Atbild deputātu kandidāti. Kādus risinājumus redzat, lai novadā palielinātu tūristu pieplūdumu pēc Covid-19 pandēmijas beigām? (labots) 20

"Dzirkstele" jautā, deputātu kandidāti atbild

Kādus risinājumus redzat, lai novadā palielinātu tūristu pieplūdumu pēc Covid-19 pandēmijas beigām?


Atbild Jaunās konservatīvās partijas deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Švika:

– Covid-19 situācija parāda vājās puses ikvienā nozarē, taču tās jāpārvērš par iespējām. Cilvēki ceļo un turpinās ceļot pa Latviju. Jāspēj piedāvāt pakalpojums. Atpūta dabā ir Gulbenes novada iespēja. Atbalstām tūrisma nozari kopumā, bet šoreiz runāsim par svarīgu aktivitāti – “zaļie ceļi”. Tā ir  jauna iniciatīva Latvijā bijušo dzelzceļa līniju attīstīšanai, pielāgošanai nemotorizēto transportlīdzekļu vajadzībām. Nepieciešams turpināt līniju attīrīšanu, izvietot norādes zīmes, sakārtot un uzturēt apskates objektus. Palielinoties tūristu skaitam, būs iespējas attīstīties ēdināšanas, viesnīcu, suvenīru tirdzniecības biznesam. Kā būtisku tūristu piesaistes jautājumu redzam lielo kultūras un sporta pasākumu atjaunošanu, piesaistot cilvēkus ārpus novada un Latvijas, kas popularizēs tūrisma nozari.


Atbild partijas “Latvijas Attīstībai” deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Mazūrs:

– Risinājums tūristu pieplūdumam ir jāmeklē visu laiku. Tā ir nozare, kura dod iespēju nopelnīt. Pašvaldības tūrisma aģentūrai ir jāpopularizē vietējie uzņēmēji, lai viņiem pašiem par to būtu mazāk jādomā, lai viņi varētu darīt savu tiešo darbu. Šobrīd aģentūrai ir cilvēks, kurš ir savā vietā. Viss ir pareizajās sliedēs. Ir jāmeklē novadā objekti - pērles, ko spodrināt un izcelt savā vizītkartē. Es te runāju par apskates objektiem. Un ne tikai par bānīti vien. Ir jāmeklē un jāizceļ vēl citi objekti. Vienu no tādiem es redzu pareizticīgo baznīcu Galgauskā, kuru sakārtot apņēmies Rīgas ārsts Vilnis Lietuvietis. Viņam zemes īpašums atrodas blakus šai baznīcai. Tas ir atbalstāmi, ja cilvēkam iedegas sirds par tāda vēsturiska objekta saglabāšanu. Kaut vairāk mums būtu tādu cilvēku ar šādu domāšanu un apņemšanos!


Atbild Latvijas Reģionu Apvienības deputātu kandidātu saraksta līderis Andis Caunītis:

– Tas būs liels izaicinājums visai tūrisma industrijai visā Latvijā. Pēc pandēmijas beigām cilvēkiem būs mainījušies ceļošanas paradumi. Liels uzsvars liekams uz aktīvās atpūtas cienītājiem.  
Novadā ir pietiekami daudz tūrisma objektu un viesu namu, bet tie darbojas katrs par sevi. Novadā ir tūrisma aģentūra, kuras uzdevums ir apvienot visus šīs sfēras uzņēmumus un sadarbībā ar pakalpojuma sniedzējiem izveidot vairākus piedāvājumus tūristiem (piemēram, pilna vai daļēja servisa piedāvājumus, pārgājienus dabā, attīstot vēl plašāk ekotūrismu, ne tikai industriālo).


Atbild Nacionālās apvienības ““Visu Latvijai!” - ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Pūcīte:

– Jāizmanto neizmantotais resurss – pamestā Galgauskas baznīca, es domāju, kā tūrisma objekts ir iecienītāka nekā dažs labs reklamētais produkts. Cilvēki ir un būs noilgojušies pēc dabas, pēc stāstiem, pēc leģendām. Iespējams, Augsto kalnu dabas parkā ir jāizveido kāda dabas taka. Bet iespējams, ka tūrisma jomā šobrīd mums nekas jauns nav jāizdomā, bet ir jāizmanto jau “izdomātie velosipēdi” un jāintegrē savā piedāvājumā. Piemēram, jāņem visā Latvijā slavenās Lūznavas muižas koncepts un jāpielāgo mūsu Stāmerienas pilij.


