Dienas aprūpes centrs Gulbenē gatavs uzņemt klientus ar mentālās veselības problēmām 6

Gulbenē, Dzirnavu ielā 7a, 6.oktobrī svinīgi tika atklāts dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar viegliem garīgā rakstura traucējumiem. Pagaidām gan vēl bez klientiem. Atklāšanā piedalījās tikai prominences un masu mediju pārstāvji.

Paredzams, ka ar novembri renovētajā, nosiltinātajā ēkā Gulbenē, Dzirnavu ielā 7a, sāksies reāla darbošanās – “Dzirkstelei” saka novada sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Evija Maļiņina. Jau nākamnedēļ potenciālie klienti varēšot nākt iepazīties ar telpām.

Centrs darbosies kā novada sociālā dienesta struktūrvienība. Par centra vadītāju dienests iecēlis amatā Arnitu Bozi. Šajā gadījumā pretendentu atlase vai konkurss uz amatu nebija jārīko, “Dzirkstelei” skaidro novada sociālā dienesta vadītāja vietniece Anita Beļajeva.

E.Maļiņina stāsta – oktobrī pasniedzēji gatavos nodarbību plānus un materiālus. “Ir ieguldīts milzīgs darbs, esam runājuši ar potenciālajiem centra klientiem. Šeit maksimāli uzņemamo klientu skaits ir 38 personas. Pakalpojums viņiem sākotnēji tiks nodrošināts vienu gadu,” saka E.Maļiņina.

Ja kādam cilvēkam, ģimenei ir interese un jautājumi par dienas aprūpes centru un specializētajām darbnīcām Gulbenē, var vērsties pie sociāla darbinieka savā pagastā vai pilsētā, saka E.Maļiņina. Viņa uzsver, ka sociālo darbinieku saskarsmei ar potenciālajiem klientiem, kuriem ir mentālās veselības problēmas, ir jābūt personiskai, iejūtīgai un pietiekami diskrētai. Lai cilvēkam nerastos bažas par to, ka viņš varētu tikt diskriminēts.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis atgādināja, ka dienas aprūpes centrs Gulbenē ir tapis projektā “Vidzeme iekļauj”. “Mums katram dzīvē vajadzētu kaut ko iekļaut. Ir tas labais teiciens, ka mēs nevaram palīdzēt visiem. Nevaram palīdzēt visai pasaulei, bet katrs mēs noteikti varam palīdzēt kādam,” viņš teica un uzsvēra – deinstitucionalizācijas process ļauj būt sabiedrībā, nevis pansionātā,

“Piecgades projekts,” pirms svinīgi tika pārgriezta lente, dienas aprūpes centra atklāšanā teica labklājības ministrs Gatis Eglītis. Viņš dienas aprūpes centru nodēvēja par “jaunu līmeni” cilvēkiem un ģimenēm, veidojot “jēgpilnu ikdienu” un dodot atslodzi. “Ir jādara viss, lai viņi ir blakus,” sacīja G.Eglītis, ar to domājot cilvēku ar viegliem garīga rakstura traucējumiem integrēšanu sabiedrībā.

Viesiem bija iespēja izstaigāt centra telpas, redzēt, cik skaisti, pārdomāti un droši tās ir iekārtotas. Ir ierīkots pacēlājs, kuru izmantos cilvēki ar kustību traucējumiem. Ir ievēroti ugunsdrošības pasākumi, redzamā vietā izvietots evakuācijas plāns. Lai centra apmeklētājiem pēc iespējas vieglāk būtu orientēties vidē, katra telpa ir ne tikai numurēta, bet tai ir arī piešķirta sava krāsa. Piemēram, viena nodarbībām paredzētā telpa ir violeta, citām arī katrai ir sava krāsa. Centra pagalmā iekārtotas divas siltumnīcas klientu nodarbībām.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pakalpojumu sniegšanā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī viņu likumīgajiem pārstāvjiem vai audžuģimenēm Gulbenes novadā tiek izveidoti vairāki objekti 1 050 899,49 eiro vērtībā (tajā skaitā ES fondu finansējums – 686 563,87 eiro). Tas ir ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums Stāķos 11, grupu dzīvokļi Tirzas “Doktorātā”, dienas aprūpes centrs un specializētās darbnīcas Gulbenē, Dzirnavu ielā 7a.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

urā biedri

vēl tik trūkst sarkano karogu un orķestra

pirms 15 dienām, 2021.10.08 17:20

MINNA

NO JĒKABPILS

pirms 14 dienām, 2021.10.09 09:33

Urbītos

Ak Dievs!Neuzrunāja jūs šim amatam,tāpēc te rejat.

pirms 15 dienām, 2021.10.08 20:59

Xxl

Izlasiet rakstu viss ir pateikts par vadītāju. Beidziet reiz skaust un izgāzt savu negatīvo.

pirms 15 dienām, 2021.10.08 23:48

Vietējās ziņas