Nedēļas nogalē pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem saņems uzaicinājumu vakcinēties 5

Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies vietnē "www.manvakcina.lv" vai pa tālruni 8989, šajā nedēļas nogalē īsziņas vai e-pasta formā saņems uzaicinājumu vakcinēties. Jaunnedēļ pakāpeniski arī pārējie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies "www.manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, saņems aicinājumu vakcinēties.

Šajā nedēļas nogalē uzaicinājumi vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem senioriem tiks izsūtīti uz trīs konkrētām vakcinācijas vietām –Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu.

Saņemot uzaicinājumu, iedzīvotājiem jāzvana uz īsziņā vai e-pastā norādīto tālruni, lai vienotos par vakcinācijas laiku. Minētās slimnīcas ir saņēmušas informāciju par tiem iedzīvotājiem, kuri tās varētu uzrunāt. 

Nākamās nedēļas vidū visi pārējie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kuri pieteicās savai vakcīnai vietnē "www.manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, saņems informāciju ar iedzīvotājam noteikto vakcinācijas iestādi vai vairākām iestādēm, no kurām izvēlēties sev ērtāko.

Informāciju iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem saņems tajā saziņas kanālā, kuru tie norādīja, piesakoties vakcīnai.

No visiem iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies "www.manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, 68% norādījuši gan savu telefonu, gan arī e-pasta adresi, 32% - tikai telefonu. Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka iedzīvotāji varēja norādīt ne tikai savu kontaktinformāciju, bet arī sev tuvu cilvēku kontaktinformāciju, lai maksimāli nodrošinātu sazināšanās efektivitāti. 

Nākošajā nedēļā arī ģimenes ārsti veiks vakcināciju tiem pacientiem šajā prioritārajā grupā, ņemot vērā pieteikumus, kurus tie saņēmuši.

Vietnē "www.manavakcina.lv" vai pa tālruņa līniju 8989 kopā pieteikušies 13 210 iedzīvotāji, no kuriem 2% ir vecumā virs 90 gadiem, 26% - vecumā no 80 līdz 90 gadiem, savukārt 72% - vecumā no 70 līdz 80 gadiem.Turpmākās nedēļas Veselības ministrija aicina visus seniorus vecumā virs 70 gadiem sekot līdzi uzaicinājumiem zvanīt īsziņā vai e-pastā norādītajai vakcinācijas iestādei un vienoties par vakcinācijas laiku. 

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē "www.manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aija

Nu redz,citi dzīvo mājā un ievēro noteikumus, bet Lejasciemā tā svin kaut ko,ka pat bija salūts. Gandrīz kā Vecgada vakarā sajutāmies. Lai jau svin, bet kāpēc mums jācieš no tādiem cilvēkiem,kas pēc tam atkal kaut kur dodas un aplipina citus. Sestdien Gulbenē bija tāda """pirts""" svinēšanas dienā!!! Četras mašīnas mazā pagalmiņā. Manuprāt tādi pirts izīrētāji arī būtu jāsoda,jo ne jau parasti cilvēki īrēs pirti,lai tikai nomazgātos. Nesmīdinat cilvēkus un nepataisiet par muļķiem.

pirms 5 dienām, 2021.02.20 18:33

!!!

Skaties uz sevi un nebāz degunu kaimiņa pagalmā!
Savā acī baļķi neredzat, bet citiem skabargas meklējat.

pirms 4 dienām, 2021.02.21 09:23

ussr

KGB pieņemtu darbā uz sitiena..

pirms 4 dienām, 2021.02.21 15:20

ussr

vecumā virs 90g,pipec,kruti večuki,kas prot rīkoties vieni paši ar aifonu,nuBEIDZIET *** ..

pirms 4 dienām, 2021.02.21 15:14

Gulbeniesi

Aija kāpēc nesaucat policiju lai saņem sodu tādi cilvēki 5000eiro.

pirms dienas, 2021.02.24 08:59

Veselība