Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Biežākie nepilngadīgo pārkāpumi Gulbenes novadā — alkohols, smēķēšana, vardarbība

Foto: “Pixabay”

Visizplatītākie pārkāpumi, ko izdarījuši nepilngadīgie Gulbenes novadā, ir smēķēšana, alkohola lietošana, vardarbība starp bērniem un jauniešiem, sīkais huligānisms. Notikumi, kas guvuši plašu rezonansi sabiedrībā, nav bijuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to “Dzirksteli” informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos Zane Vaskāne.

Valsts policijas amatpersonas arī šajā mācību iesaistījušās jauniešu audzināšana un izglītošanā. Novada izglītības iestādēs bērniem novadītas 28 nodarbības, lekcijas par dažādiem jautājumiem, tajā skaitā par drošību, atbildību, vardarbību, alkohola lietošanu, smēķēšanu un tamlīdzīgi. Veiktas arī individuālas preventīvas pārrunas ar bērniem novada izglītības iestādēs.

“Šajā mācību gadā izglītības iestādēm bija iespēja ciemoties Valsts policijas Ziemeļvidzemes iecirknī Gulbenē, kur bērni tika iepazīstināti ar policista profesiju, ekipējumu, dienesta transportu, kā arī tika pārrunāti dažādi drošības jautājumi,” stāsta Z.Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina jauniešiem un viņu vecākiem, ka līdz 18 gadu vecumam bērns nedrīkst smēķēt, tajā skaitā elektroniskās smēķēšanas ierīces, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus un tamlīdzīgi, bērns nedrīkst lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus. Turklāt bērnam iestājas administratīvā atbildība arī gadījumos, kad bērns glabā tabakas izstrādājumus un tabakas aizstājējproduktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces vai to uzpildes tvertnes, kā arī gadījumos, kad bērns glabā alkoholiskos un enerģijas dzērienus.

“Bērniem līdz 16 gadu vecumam jāatceras, ka nakts laikā, tas ir, no pulksten 22.00 līdz 6.00, aizliegts atrasties publiskā vietā bez pilngadīgas personas, kura atbildīga par bērna uzraudzību, klātbūtnes. Jāatceras, ka gadījumos, kad policija konstatē, ka bērns atrodas sabiedriskā vietā reibuma stāvoklī, nesasniedzis 16 gadu vecumu, atrodas nakts laikā publiskā vietā bez pilngadīgas personas, kura atbildīga par bērna uzraudzību, apmaldījies vai pamests, vai arī atrodas tādos apstākļos, kas bīstami bērnam vai var kaitēt viņa attīstībai, vai patvaļīgi aizgājis no ģimenes, tad policija var arī nogādāt bērnu policijas iecirknī,” uzsver Z.Vaskāne.

UZZIŅAI

● Bērns drīkst patstāvīgi piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu no 10 gadu vecuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Lai piedalītos ceļu satiksmē, bērnam ir jāiegūst velosipēda vadītāja apliecība un līdz 16 gadu vecumam (ieskaitot), braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

● Velosipēda vadītāja apliecību bērns no 10 līdz 18 gadu vecumam var iegūt, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu CSDD.

● Lai iegūtu vadītāja apliecību, veiksmīgi jānokārto datorizēts teorijas eksāmens. Teorētiskais eksāmens, kā arī vadītāja apliecības izsniegšana bērniem līdz 18 gadu vecumam ir par brīvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Ar elektroskrejriteni bērni drīkst piedalīties ceļu satiksmē no 14 gadu vecuma, tomēr, lai piedalītos ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni, bērnam obligāti ir jābūt iegūtai velosipēda vai jebkura cita transportlīdzekļa vadītāja apliecībai.

● Bērniem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), braucot ar elektroskrejriteni, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

AVOTS: VALSTS POLICIJA

Projektu “Mans pagasts, mana pilsēta” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.