Pēdējās piecās nedēļās Latvijā deviņiem cilvēkiem reģistrēts Indijas koronavīrusa variants; viens no viņiem miris

Pēdējās piecās nedēļās Latvijā deviņiem cilvēkiem reģistrēts Indijas koronavīrusa variants, turklāt viens no viņiem miris, šodien valdības sēdē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Indijas koronavīrusa variants konstatēs sešiem Latvijas iedzīvotājiem un trīs ārzemniekiem, kuri ilgstoši nav bijuši ārpus Latvijas. Neviens no saslimšanas gadījumiem neesot bijis saistīts ar ceļojumiem.

Saslimušo cilvēku vidējais vecums ir 39 gadi, jaunākais slimnieks ir bijis vecuma grupā no 10 līdz 19 gadiem, savukārt vecākais saslimušais bijis vecumā no 70 līdz 79 gadiem.

Perevoščikovs skaidroja, ka slimības simptomi bijuši visiem deviņiem saslimušajiem. Viens no saslimušajiem ir stacionēts.

Saslimstība ar Indijas koronavīrusa variantu konstatēta cilvēkiem Rīgā, Jūrmalā, Olaines, Garkalnes, Alsungas un Bauskas novados, piebilda epidemiologs.

LETA jau vēstīja, ka Indijas koronavīrusa variants ir salīdzinoši jauns variants, par kuru ir maz pētījumu, kā arī nav pilnvērtīgi novērtēta tā ietekme uz sabiedrības veselību.

Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins informēja, ka šis paveids patlaban Luksemburgā ir konstatēts 0,6% gadījumi, bet Spānijā - 0,3%. Vienlaikus Īrijā šis paveids ir prevalents 1,5% paraugu, Francijā - 1% un Beļģijā - 0,8%.

"Tas ir spējīgs ātri izplatīties un izspiest citus variantus, ko mēs arī varam sagaidīt," iepriekš piebilda Ņikišins.

Pievieno komentāru

Veselība