Aicina medniekus aktīvāk iesniegt nomedītās lapsas un jenotsuņus 3

Lai pārliecinātos par šāgada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas orālās vakcinācijas efektivitāti, Pārtikas un veterinārais dienests aicina medniekus līdz 23.decembrim aktīvāk iesniegt nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai dienesta pārvaldēs.

Dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe informē, ka laboratoriskai izmeklēšanai plānots pieņemt un izmeklēt 2500 dzīvniekus, taču no 6.oktobra efektivitātes kontrolei iesniegta tikai puse no izmeklēšanai paredzētā apjoma.  

Nomedītos dzīvniekus mednieki aicināti piegādāt dienesta pārvaldēs. Par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems 7 latus. Papildu informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama dienesta pārvaldēs visā Latvijā.

 

Ja 2005.gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad 2010.gadā tie bija tikai 16, bet 2011.gada 11 mēnešos trakumsērgas gadījumi nav konstatēti. Lai pilnīgi apkarotu trakumsērgu Latvijā, meža dzīvnieku vakcinēšana pret trakumsērgu jāveic vēl divus gadus pēc pēdējā trakumsērgas gadījuma valstī. Savvaļas dzīvnieku orālo vakcināciju pret trakumsērgu dienests veic kopš 2005.gada.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

X

Cik pretīgi skatīties uz tiem nošautajiem zvēriem. Kāda varonība vilku nošāvis rīdzinieks un nu tik bildē! Varat mājās visas sienas aplīmēt ar tām bildēm, bet kāpēc tas jāliek avīzē?Un tik apmierināts smaids pa visu ģīmi!

pirms 9 gadiem, 2012.01.13 22:45

x

ta kuram medniekam lapsa vai jenots interese.sauj tik tos kur galu var est ! vel palaiz savus badainos sunus ziema lai apkoz atlikusas stirnas !

pirms 9 gadiem, 2011.12.14 23:04

Vietējās ziņas