Ar ERAF atbalstu piedāvā uzlabot arī Gulbenes novada pašvaldības ēkas energoefektivitāti 9

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi 13 pašvaldības, arī Gulbenes, pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai pašvaldības ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Eiropas Savienības (ES) fondu programmas ceturtajā kārtā šim mērķim no ERAF paredzēti vairāk nekā 5 miljoni eiro. Par to informē CFLA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Luste.

ES fondu programmā, kas vērsta uz primārās enerģijas patēriņa samazinājumu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, ceturtajā projektu atlases kārtā uzaicinātas pieteikties Balvu novada, Daugavpils pilsētas, Gulbenes, novada Jelgavas pilsētas, Liepājas pilsētas, Limbažu novada, Līvānu novada, Rēzeknes pilsētas, Saldus novada, Smiltenes novada, Talsu novada, Tukuma novada un Ventspils pilsētas pašvaldības.

Pašvaldības saskaņā ar to attīstības programmu energoefektivitātes paaugstināšanai var veikt ēku pārbūvi vai atjaunošanu, lokālās vai autonomās siltumapgādes infrastruktūras pārbūvi vai atjaunošanu, kā arī iegādāties un uzstādīt atjaunojamos energoresursus izmantojošas siltumenerģiju ražošanas iekārtas.

Pašvaldību projektu koncepti un tiem paredzētais finansējuma apjoms ir noteikts ar Ministru kabineta rīkojumu. Maksimālais ERAF atbalsts projekta īstenošanai šajā atlases kārtā ir līdz 500 000 eiro. Kopējās ERAF investīcijas ceturtajā projektu atlases kārtā ir 5 003 379 eiro, kas veidojušās no neizmantotā finansējuma programmas iepriekšējās atlases kārtās. No ES fondu līdzekļiem tiks segtas līdz 85% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz 23. novembrim.

ERAF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās" ietvaros.

Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

boumboum

vai ir tik kritiski ??? labāk izbūvēt cietoksni apkārt pašvaldības ēkai

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.30 15:00

Urbis

būšot automātiska monitorēšanas sistēma, kura atpazīšot un ie;laidīšot tikai blondīnes

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.31 01:06

dome

tak ir jau nosiltināta un vēl saules paneļi uz jumta - dzīvo priecājes, bet nē vēl naudu dos lai izdarītu to atkārtoti

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.30 17:34

Aija

Lai Dievs nedod,ko vēl izdomās. Ziemā ieejot kabinetos,no bezgaisa var krist gar zemi. Karsts, dažādu sviedru un parfīma smaku sajaukums. Tik ļoti bailes ielaist kādu malku svaiga gaisa.
Nu,ko vēl izdomāsat?
Pēdējais laiks domāt par aiztaisītajām skolām. Lūdzu taisīt pansionātus. Cik daudz vientuļu cilvēku dzīvo traģiskos apstākļos. Piemēram Lizumā. Pie tāda vīrieša,kur burtiski nevajag,brauc samarieši, turpat blakus dzīvo cilvēki,kas ar katru dienu paliek slimāki un vārgāki. Tur neliekas ne zinis. Tāpat 95 gadi kundzītei,atstāta viena,kur ir malkas apkure,pašai jākurina. Kā nav bail,var notikt traģēdija uz līdzenas vietas
Bet par dzērājiem gan tur rūpi.
Es nezinu,kādam kaunam viņiem ir jāpārkāpj,lai viņi prasītu palīdzību. Drīzāk nomirs,nevis atzīs,kā nevar. Un tā ir daudzās mājās.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.30 21:34

Pārdomas

Pirmie 5 komentētāji, izņemot “dome”, patiešām izcili prezentējuši sava prāta virsotni:(((((((. Varbūt nevajag to darīt publiski?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.31 10:11

boumboum

varbūt drīzāk Tev, komentētāj, bet ne man un pārējiem. iesaku Tev vēlreiz saskaitīt komentāru skaitu, jo sanāk, ka nejauši tika ieskaitīta "dome" to 5 vidū. tādi kā Tu neaizliegs vārda brīvību, labāk paskaties uz sevis vispirms ; ))

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.31 12:01

!

Visas blondīnes un krouklis kūpă sanāk kārtīgs mouklis.

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.01 21:04

ZB

Kāpēc visiem ir pie kājas skolas ielā tieši pie gājēju pārejas nedeg ielas apgaismojums????

pirms 8 mēnešiem, 2020.11.02 06:08

Vietējās ziņas