Gulbenes sporta veterāni sekmīgi startē nūjošanas un krosa sacensībās Līvānos

Gunārs Rubenis (no kreisās) un Andrejs Vācietis. Foto: LSVS.

Gulbenes novada veterāni sekmīgi startēja Līvānos notikušajās nūjošanas un pavasara krosa sacensībās.

Nūjošanas sports ir viens no visveselīgākajiem sporta veidiem, kurā notiek visaugstākās nozīmes pasaules un Eiropas līmeņa sacensības. Latvijā šis sporta veids vēl nav tik daudz pazīstams, kā citur pasaulē. Pēc Gulbenes un Madonas sporta veterānu – sporta aktīvistu ierosinājuma šogad šis sporta veids pirmos reizi tika iekļauts Latvijas Sporta veterānu savienības 60. sporta spēļu programmā.

Nūjošanā piedalījās 9 komandas. Ieskaitē komandu cīņā vērtēja 8 dažādās distancēs un vecuma grupās uzrādītos rezultātus. Gulbenes komandas ieguva 3.vietu. Individuāli 1.vietu izcīnīja Dace Birzniece, Dace Anča, Jānis Ančs un Gunārs Rubenis, 2.vietā ierindojās Andrejs Vācietis, bet bronzas godalgu saņēma Irita Bačka, Jānis Supe un Vladimirs Kallass. Zlata Kallase, kur startēja no Ziemeļlatgales sporta centra, sasniedza 5.rezultātu savā vecuma grupā.

Pavasara krosā startēja 15 komandas. Gulbenes komanda dažādu iemeslu dēļ startēja stipri vājinātā sastāvā un palika 7.vietā. Vienīgo zelta medaļu Gulbenes novadam izcīnīja Gunārs Rubenis. Sudraba godalga – Andrejam Vācietim un J.Ančam, bronzas godalgas D.Ančai un V.Kallasam. 6.pozīcijā finišēja Jānis Supe, 8.vieta – I.Bačkai un D.Birzniecei.

Sporta spēļu kopvērtējumā pēc rezultātiem uz 30.aprīli Gulbenes veterāni novadu grupā atrodas 3.vietā. Protams, par vietu trijniekā notiek sīva cīņa starp Madonas, Līvānu un Gulbenes novadu vecmeistariem. Galīgā vietu kārtība noskaidrosies tikai 60. sporta spēļu noslēguma sacensībās Valmierā. Ārpus konkurences novadu grupā ir Bauskas novada komanda, kurai droši vien var prognozēt 1.vietu.

Individuāli startējot atsevišķās sporta spēļu disciplīnās, vairāki gulbenieši izcīnījuši medaļas. I.Bačkai – divas zelta un viena sudraba medaļa, V.Kallasam – divas sudraba un viena bronzas medaļa, Andrejam Vācietim – viena zelta un divas sudraba medaļas, Ādolfam Mičulim – divas zelta un viena bronzas medaļa, Jānim Ančam – divas zelta un viena sudraba, G.Rubenim – četras zelta un viena sudraba godalga.