Atbild Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Audzišs:

– Tūrisma aģentūra ir izstrādājusi aktivitāšu plānu tuvākajiem trīs gadiem. Piedalāmies Latvijas un starptautiskās izstādēs, reklamējot savu novadu, sadarbībā ar tūrisma uzņēmējiem. Mums ir gan unikālais šaursliežu dzelzceļš ar tvaika lokomotīvi, depo, “Dzelzceļš un Tvaiks”, gan Zaļie tirdziņi, gan velotūrisms, gan upju, gan ūdens atrakciju, gan kultūrvēsturiskais, gan dzīvesziņu, gan piļu apskates, gan garšu, gan dažādu starptautisko pasākumu organizēšana utt. Maijā ieplānots doties uz Sanktpēterburgu, lai parakstītu sadarbības līgumu ar Ļeņingradas apgabala gubernatoru par pārrobežu projektu realizāciju nākamajā ES plānošanas periodā 2021.-2027.gadam. Pārrobežu projektā ir paredzēts veikt rekonstrukcijas darbus Stāmerienas pils iekštelpās. Tehniskā projekta izstrāde ir noslēguma stadijā.


Atbild partijas “Jaunā Vienotība” deputātu kandidātu saraksta līderis Intars Liepiņš:

- Mums novadā ir ļoti daudz tādu kultūras tradīciju, tūrisma objektu, atpūtas vietu, kuras ir gluži vienkārši “izgaisušas”. Un ne tikai pandēmijas dēļ. Litenes un Lejasciema brīvdabas estrādes jau sen nav bijušas pietiekami noslogotas. Gulbenē kultūras dzīve ir ilgstoši bijusi kūtra. Turklāt vēl mūsu novada pasākumi līdz šim regulāri ir pārklājušies ar norisēm kaimiņu novados. Es runāju par tādiem kultūras, arī sporta pasākumiem, kuri interesē un piesaista daudz cilvēku, turklāt gados jaunus cilvēkus. Mūsu tūrisma, kultūras, sporta darbiniekiem ir jābūt pastāvīgā komunikācijā ar kolēģiem kaimiņu novados. Alūksne šajā ziņā sen ir Gulbenei vairākus soļus priekšā gan kultūras, gan tūrisma, gan sporta un atpūtas vides veidošanā. Diezin vai Gulbenei kādreiz izdosies konkurēt ar Alūksni. Diemžēl. Ja tomēr gribam izrāvienu, mums jāmeklē sava individuālā seja, nav nekas “jāšpiko” no citiem. Mums ir savas vērtības.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Ēvalds Kaķis

Intara Liepiņa komentārs iekopējies no cita faila,jeb kandidāts vairs negremo tēmas?

pirms mēneša, 2021.05.03 13:51

acs

Vājš, ļoti vājš redzējums. Tūrisms varētu - uzsveru varētu - kļūt par tieši mūsu novada vilcējspēku, ja vien Jūs, cien./ god. nākamie ievēlētie deputāti to t i e š ā m vēlētos. Par Lūznavu - tūristu piesaista ne ar to, kas apskatāms citur, bet ar unikālo (tas šai partijai zināšanai).

pirms mēneša, 2021.05.03 13:56

acs

God. Mazura kungs, ieskaitot Jūs kā tūrisma nozares profesionālu speciālistu.

pirms mēneša, 2021.05.03 14:02

hallo

Kāds pirms publicēšanas vispār pārlasa tekstu? Kaut kas ar to Liepiņa komentāru galīgi nojucis.

pirms mēneša, 2021.05.03 14:07

!!!

