Arī Gulbenes novada iedzīvotāji aicināti piedalīties Lielajā Talkā 13

24.aprīlī no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaikus visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Gulbenes novada pašvaldība aicina arī novada iedzīvotājus piedalīties un sakopt novada teritoriju.


KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?

Lielās Talkas atkritumu maisus talcinieki Gulbenes novadā varēs saņemt bez maksas pilsētas un pagastu pārvaldēs, iepriekš sazinoties. Kontaktinformācija ŠEIT.


KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?

  • Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos.

  • Pagastos par pilnajiem maisiem, kas savākti, talkojot reģistrētās publiskās teritorijās, jāsazinās ar attiecīgo pagasta pārvaldi. Savukārt pilsētā no 23. līdz 25.aprīlim pretī Gulbenes stadionam, O.Kalpaka ielā 1a, atradīsies konteiners, kur varēs novietot talkā savāktos maisus.

  • Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā, un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo Gulbenes novadā – Daci Kuršu (t. 26173113).

  • Talkas vietās, kas notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, tur savāktos atkritumus aizved paši rīkotāji


KUR TALKOT?

Var sakopt savu privātīpašumu vai tuvāko talkošanas vietu noskaidrot mājaslapā www.talkas.lv. Tur var reģistrēt savu talkas vietu, kā arī apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 24.aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava atbildīgā persona - piefiksē tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties.


KĀ TALKOT COVID-19 LAIKĀ?

  • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

  • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

  • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Lielajā Talkā var ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus.


PIRMOREIZ IR IESPĒJA ZIEDOT

Sākot ar šo gadu ikvienam ir iespēja piedalīties Lielajā Talkā, talkojot gan talkas dienā, gan jebkurā citā laikā, kā arī ziedojot, ja pašam nav iespējams piedalīties talkā. Visi saziedotie līdzekļi tiks izmantoti talkošanas maisu, cimdu un cita inventāra iegādei, tāpat kā izglītojošiem materiāliem un pasākumiem. Kopš Latvijā pirmo reizi norisinājās Lielā Talka, atkritumu daudzums mūsu valstī ir samazinājies uz pusi. Taču, lai turpinātu nodrošināt kvalitatīvu talkas norisi, sniedzot talkotājiem visus nepieciešamos līdzekļus drošai un atbildīgai talkošanai, ikviens interesents ir aicināts atbalstīt Lielo Talku ziedojot.

Ziedojot kaut vai 1 eiro, jūs varēsiet nodrošināt talkotājiem vienu talcinieka komplektu, kurā ietilpst – viens maiss, viens cimdu pāris, atkritumu maisa izvešana un noglabāšana poligonā. Ziedojumu iespējams veikt Lielās Talkas mājaslapā “Talkas.lv”. To ir iespējams izdarīt gan atklāti, gan anonīmi, kā arī ziedojumus var veikt gan privātpersonas, gan juridiskas personas. Visi ziedotāji, kuru izvēlējušies veikt ziedojumu atklāti, tiks atspoguļoti Lielās Talkas mājaslapā. Savukārt, ja ziedojuma apmērs ir vismaz 3000 eiro, ziedotājs tiks atzīmēts Lielās Talkas mājaslapas sadaļā “Organizatori” pie “Lielajiem ziedotājiem”.


Plašāka informācija par Lielo Talku https://talkas.lv/

Pievieno komentāru

Komentāri 13

jak

ulla,akal talka,es glibu gliezt,es glibu tecinat,ulla-vai maiss javelk uz maskas vai otladi-mes esam stipli,mes esim valeni-ulla - maissun maska- ulla...

pirms 21 dienām, 2021.04.19 13:32

tak

maiss tev jāvelk uz mutes

pirms 21 dienām, 2021.04.19 13:42

Maija

Ja nav ko rakstīt,neraksti. Bet netaisi sevi par dumu.
Bet runājot par talku. Ja katrs mēs notīrīsim savu deguna priekšu,neskatoties,kur dzīvo. Tad arī pasaule mums apkārt būs tīrāka. Un,ja paši nemetīsim neko zemē,tad arī bērni to nedarīs.
Citādi,tāds novērojums iz dzīves.... No rīta iet skolēni lasīt netīrumus ceļa malās, pēcpusdienā ejot mājā,pats atkal nomet čipsu paku.
Varbūt kaut kas tomēr bērnam jāiemāca? Lai nesanāk ačgārna darīšana. Es tiešām netaisos lasīt citu mēslus. Izbēgt nevaru,kārtojot savu teritoriju.

pirms 21 dienām, 2021.04.19 13:45

Vai

Kur tu tik gura? Nav jāgaida Talkas diena, lai sakoptu savu apkārtni. Saukļi, tukši saukļ jo projām modē.

pirms 21 dienām, 2021.04.19 16:15

tak tikam

pal to jau es ali plasu-tu laikim maisu vilksi uz mutis-vai tomel stipli zemak-dlosi vien ,kat otls valiuants

pirms 21 dienām, 2021.04.19 16:01

tik takam

kamēr neieliksi zobus, tikai uz mutes!

pirms 21 dienām, 2021.04.19 17:21

sab

Aizveries, trolli.

pirms 20 dienām, 2021.04.20 08:58

vai

pilnigi piekritu par blausanu un agitesanu- saubos vai pati katreiz notiri pakalu-blaure

pirms 21 dienām, 2021.04.19 16:21

...

Stādu tirgu rīkot nevar bet iet talkā var nu zini kāpostgalva.

pirms 21 dienām, 2021.04.19 19:36

Policija sos

suni piesienat gulbene,brivibas 68,apnika līdz idiotizmam!

pirms 21 dienām, 2021.04.19 20:30

tiešām

Nudien, apnikāt! zvaniet pašvaldības policijai!

pirms 20 dienām, 2021.04.20 11:38

Brivibas 68,gulbene

jūsu suns apnika visiem piesienat savu suni,saimnieki!

pirms 21 dienām, 2021.04.19 20:33

Vietējās ziņas