Atbild deputātu kandidāti. Kādu redzat Gulbenes slimnīcas nākotni? 8

"Dzirkstele" jautā, deputātu kandidāti atbild

Kādu redzat Gulbenes slimnīcas nākotni? Vai jums būtu savi ierosinājumi SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, ņemot vērā, ka joprojām pašvaldībai šajā uzņēmumā pieder 13,12 % kapitāldaļu?


Atbild Jaunās konservatīvās partijas deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Švika:

– Lielākā cilvēka bagātība ir veselība. Domājot par veselības aprūpi kopumā novadā, to esam izvirzījuši par vienu no prioritātēm. Runājot par SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”, uzskatām, ka jāveido dialogs ar apvienības vadību, lai organizētu pakalpojumu klāsta palielināšanu Gulbenē. Nepieciešams atjaunot Covid-19 pandēmijas laikā slēgto dienas stacionāru un aprūpes nodaļu. Regulāri sadarbojoties slimnīcu apvienībai un pašvaldībai, var atrast labāko modeli, kā piesaistīt jaunos medicīnas speciālistus un uzlabot jau esošo pakalpojumu pieejamību. Lai veicinātu veselības aprūpes attīstību novadā, pašvaldībai jāuzņemas rūpes par mājokļa nodrošināšanu jaunajiem speciālistiem, bet slimnīcu apvienībai jārūpējas par piedāvāto un sniegto medicīnisko pakalpojumu kvalitāti.


Atbild partijas “Latvijas Attīstībai” deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Mazūrs:

– Tā lielā bēda ir tāda, ka Gulbenes novada pašvaldībai uzņēmumā “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” pieder gaužam maz kapitāldaļu. Kontrolpakete atrodas privātās rokās. Atliek cerēt, ka uzņēmuma vadītāji veidos to, kas vajadzīgs gulbeniešiem un uzklausīs pašvaldības viedokli.
Zināms, ka slimnīcu apvienības vadība Gulbenē vēlas veidot vietu traumu ārstēšanai – konsultācijām, operācijām un rehabilitācijai. Un vietu pediatrijas attīstībai. Vēlas stiprināt arī traumpunktu un ambulatoros pakalpojumus, lai pamata vajadzības pēc medicīnas pakalpojumiem pacientiem būtu nodrošinātas tepat. Pat tad,ja ir jāgaida rindā. Taču jāsaprot, ka Gulbenē neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas nebūs, atpakaļ mēs šo vilcienu nepagriezīsim.


Atbild Latvijas Reģionu Apvienības deputātu kandidātu saraksta līderis Andis Caunītis:

– Ir jāsagaida teritoriālās reformas noslēgums, kas kopā jaunizveidotajam Balvu novadam dos vairāk nekā 29 procentus kapitāldaļu. Nevēlamies atvērt plašāku diskusiju par vēsturisko procesu, kā Gulbenes novads ticis veiksmīgi apspēlēts šajā izteikti atšķirīgajā kapitāldaļu sadalījumā starp nākamajiem trim kapitāldaļu pārstāvjiem: Gulbene – 13 procenti, SIA “Medicīnas sabiedrību vadība” – 57,6 procenti.  
Uzsāksim aktīvas sarunas ar Balvu novada pašvaldību par šīs kapitālsabiedrības attīstību darbības virzieniem un ilgtermiņa stratēģiju, jo ceram, ka pašvaldību nesaistīs tikai attīstība uz peļņas gūšanu, no kuras arī dividendes tiek izmaksātas reāli tikai patiesā labuma guvējam, bet nevis visiem kapitāldaļu turētājiem.


Atbild Nacionālās apvienības ““Visu Latvijai!” - ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Pūcīte:

– Gulbenes slimnīcas nākotni gribētos sasaistīt ar novada cilvēku ikdienas vajadzībām. Vēlētos, lai Gulbenē tiktu saglabāts dienas stacionārs, kas vitāli svarīgs būtu vismaz tajās akūtajās problēmās, kas skar seniorus, lai būtu pieejami speciālisti – kardiologs, neirologs, ādas ārsts, lai tiešām būtu pieejami nepieciešamie speciālisti. Būtu jāno-drošina fizikālās terapijas kabineta pakalpojumi. Iespējams, izklausīsies netaisni, bet mēs – darbspējīgā daļa, jā – arī maksātspējīgie, bieži vien, uzklausot ārsta ieteikumus, paši varam un spējam pieņemt lēmumu, kur meklēt palīdzību. Līdz ar to Gulbenes slimnīcā tiešām būtu jārada fokuss, kur meklēt palīdzību bērniem un senioriem.


