Covid-19 nodaļas Balvu slimnīcā - ļoti noslogotas 1

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes struktūrvienības galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka 21.janvārī Balvu slimnīcas Covid-19 abās nodaļās bija aizņemtas 22 gultasvietas. “Balvu slimnīcā Covid-19 nodaļas visu laiku ir noslogotas. Pirms dažām dienām bija aizņemtas visas 25 gultasvietas. Saslimstības gaita inficētajiem ar Covid-19 ir dažāda. Bija viens pacients, kurš tika pārvests arī uz intensīvo terapiju, bet viņam ir kļuvis labāk. Ir dažādi. Mums nākas pielāgoties reālajai situācijai. Bija runāts, ka mūsu Covid-19 nodaļās slimnieki būs tikai ar vidēji smagu saslimšanas gaitu, bet Rīga arī ir diezgan noslogota un ne vienmēr Rīga var paņemt visus. Mums intensīvajā terapijā ir izolators, un mēs konkrēto pacientu varam izolēt un nodrošināt intensīvo terapiju arī paši,” stāsta S.Drubiņa.

Viņa apvienībā koordinē arī vakcinācijas procesu medicīnas darbiniekiem un “Dzirkstelei” stāsta, ka, iespējams, tuvākajā laikā varētu ievest vakcīnu “Moderna”. Viņa cer, ka arī apvienība varētu  tikt pie vakcīnām no šīs partijas.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka nākamnedēļ otru Covid-19 vakcīnu saņems tie medicīnas darbinieki, kuri paspēja saņemt pirmo vakcīnas devu, lai noslēgtu vakcināciju. “Tie, kas saņēmuši pirmo vakcīnas devu, kopumā jūtas labi. Nekā nopietna nav - dažiem bija temperatūra, kādam bija sāpes injekcijas vietā, bet nekā vairāk,” saka S.Drubiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas