Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ar martu dārgāka kļūst uzturēšanās Gulbenes novada sociālās aprūpes centros

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība ir izveidojusi jaunu cenrādi visiem pašvaldības pārziņā esošajiem sociālās aprūpes centriem: “Jaungulbenes Alejām”, “Siltajam” un tā struktūrvienībai “Dzērves”. Deputāti par to nobalsoja novada domes 23.februāra sēdē. Jaunās cenas ir spēkā ar 1.martu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – ir veikti izmaksu aprēķini katram centram atsevišķi, kā arī izveidots vienots aprēķins, kas paredzēts tiem klientiem, kuri šajos centros tiek ievietoti no pašu novada.

Tādējādi vietējās pašvaldības sociālās aprūpes iestāžu vadītājiem ir jāinformē klienti un apgādnieki par uzturēšanās pakalpojuma izmaiņām un jāveic attiecīgi grozījumi noslēgtajos pakalpojuma līgumos. Spēku ir zaudējis novada domes 2022.gada 24.februāra sēdes lēmums “Par personu uzturēšanās un ēdināšanas maksas apstiprināšanu Gulbenes novada sociālās aprūpes iestādēs”.

Lai motivētu strādāt aprūpes centru darbiniekus, viņiem tiek piedāvātas četras ēdienreizes dienā tikai par porciju produktu izmaksām, nerēķinot klāt pagatavošanas, elektrības izmantošanas izmaksas. Vienam darbiniekam brokastu porcija maksā 1,09 eiro, pusdienas – 1,28 eiro, launags – 0,50 eiro un vakariņas – 0,90 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienas diennakts uzturēšanās izmaksas:

Personai, kurai deklarētā dzīvesvieta ir Gulbenes novadā:

* “Siltajā” vai “Dzērvēs”, vai “Jaungulbenes Alejās” – 21,73 eiro (iepriekš – 17,28 eiro); ja saņem enterālo un parenterālo barošanu no valsts budžeta līdzekļiem – 18,53 eiro (iepriekš 14,84 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Personai, kurai deklarētā dzīvesvieta nav Gulbenes novadā:

* “Siltajā” – 32,06 eiro (iepriekš 27,34 eiro); ja saņem enterālo un parenterālo barošanu no valsts budžeta līdzekļiem – 28,85 eiro;

* “Dzērvēs” – 37,29 eiro (iepriekš 34,13 eiro); ja saņem enterālo un parenterālo barošanu no valsts budžeta līdzekļiem – 33,77 eiro;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* “Jaungulbenes Alejās” – 29,29 eiro (iepriekš 26,97 eiro); ja saņem enterālo un parenterālo barošanu no valsts budžeta līdzekļiem – 26,43 eiro.

Avots: Gulbenes novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (31)

  1. Kāpēc vajag šķirot novada iedzīvotājs vai nē????? Ēdiens tas pats uzturēšanās vieta tā pati utt. Kāpēc jāšķiro šie cilvēki????

    16
    2
  2. ww – Kāda ir kopējā summas, kas jāmaksā “Jaungulbenes Alejās”?

  3. laikam ir pienācis laiks ,lai vecīši lūgtim lūdzas ar ragaviņām azvilkt uz mežu,pa skuju taku,mūsu jo….jiem alkatīgajiem vienmēr būs par maz,un la ne..irš par specoperācijas ietekmi,atstājiet tos murgus zīdaiņiem

    15
    8
  4. Ar tādu operāciju piesaukšanu var visvienkāršāk un visvairāk nozagt.

    11
    3
  5. Kopējo summu elementāri izrēķina: mēneša dienu skaits reiz dienas summa. Piemēram, 21,73 reiz 30 dienas = 651,90. Ne visiem pensionāriem diemžēl savas pensijas pietiek, tāpēc piemaksā tuvinieki. Turklāt vēl laikam 15 procenti jāatstāj pensionāram pēc likuma, tā ka jāmaksā vēl klāt arī šī summa.

  6. Tad jau labāk tiešām aiziet uz mežu un tur arī palikt! Ļoti, ļoti žēl to vientuļo cilvēku, kuriem jācieš viss šis. Beigu beigās nevarēs mierīgi un skaisti novecot…

    11
    1
  7. Bet elementāri arī aprēķināt,cik sanāk kopā par visiem cilvēkiem,ja Alejās ir gandrīz 100 cilvēki. Lai parāda visus dokumentu izrakstus,kas cik patiesībā maksā. Lūdzu — mēnesī elektrība,apkure un tt…. Izskatās ka mums būs jāsāk protestēt,kur tērē mūsu nodokļu naudu. Jā, protams,grūts darbs , bet māsiņas to grib strādāt. Tāpēc tak mācījās profesiju. Un neslikti dzīvo. Zelta gredzeni,zelta zobi,māja kapitāli izremontēta. Brauc ceļojumos. Un vēl un vēl…. Tad ko lai saka— pastrādājat gaterī, trūkst sētnieku,virtuves strādnieku,apkopēju. Tur būs jāmācās iztikt. Un kāpēc tad skolās jāmaksā pilna cena lielajiem cilvēkiem par kopgaldu? Liela daļa pat nevar atļauties ēst. Tik kliegt un kliegt.

