Sagaidot Gulbenes 95. dzimšanas dienu, Gulbenes kultūras centrā 16.februārī pulksten18.00 tiks atvērta “pop-up” dizaina darbnīca “Gulbenes zīme. Kāda, kur un kāpēc?”. Par to informē Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.
Nosaukums “pop-up” apzīmē uz īsu brīdi pašu spēkiem atvērtu darbnīcu, veikalu vai citu iestādi.
Darbnīcu “Gulbenes zīme. Kāda, kur un kāpēc?” rīko sabiedrības iniciatīvas grupa “Pilsēta mums” sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu, biedrību “Dēms” un radošo apvienību “Piektā Māja”. S.Dikmane skaidro, ka sabiedrības iniciatīvas grupā “Pilsēta mums” 2022.gada pavasarī apvienojās 17 gulbenieši, kuriem rūp pilsētas vide, tās funkcionalitāte, vizuālā izteiksmība un skaistums. Iedzīvotāju grupas projekts “Gulbenes zīme. Kādai tai būt?” atbalstīts biedrības “Sateka” 2022.gada mazo projektu konkursā.
“Daudziem Gulbenes iedzīvotājiem jau sen ir kļuvis aktuāls jautājums par Gulbenes zīmi, kas izvietota autoceļa malā, iebraucot Gulbenē no Rīgas puses. Zīme ir veidota pagājušā gadsimta 60.gados atbilstoši padomju laika estētikai un idejiskajām nostādnēm, tolaik pieejamajiem materiāliem. Ir pagājuši vairāk nekā 50 gadi, kuru laikā zīme ir cietusi fiziski – tā ir apdrupusi, ir izņemtas un izkritušas detaļas no metālā veidotā Gulbenes ģerboņa, krāsas kārtas plaisā un lobās. Pagājušajā gadā līdz ar autoceļa seguma remontu zīme piedzīvoja pozitīvas pārmaiņas – pavasarī entuziastu grupa zīmi pārkrāsoja, tomēr tas bija tikai kosmētisks īstermiņa uzlabojums. Fakti, ka zīme uzstādīta par godu padomju valsts dibināšanas 50.gadadienai un sākotnēji demonstrēja neiztrūkstošos padomju varas simbolus – sirpi un āmuru, kas atmodas laikā no tās izlauzti, paliek nemainīgi,” uzsver S.Dikmane.
Zīme ir pilsētas vizītkarte un pirmais, ko redzam mēs paši un pilsētas viesi Gulbenē, tāpēc sabiedrības iniciatīvas grupa “Pilsēta mums” vēlas aktivizēt vietējo kopienu vērtēt, analizēt, diskutēt, izteikt priekšlikumus un idejas par to, kādu vēlamies redzēt savas pilsētas zīmi svaigi asfaltētā ceļa malā. “Mēģināsim kopā mūsu emocionālo viedokli pamatot ar datos balstītiem secinājumiem, konkrētiem priekšlikumiem, idejām,” piebilst S.Dikmane.
“Pop-up” dizaina darbnīca būs atvērta ikvienam interesentam izstādes apskatei, ideju vērtēšanai un dalībai aptaujā no 16. līdz 26.februārim.
“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT
Vai tad vērts to zīmi likt ja drīz nebūs pilsētas statusa ? Vai dome var pateikt kāda ir iedzīvotāju skaita prognoze pēc 10 20 gadiem
Kam tev prognoze, ja naudu var apgūt tagad.
Izmirstoša sādža.
Vai kaut kur var iesniegt savas idejas ?
bezmaksas idejas viemnmēr ir gaidītas.
Vēl labāk, ja idejas autors vēl samaksā par savu ideju