Atbild Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Audzišs:

– Gulbenes slimnīca būs un attīstīsies dažādu pieprasītu pakalpojumu virzienā. Slimnīcas vadība ļoti rūpējas, lai tā būtu moderna, aprīkota ar mūsdienīgām ārstniecības iekārtām, lai pakalpojumu piedāvājums būtu plašs un attieksme pret pacientu būtu cieņpilna. Esmu pārrunājis ar slimnīcas vadību, un saredzam turpmāko attīstību traumatoloģijas dažādu pakalpojumu virzienā, kā arī bērnu ārstniecības pakalpojuma paplašināšanā, piesaistot dažāda novirziena speciālistus. Slimnīcas vadībai ir jādara viss, lai iemantotu iedzīvotāju uzticēšanos un pārliecību par sniegtā pakalpojuma kvalitāti un pieejamību.


Atbild partijas “Jaunā Vienotība” deputātu kandidātu saraksta līderis Intars Liepiņš:

– Neviens šodien vairs nevar apsolīt Gulbenei atdot tādu slimnīcu, kāda tā bija pirms apvienošanas ar Balvu slimnīcu. Tur dokumenti ir sakārtoti uz neatgriešanos. Nekad Gulbenes slimnīca vairs nepiederēs pašvaldībai simtprocentīgi. Tas vilciens ir aizgājis. Un par to jau ir samaksāta barga nauda, un tas “krupis” mums ir jānorij.
Gulbenē pietrūkst dažādu medicīnisko pakalpojumu, ārstu speciālistu vai arī tie ir grūti pieejami. Pašvaldība te varētu piestrādāt, veicinot informācijas apmaiņu starp SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” un SIA “Marmed” ārstu prakses vietu Gulbenē. Mums vēl ir arī ārstu speciālistu privātprakses! Ir masāžas pakalpojumu sniedzēji, fizioterapeiti, kuri darbojas privāti. Pašvaldība varētu gādāt par vietni, kurā būtu apkopota visa šāda svarīga informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Nu

Solīts makā nekrīt, kā jau pirms vēlēšanām, zelta kalni, zelta,....

pirms 9 dienām, 2021.05.03 21:14

X

Pasakat skaidri un gaiši,ka nav un nebūs. Paši vien no visa atteicāties,deputāti.

pirms 9 dienām, 2021.05.04 06:57

likvidācija

ZZS un JKP atbildes galīgi garām atbildes. Atrunāšanās un priekšvēlēšanu migla. ZZS ir atbildīga par slimnīcas likvidēšanu un to, kas notika! Tauta atcerās "varoņus"...

pirms 9 dienām, 2021.05.04 06:59

kurla

Gulbenes novada JKP saraksts ir vecs cīsiņš jaunā mīklas apvalkā - no izskata smuks, bet iekšā...

pirms 9 dienām, 2021.05.04 11:01

akla

Jau saeimas līmenī JKP pierādīja kādi viņi sū.. ir.

pirms 9 dienām, 2021.05.04 12:38

Arnis

Nevienai partijai nekă konkrēta.Nolikvidēja dienas stacionăru.Pilsētă nav nevienas vietas,kur uzlikt sistēmu.Katru dienu uz Balviem nebrauksi.Ņirgăjas par cilvēkiem.

pirms 9 dienām, 2021.05.04 16:03

Urbītos

Sistēmas būtu jāliek ģim.ārsta māsiņām,bet tie ārsti,kuri algo 1 medmāsu,tās neliek.Bet kur ir ārsta palīgs un medmāsa,tur viss notiek.Bet jācīnäs par dienas stacionāru!

pirms 8 dienām, 2021.05.04 18:02

Vietējās ziņas