Covid-19 testu veikšanai drīzumā varētu būt nepieciešams nosūtījums 4

Paredzēts, ka drīzumā tiks mainīta Covid-19 testēšanas kārtība, kā rezultātā Covid-19 testa veikšanai būs vajadzīgs ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādes speciālista nosūtījums, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē atklāja Veselības ministrijas (VM) Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Pēc Līviņas paustā, jaunajā kārtībā testu saņemšana "noteikti būs primāri ar ģimenes ārsta nosūtījumu vai ar ārstniecības iestādes speciālistu nosūtījumu". 

Pēc VM pārstāves paustā, pašreizējais mērķis ir nodrošināt, ka personas, kuras ir saņēmušas nosūtījumu, testu varētu veikt maksimums divas dienu laikā.

Viņa skaidroja, ka rindas ir izveidojušās, jo ir liels pieprasījums testēties pēc savas iniciatīvas no cilvēkiem, kuriem nav simptomu vai sūdzību. "Saistībā ar to, ka pasliktinās epidemioloģiskā situācija, viņi vēlas drošības garantu," piebilda Līviņa. Rezultātā tas ierobežo iespējas veikt testu personām ar simptomiem.

Tāpēc, pēc Līviņas sacītā, ir izstrādāts jauns algoritms Covid-19 testu veikšanai, kuru trešdien, 21.oktobrī, paredzēts pārrunāt ar ģimenes ārstu profesionālajām organizācijām.

Sēdē arī Latvijas Covid-19 laboratoriju tīkla koordinators Sergejs Ņikišins atzīmēja, ka patlaban rindas Covid-19 testa veikšanai ir izveidojušās līdz nedēļas beigām. No visiem testētajiem ikdienā kopumā 1500 līdz 1600 gadījumos iedzīvotāji testam pieteikušies pēc savas iniciatīvas, kamēr ar ģimenes ārstu nosūtījumiem testi tiek veikti aptuveni 400 līdz 500 gadījumos. Tādējādi, viņaprāt, jaunā kārtība palīdzētu atrisināt pašreizējo garo rindu problēmu.

Ģimenes ārsti tādējādi būtu tie, kas šķiro, kam tests būtu jāveic, par jauno kārtību stāstīja Ņikišins, piebilstot, ka varbūt laboratorijām būtu iespēja veikt testus bez nosūtījumiem par maksu.

Kā vēstīts, aizvadītajā nedēļā valdības sēdē veselības ministre Ilze Viņķele (AP) informēja, ka rindas uz Covid-19 testēšanu varētu mazināt, atkal prioritarizējot testējamos.

Viņķele skaidroja, ka pavasarī, kad Latvijā kritās Covid-19 inficēto skaits, lai saglabātu testēšanas apjomus, tika noņemti iepriekš noteiktie testēšanas kvalifikācijas kritēriji, tādējādi Covid-19 testus ir iespējams veikt visiem, kas to vēlas.

Tajā pašā laikā veselības ministre uzsvēra, ka patlaban pieaug testēšanas kapacitāte, tāpēc atkal būtu jānosaka "racionāli testēšanas griesti".

"Lai arī vairākās valstīs testēti tiek visi, tomēr mūsu speciālistu ieskatā tas nav nepieciešams - Latvijā veikto testu kapacitāte 4000 dienā ir pietiekama. Tāpēc, lai mazinātu rindas uz Covid-19 testu veikšanu, jāatgriežas pie pavasarī lietotā algoritma, kad testējamie tiek prioritarizēti," klāstīja Viņķele.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jocīgi

Tātad, ja jums jāievēro attālums un jāvalkā maska, jo šis vīruss ir tik nopietns, kāpēc viņi nevar vienkārši paņemt tamponu no jūsu mutes?
Tagad jūs uzzināsiet, kāpēc.
Prakse - kopēts un ielīmēts.
Šī informācija nāca no maniem kolēģiem ārstiem. Piekļuve smadzenēm caur degunu. Pārbaudei ir cits mērķis. Testa sloksnes ievietošana dziļi degunā sabojās asins-smadzeņu barjeru un var sabojāt endokrīnos dziedzerus (piemēram, hipofīzi). Tāpēc testēšana ir tik sāpīga! Šo pamatīgo traucējumu mērķis ir nojaukt barjeru un radīt ieeju smadzenēs katrai infekcijai. Valkājot mutes un deguna masku, baktērijas un CO2 tiek savākti un nogādāti smadzenēs caur deguna kanālu. Barjera uzdevums ir aizsargāt smadzenes no neirotoksīniem, smagajiem metāliem, baktērijām un citiem toksīniem. Ja ir bojātas endokrīnās dziedzeri, var attīstīties tādi simptomi kā muskuļu vājums, asinsrite, redzes traucējumi utt. Šai fiziskai iejaukšanai nav juridiska pamata, un tas ir masveida fiziskās imunitātes pārkāpums! Pamosties no vētras. Nav brīnums, ka tik daudziem covidiem izdzīvojušajiem ir ilgtermiņa problēmas.

pirms mēneša, 2020.10.20 16:55

!

Aizmirsi pierakstīt, ka pasuli pārvalda reptiloidās sugas pārstāvji un mēs visi mirsim no 5G.

pirms mēneša, 2020.10.20 17:26

ussr

viss ok. gaidām biometriju-bankas piedāvā, čipizāciju...utt,respektīvi,no aborigēna homos veidos kiborgu,lai ar dažām manipulācijām var izvest tevi no ierindas ,vai aizsūtit airus žāvēt-lūdzu gudrie prāti ieviesiet pamatskaidrību-tikai bez riešanas netā,bet konstruktīvi,ja iespējams ar zināmu pamatojumu

pirms mēneša, 2020.10.20 17:32

lv

Vai tas ir normāli - "pandēmijas laikā" ?! tikt pēc testa tikai ar nosūtījumu? Ja jau 'tāda' pandēmija, tad visiem un bez maksas vajadzētu tos testus taisīt, lai zinātu katru "slimo", nevis vēl uzkraut šo visu ģimenes ārstiem no viņu budžeta! Un par kādu naudu tad lai viņi sūta vēžiniekus un citus nopietni slimos uz pārbaudēm, ja jau viss būs iztērēts uz covidiem?
Absurds!!!

pirms mēneša, 2020.10.20 20:22

Veselība