Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija aizturējusi krāpnieku grupu un aicina cilvēkus nebūt lētticīgiem

2022.gada maijā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs pabeidza izmeklēšanu un nodeva kriminālvajāšanas uzsākšanai apjomīgu kriminālprocesu, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, un 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot apjomīgas izmeklēšanas darbības, ir noskaidrojuši organizētu personu grupu, kura nodarbojās ar naudas līdzekļu izkrāpšanu no iedzīvotājiem par neesošas traktortehnikas piegādi. Izmeklēšanas gaitā noskaidrota arī krāpnieku darbību secība. Sākotnēji interneta portālos, piemēram, “ss.lv”, “pp.lv”, “reklama.lv” un citos, tika ievietoti fotoattēli ar kvalitatīvu traktortehniku un sludinājumi ar pievilcīgi zemu cenu par tās iegādi. Savukārt jau vēlāk sekojošo telefonsarunu laikā interesenti ar stāstiem par lielo pircēju interesi un tūlītējo ierašanos uz traktortehnikas apskati tika pārliecināti par nepieciešamību pēc iespējas īsākā laikā iemaksāt visu prasīto summu vai vismaz drošības naudu. Piekrišanas gadījumā interesentam nosūtīta uzņēmuma pavadzīme un rēķins, pēc kura apmaksāšanas traktortehnikas pārdevējs vairs nav sazvanāms. Tādējādi pircējs, neiegūstot cerēto traktortehniku, zaudē savu naudu,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa.

Lai nekļūtu par šādu krāpnieku upuriem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nepārskaitīt savus naudas līdzekļus, neapskatot un nenovērtējot vēlamo pirkumu. Savukārt neadekvāti zema cena sludinājumos ir apstāklis, kuram jāpievērš īpaša uzmanība, un tālākajai potenciālā pircēja rīcībai ir jābūt īpaši piesardzīgai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.