Mazur, novāc rokas no pareizticīgo baznīcas! Tu jau luterāņiem zvanu nopirki. :)

pirms mēneša, 2021.05.03 14:23

to X

Oi, X, kā Tu maldies:). Ir apskaužāms potenciāls, ja pie tā piestrādā ar pilnu atdevi. Uzsveru - JA piestrādā.

pirms mēneša, 2021.05.05 11:01

to X

Lai tas nav apgalvojums bez seguma, ir jāpiebilst, ka tieši šī potenciāla īstenošana pašlaik tiek apspriesta trīs ministrijās.

pirms mēneša, 2021.05.05 11:12

kurla

Gulbenes novads nekad nav bijis un nebūs iecienīts priekš tūristiem. Varbūt kādi arī atbrauks, bet šī mazā daudzuma dēļ vispār nav jēgas nekur naudu ieguldīt. Ja nu vienīgi kaut kādu megabordeli ierīkot priekš gejropas biezajiem netradicionāļiem.

pirms mēneša, 2021.05.05 12:35

es

Tiešam, esi kurla!

pirms mēneša, 2021.05.05 19:33

To X

Ir procesā. Diemžēl pandēmijas dēļ notiek lēnāk nekā vēlētos. Ļoti liela nozīme ir Gulbenes pašvaldības ieinteresētībai turpmāk. BET - par kādu ieinteresētību varētu runāt, ja šobrīd pat tūrisma profesionāļi savās novada kultūrvēstures zināšanās nepiedodami iepaliek? Jādara arī pašiem nevis jāgaida, kad debessmanna nobirs no debesīm! Tā nemēdz notikt.

pirms mēneša, 2021.05.05 13:59

,,,,

Nozare,kas visvairāk cietusi pandēmijā vēl tik ātri nespēs atjaunoties.Patreiz nav aktuāla.

pirms mēneša, 2021.05.05 15:28

He, hee

Lai tik ved tūristus aiz stacijas, uz emzes parku, tur patiešām ir ko redzēt un baudīt :)

pirms mēneša, 2021.05.05 16:32

to ,,,,

Tev taisnība - patreiz. Vilkmes projekts nav pankūka, ko var izcept rīt uz brokastīm. Tāda īstenošanai vajadzīgi provizoriski trīs gadi, tādēļ tas jāuzsāk tūlīt un tagad, lai atsākoties tūrismam pēc pandēmijas, būtu gatavs uzņemt interesentus.

pirms mēneša, 2021.05.05 17:35

to ,,,,

Tev taisnība - patreiz. Vilkmes projekts nav pankūka, ko var izcept rīt uz brokastīm. Tāda īstenošanai vajadzīgi provizoriski trīs gadi, tādēļ tas jāuzsāk tūlīt un tagad, lai atsākoties tūrismam pēc pandēmijas, būtu gatavs uzņemt interesentus. Bet uzsākt nevar tas, kam nav vīzijas.

pirms mēneša, 2021.05.05 17:37

X

To pankūku cepj jau gadiem ilgi.Ko vēl izdomāsiet?

pirms mēneša, 2021.05.06 06:58

To X

Tā NAV pankūka. Tieši tādēļ top ilgi (kāpēc, neesi sapratis (-usi) un ne te vietā to skaidrot. Ir starpība starp projektu (arī tādi var tikt īstenoti provizoriski trīs gados) un vilkmes projektu. Cik man zināms, Gulbenes novadā līdz šim tāda neviena nav. Tādēļ saprotu, kādēļ nesaproti, kas tas ir, kādu ieguldījumu tas prasa un cik ilgs laiks nepieciešams tāda īstenošanai. P.S.: laikam jāpiebilst, ka vilkmes projekts velk, kā minimums, visu novadu.

pirms mēneša, 2021.05.06 11:10

acs

Uzņēmīgie potenciālie deputāti! Biju spiesta uzkāpt Jums uz varžacīm, lai mudinātu izzināt savu novadu, tā saknes - kultūrvēsturi. Radošums bez saknēm īsti neiederēsies, tas neizcels saulītē novada fundamentālo identitāti - izcilākās vērtības. Nokāpiet no grābekļiem bez idejām. Jo - nav idejas, nav attīstības. Nav attīstības, stagnējam. Novēlu, lai Jums izdodas pārtaukt stagnāciju kā tūrisma nozarē, tā citās jomās:)!

pirms mēneša, 2021.05.07 11:42

Par profesionālu tūrisma nozares vadību vai kūrēša

Arnis Bļodons: “Mākslīgi uzlikt objektu vai pieminekli un pateikt, tagad visi nāciet šeit, tas nestrādā.” Aigars Bikše, LMA profesors, tēlnieks: “Objekts ir vēstures liecinieks.” Lūk, kādēļ novada vadībai ir teicami jāpārzina novadpētniecība vai arī ir tikai vārdos sava novada patriote (-ts).

pirms mēneša, 2021.05.07 17:36

Vietējās ziņas