Janvārī Latvija saņems mazāk vakcīnu pret Covid-19 par plānoto 2

Janvārī visiem mediķiem nepietiks vakcīnu pret Covid-19, šodien preses konferencē teica veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP). Politiķis skaidroja, ka kopumā janvārī bija plānots vakcinēt 30 000 mediķu, taču pašlaik piegāžu grafiks liecina, ka būs pieejamas tikai 35 200 vakcīnas, kas būs pietiekami aptuveni 17 000 cilvēku vakcinēšanai.

Nākamās vakcīnu kravas gaidāmas februārī, un Latvija, līdzīgi kā citas Eiropas valstis, cer uz liela daudzuma "Astra Zeneca" vakcīnu piegādi.

Ministrs atzina, ka ir grūti atbildēt uz jautājumu, kādēļ vakcinēt plānots 30 000 personu, lai gan vakcīnu pietiks tikai aptuveni 17 000.

Pavļuts uzsvēra, ka Latvija vadās pēc algoritma, ka visi, kas saņēmuši pirmo vakcīnu, saņem arī atkārtoto, nostiprinošo devu. 

Tādējādi tiks mazināts risks, ka, kavējoties vakcīnu piegādēm, vakcinētās personas varētu laikus nesaņemt otru vakcīnas devu.

Ministrs atzina, ka vakcinēšanas jauda šobrīd ir pietiekama un vakcinēšanas temps uzlabojas. Tādēļ, visticamāk, janvāra beigās izveidosies situācija, ka līdz nākamās vakcīnu kravas saņemšanai vakcīnu pietrūks.

Kopš vakcinēšanas kampaņas sākuma Latvijā pret Covid-19 sapotētas 9899 personas. Līdz šim kopumā vakcinētas 7629 ārstniecības personas un 2270 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!

Atceros bija pats sākums runām par vakcīnu piegādi Latvijai. Toreiz Dzirkstele publicēja informāciju par vakcinācijas plāna skicēm. Jau tad teicu ka būs problēmas ar vakcīnu piegādi, bet bija tādi kas mani apvainoja raksta nelasīšanā un melu izplatīšanā. Kā redzams mans teiktais jau piepildās, bet kritiķiem varu ieteikt aizdomāties, kas Latvija ir no bagāto valstu skatu punkta un kur viņi redz mūsu vietu resursu sadalē!

pirms 9 dienām, 2021.01.14 07:59

o

nu tu gan esi visuredzošā acs! Kāpēc nesēdi valdībā?

pirms 9 dienām, 2021.01.14 09:41

Veselība