    16
    9
  8. Par cik Caunītim un pārejiem sekotājiem, ir palielinātas algas, vai tas ir iemesls, lai palielinātu izcenojumus sociālos namos??? Kā, var pieņemt šādus lēmumus? Šis ir piemērs, vai mūsu maksātie nodokļi aiziet pareizā virzienā! Rodas jautājums, vai maksāt nodokļus?

    17
    1
  9. Valstij jau nav jāuztur katrs pensionārs.Ja pensija nesedz izmaksas jāmaksā bērniem starpība.Tāds ir bērnu pienākums.

    5
    22
  10. Cienijamā una, kam jus maksājat nodokļus valstij, lai dzīves nogalē, jūs vienkārši aizvelk ar ragaviņām uz mežu, vai 21 gadsimtā tas būtu normāli???

    21
    3
  11. Kārtējais piemērs, mūsu nodokļu maksātā nauda aiziet, lai paceltu domes deputātiem algas! Nožēlojami!

    14
    3
  12. Tas nav bērnu pienākums! Tas ir valsts pienākums! Ne jau visiem pensionāriem ir bērni. Pansionātā nevar iztikt ar pensiju, kā tad lai mājās iztiek?

    25
    5
  13. Vajag protestus, pie domes, kā šobrīd Gruzijā! Varbūt tad dome sāktu domāt, kas viņiem pelna ar nodokļiem algu!!!

    12
  14. Par, cik ar šo gadu domes deputātiem, no nodokļu maksātāju naudas tika palielinātas algas, varētu mūsu godātie, izcilie deputāti ziedot šiem sociāliem namiem, vai tiešām tik nabagi!!!

    13
  15. Pa velti ir tikai pelèm siers peĺu slazdà. Ar specoperàciju dzìve ĺoti sadàrdzinàjusies.Katram jàdomà,ko var atĺauties. Protams ne visi var vecìsiem nodrosinàt tàdu konforta lìmeni,kà pansionàtos.Grieźaties sociàlajà dienastà,lai izsvèrtu citas palìdzìbas iespèjas.

    8
    3
  16. Caunītis gan pats varēs samaksāt par pansi, kad pienāks laiks. Tāpēc jau sēž, dohodjaga, valsts maizē, krāj penzijai. Varēs pat picu un suši uz Jaungulbeni uzsūtīt, kamēr jus pārējie pūtīsiet putrā…

    10
    4
  17. Baznìcas lai veido savus aprùpes namus. Tàda ir vinu sùtìba.

    6
    2
  18. Civillikums paredz bèrniem nodrosinàt iztiku vecàkiem vecumdienas,ja vinu pensija nesedz izmaksas.
    Savukàrt vecàkiem jàuztur bèrni lìdz 18gadu vecumam. Tàdi ir pienàkumi.

    7
    4
  19. Un mēs brīnāmies, ka demogrāfiskā situācija valstī ir tik kritiska. Lai vecumdienās nebūtu jāapgrūtina bērni. Ne jau visiem bērniem ir tādas algas, visi nav deputāti, jaunie strādā vairākos darbos, lai pienācīgi nodrošinātu ģimenes. Ja vēl abi vecāki ir sociālās aprūpes centrā, ko tad lai dara ? Situācijas ir un būs dažādas. Diemžēl, bet pavisam drīz SAC un pansionātu būs vairāk kā skolu. Sabiedrība noveco.

    15
    1
  20. Daudziem pensionāriem bērnu nav, un pat radu nav. Kam tad jāsedz izmaksas? Gudrais komentētj, X, varbūt tu vari piemaksāt.Valsts par to atbild!Varbūt straujāk vajag celt visu iedzīvotāju labklājību, nevis tikai sev algas. Priekš kam mums, Latvijai, vajadzēja stāties Eiropas Savienībā, ja noteikumi, prasības kā Eiropā, tikai algas kā nabagiem.

    17
    2
  21. Ar cenām varētu sadzīvot bet attieksme kas valda pret darbiniekiem. To neviens pat nevar iedomāties

    4
    2
  22. Šeit neviens nav vainīgs,kā tikai mūsu Latvijas valdība,kura sūri grūti nopelnīto pensiju ir aprēkinājusi pazemojoši zemu.Ja vecīšiem maksātu tik cik viņi ir reāli nopelnijuši,nevienu uz mežu vest nevajadzētu.Stulbi,bet fakts.

    13
  23. Ja vecītis dzīvo viens savā dzīvoklī, tad viņam ar savu 300 Eiro pensiju ir jāpaēd, jāsamaksā par apkuri, ūdeni, elektrību, jānopērk zāles, utt. Ja dzīvo soc aprūpes namā, tad tas viss izmaksā 600 Eiro ( 2x vairāk). Bet… te tak to pašu elektrību tērē daudzi un arī sildās daudzi.
    Rakstīts tak, ka ēšana izmaksā dienā 4 eiro (bez PVN) x30 dienas=120 Eiro +PVN (tad 480 eiro kas sastāda?????)
    kaut ko te nesaprotu…..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.