Aicina Gulbenes novada iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības tarifiem 9

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “Gulbenes nami” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. SPRK sāk tarifu projektu izmaksu vērtēšanu. Tarifus plānots piemērot no 2022. gada 1. februāra. SIA “Gulbenes nami” plāno piemērot Gulbenes novadā vienotu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 2,97 eiro/m3 (bez PVN).

Šobrīd dažādās Gulbenes novada teritorijās tiek piemēroti atšķirīgi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi. Salīdzinot ar spēkā esošajiem tarifiem, uzņēmuma plānotais tarifs būs augstāks. Katrā teritorijā tarifa pieaugums būs atšķirīgs, sākot no 0,09 eiro/m3 līdz 0,66 eiro/m3.

SIA “Gulbenes nami” iesniedza tarifu projektu SPRK izvērtēšanai šogad 14.jūlijā. Līdz šim Gulbenes novadā ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedza SIA “Alba”, SIA “Gulbenes nami” un pagastu pārvaldes. Pēc reorganizācijas ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz viens uzņēmums – SIA “Gulbenes nami”. Iesniedzot jaunos tarifus, redzams, ka lielākoties izmaksas pieaugušas pamatlīdzekļu nolietojumam, to uzturēšanai un remontdarbu veikšanai, kā arī pieaugušas darba spēka izmaksas, jo, palielinoties teritorijai, ir pārskatīta darbinieku noslodze un skaits.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “Gulbenes nami”. Priekšlikumi un ieteikumi par tarifu projektu iesniedzami, rakstot uz   sprk@sprk.gov.lv vai info@gulbenesnami.lv.

Ja ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms kādā no ūdenssaimniecības pakalpojumu veidiem (ūdens ražošana un piegāde, notekūdeņu savākšana vai to attīrīšana) sasniedz regulēšanas slieksni – 100 000 m3  gadā, uzņēmums pakalpojumu sniedz par regulētu tarifu, ko apstiprina SPRK. Tarifu aprēķinu uzņēmums veic pēc SPRK noteiktas metodikas, kas nosaka kārtību, kādā tie tiek aprēķināti.

“Uzņēmuma aprēķinātie un iesniegtie tarifu projekti SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. Mūsu uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, kas iekļautas tarifu projektos un pārliecināties, lai tarifos ir iekļautas ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis,” stāsta SPRK pārstāve Ieva Rozentāle.

Kopējā tarifu projektu izvērtēšana un lēmumu pieņemšana notiek 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektiem, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projektu izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projektu kopsavilkumu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā –  SPRK infografikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Gulbeniete

Ka tik pielikt maksu.Mēs tuksnesī dzīvojam,ka ūdens cena jāceļ???Trubas vaidzētu nomainīt mājās.

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.30 10:03

Jānis

Kāds līdz 0.66€ pieaugums?. Pēc patreizējā tarifa sanāk par 1.3€ pieaugums.
Kā nav kauna prasīt tik daudz maksāt par pakalpojumu kuru nespēj sniegt kvalitatīvi. Man mājās spiediena nav un nekad nav bijis, pieliekot sūkni izmet kļūdu un pārtrauc darbību jo nepietiek ūdens daudzums ko sūknēt. Pirms pārņēma no pagasta pārvaldi Gulbenes nami teica ka vienosies pie pilsētas ūdens, bet nekas nav darīts, ūdens kā ir nācis no vietējā torņa tā arī nāk jau no krievu laikiem. Bet naudu gan prot paprasīt.

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.31 02:42

????????????

Pārņemot gan ūdens gan kanalizācijas apsaimniekošana Gulbenes nami Strados nav iztērējuši nekādus līdzekļus! Pagasts jau bij visu nomainījis bet naudu kaš.

pirms 3 mēnešiem, 2021.07.31 13:29

Jaungulbeniete

Skatos ka gulbenes nami jau sāk aizrauties ar naudas slaukšanu.
Morālie kropļi un nekas vairak.
Pieliek tik visam cenas ta itka kaut kam būtu kvalitāte uzlabojusies.
Tas pat ar pārējiem pakalpojumiem miskaste, apsaimniekošana..suņu bars .
Apsaimniekošana jau cik gadus mums ir, bet ziemā pat sniegu no mājas priekšas notīrīt nebrauc, ne logi ne durvis nekas kāpņu telpām netiek mainīts. Viss pašiem pa saviem līdzekļiem jādara, un tad vel atļaujas tagad vel ūdenim celt cenas...par ko? Kāds ir pamatojums? Ūdens mums nāk no vecā labā torņa, kuram nekādi remontdarbi nekas nav veikts jau gadiem, tas pat ar ūdenscauruļu maiņu, par ko tad mums jūs mēslu bars būs atkal jāmaksā vairāk?

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.01 12:39

juris

Nav pamatojuma celt cenu, bet ja tā, raksim savu ūdens aku un vienosimies nost no vienotā tīkla.

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.02 09:33

nja

Viedoklim jābūt garam jeb var vienā vārdā? ... aucība!!!

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.02 14:56

Es

Tiko jau elektrību pacēla, tagad ūdeni, bet kad ceļs algas? no kā, lai cilvēki maksā? Pāriesim uz akas ūdeni, lai aizrijās tie Gulbenes nami!

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.02 16:20

....

Ārprāts! Pat rīgā šādas cenas nav!! Cik saprotu daudzi saka Latvijā dārgākais ūdens!!!!

pirms 3 mēnešiem, 2021.08.03 16:43

Vietējās ziņas