Arī Gulbenes novadā noteikti masas ierobežojumi uz vairākiem grants autoceļiem 3

Sakarā ar pavasara atkusni, daudzviet uz grants autoceļiem ir iestājies šķīdonis un masas ierobežojumi ir ieviesti jau 137 valsts autoceļu posmos ar grants segumu un šīs dienas laikā tiks ieviesti arī uz citiem grants ceļu posmiem. Par to informē Satiksmes informācijas centrs.

Gulbenes novadā kopš 25.februāra ir noteikts masas ierobežojums līdz 10 tonnām uz ceļa V433 Druviena-Lizums līdz 10,36. kilometram; uz ceļa P38 Cesvaine-Velēna no 25,89. līdz 30,584. kilometram; uz ceļa V436 Ranka-Tirza līdz 13,43. kilometram.

Karte ar masas ierobežojumiem ir pieejama šeit.

Vienlaikus atsevišķos grants autoceļu posmos braukšanas apstākļus joprojām apgrūtina apledojums, kas izveidojies kūstot sniega kārtai, ar kuru šie ceļi tika uzturēti ziemā. Īpaši bīstama pārvietošanās pa vietējiem autoceļiem patlaban var būt kravas transportam, tāpēc VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina smago tehniku neizmantot šos ceļus, līdz braukšanas apstākļi uzlabosies. To pašu var attiecināt arī uz autobusiem, to satiksme reģionos var tikt kavēta. 

Pavasarī, sākoties atkusnim uz grants autoceļiem ir novērojams šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem ikviens ir aicināts informēt VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

...

Beļavas ceļš ir katastrofa, kāpēc nav uzlikts ierobežojums?

pirms mēneša, 2021.02.26 20:04

111

Beļavas ceļš ir katastrofa bet baļkinieki iet ,pirmdien pa to ceļu vispar nepabrauksi.Celinieku meistaram vau laika apsekot to ceļu.

pirms mēneša, 2021.02.27 21:18

Hmmm....

Daukstu ceļš arī izdangāts.Baļķinieki kursē 24/7.Zīmi kaut kā nemanam!!!

pirms mēneša, 2021.03.01 00:55

Vietējās ziņas