Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas pils telpu pārbūvei komisija izvēlas piedāvājumu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ir iesniegta sūdzība par Gulbenes novada pašvaldības izsludināto publisko iepirkumu “Stāmerienas pils iekštelpu pārbūve, restaurācija un atjaunošana, 1.posms” – liecina 26.septembra publikācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Sūdzības iesniedzēja ir Daugavpils SIA “Lagron”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12.septembrī pašvaldības iepirkuma komisija ir publiskojusi noslēguma ziņojumu par šo atklāto konkursu. Ir bijuši saņemti piedāvājumi no trim pretendentiem: SIA “Lagron” ar piedāvāto līgumcenu 1 863 112,51 eiro bez PVN; Mārupes pilnsabiedrības “Rere Meistari 1” ar 2 277 673,52 eiro bez PVN; Vecpiebalgas SIA “Warss+” ar 1 706 026,28 eiro līgumcenu. Iepirkuma komisija lēmusi, ka divi piedāvājumi neatbilst konkursa nolikuma prasībām, un par uzvarētāju ir atzīts pats dārgākais piedāvājums – no PS “Rere Meistari 1”. Taču, kā norādījusi pašvaldība, līgums ar uzvarētāju tiks slēgts tikai līdzfinansējuma piešķiršanas gadījumā.

Pilī 1.kārtā paredzēts sakārtot visas iekštelpas, kas attiecas uz apkuri, uz elektrību, uz ventilāciju. Tas vajadzīgs, lai turpmāk telpas varētu uzturēt tehniski. Darbu izpilde paredzēta 540 dienu laikā.

1.kārtā veicamie darbi Stāmerienas pils iekštelpās notiks saskaņā ar projektu, kuru izstrādājusi SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs” par 81 000 eiro līgumcenu bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par būvprojekta izstrādi Stāmerienas pils iekštelpu atjaunošanai un restaurācijai vietējie deputāti nobalsoja 2019.gada pēdējā Gulbenes novada domes sēdē. Šis lēmums saskan ar pašvaldībā agrāk jau apstiprināto Stāmerienas pils darbības stratēģiju laika posmam līdz 2030.gadam un citiem pašvaldības attīstības plānošanas dokumentiem.

Ir atjaunota Stāmerienas pils fasāde, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu “Gaismas ceļš caur gadsimtiem”. Projekta kopējās izmaksas bija 4,23 miljoni eiro.

Stāmerienas pili kopš 2002.gada apsaimniekoja pagasta pašvaldība, bet pašlaik – novada pašvaldība.

Jāatgādina, ka Stāmerienas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tagad tā pēc klasifikācijas skaitās arī biroju ēka.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.