Pēc Gulbenes novada pašvaldības pasūtījuma tiek projektēta četru Gulbenes ielu posmu pārbūve un asfaltēšana, pie reizes sakārtojot apgaismojumu, ieviešot labiekārtojuma elementus, sakārtojot centrālā ūdensvada un kanalizācijas tīklu pievadi. Runa ir par Vītolu, Raiņa, Kalna ielu un Brīvības ielas vēl neatjaunoto galu līdz pašai slimnīcai. Pašvaldība divās pēdējās janvāra dienās rīkoja šo ieceru apspriedi, kamēr vēl turpinās projektēšanas stadija. Taču sabiedrības atsaucība bija zema vai pat nekāda. Kāpēc tā?
“Nezināju par tādu apspriedi. Nesaņēmu uzaicinājumu. Pieklājības pēc jau varēja paaicināt. Zina taču manu un citu ieinteresēto cilvēku kontaktinformāciju,” “Dzirkstelei” saka Vecgulbenes muižas viesu nama saimnieks, uzņēmējs Ainars Melders. No “Dzirksteles” viņš ir uzzinājis par to, ka tiek projektēta Brīvības ielas pārbūve posmā, kas ved gar viņa viesnīcu. Kā arī par to, ka pašvaldība ir rīkojusi iedzīvotāju tikšanos ar projektētāju. Viņš uzsver, ka “lietišķie cilvēki ikdienā ir aizņemti un nelasa domes ziņas internetā, sociālajos tīklos vai pašvaldības informatīvajā izdevumā”. Visvairāk A.Melderu uztrauc tas, vai Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss bija uzaicināts uz apspriedi, jo rekonstruējamā Brīvības iela ved gar dievnamu un tur Krustalīces krastā ir divi ielas daļas nobrukumi. Tāpat, kā uzskata A.Melders, ar I.Matīsu būtu jārunā par to, kur dievkalpojumu apmeklētāji var novietot savas automašīnas. “Dzirkstele” sazinājās arī ar I.Matīsu, kurš teica – par sabiedrisko apspriedi nav zinājis, nav bijis uzaicināts tajā piedalīties.
Citāds viedoklis ir jaungulbenietei, kādreizējai pašvaldības darbiniecei Saulcerītei Indričevai, kura “Dzirkstelei” pauda: “Informācijas bija pietiekami. Šodien visi lieto viedtālruņus, sociālos tīklus. Vietnē “Facebook.com” varēja izlasīt par pašvaldības rīkotajām būvprojektu apspriedēm. Es vismaz zināju.”
Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka: “Cik daudzi cilvēki grib izteikt savu viedokli? Mēs redzam, kāda ir sabiedrības aktivitāte. Tas parādās jau, sākot ar vēlēšanām un beidzot ar daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēm. Ne visiem ir interese piedalīties sanāksmēs pat par sava kopīpašuma apsaimniekošanu. Jautājumā par ielu projektiem, lai pašvaldība saņemtu atgriezenisko saiti, varējām sūtīt anketas. Bet cik atbildes saņemtu un cik objektīvi būtu paustie viedokļi? Parasti jau savas domas pauž tie, kurus kaut kas neapmierina. Bet cik liels procents no sabiedrības tas ir? Objektīvu skatījumu iegūt ir grūti, ja vairākums no sabiedrības skaidri un nepārprotami nav paudis savu viedokli.”
Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023
Jo mazāk ierodas, jo brīvāk var bīdīt ģēlas…
Te vismaz formāli aicināja apspriesties. Kaut gan ir pienākums atrast formas, lai informētu pēc iespējas dažādākas iedzīvotāju grupas. Bet par būvniecības atkritumu apstrādi pilsētā pat neiespringa un neorganizēja neko. Tik nobalsoja. Kamēr kāds nesāks nopietnu cīniņu, tikmēr darīs kā gribēs.
Satversmē noteiktas katra tiesības un tās nav atkarīgas no interneta lietošanas paradumiem. Kāpēc anketas? Paziņojiet kā nākas un tad runājiet par savu vēlētāju zemo aktivitāti. Tomēr iespringām un jūs ievēlējām. Tagad nu iespringstiet jūs un izrādiet mums elementāru cieņu.
Es neesmu ieinteresētā persona, bet informāciju par tādu apspriedi neredzēju…Vai tik Indričevas kundze nav pensijā? Tad jau laika pietiekami sērfot pa visādiem tīkliem.
Kad komentāri jāraksta, tad gan laika, gan informācijas pietiek
Ūja. Dzirksteles portālu pārskatīt nav ilgi. Minna, un kur jūs guvāt info par šo apspriedi? Gatavojot dokumentus?