Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes centrālās strūklakas izgaismojuma neesamību skaidros vēlāk

Nav tas efekts, ja naktī Gulbenes centra strūklaka nav izgaismota tā, kā tas paredzēts. Kāpēc šī problēma netika apzināta, vēl pirms sākās šīs vasaras sezona? Pie strūklakas vienam stilizētajam uzkalniņam ir arī izbiris bruģis un izbirušo bruģakmeņu nav. Iespējams, strūklakai un tās apkārtnei vajadzīga bojājumu izpēte un rekonstrukcija. Foto: Diāna Odumiņa.

Nav naktīs izgaismota, tad pēkšņi atkal ir izgaismota, bet nu atkal nav – tādas nedienas šogad piemeklējušas Gulbenes centrālo strūklaku, kura tradicionāli tiek darbināta no maija līdz rudens aukstajam laikam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji ievērojuši, ka pašlaik strūklaka naktī nav vispār izgaismota, bet arī iepriekš šogad nav bijusi tik koša, kāda bija pašā sākumā, kaut sākotnējais projekts paredz šo krāsainību.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirkstelei” skaidro: ““Sit ārā” strūklakas elektrības automātslēdžus. Mērījumus un defektāciju gaismām varēs veikt, kad izlaidīsim ūdeni no strūklakas. Tad arī varēs saprast, kurš gaismas ķermenis, kurš kabelis vai kas cits ir jāmaina.”

Gulbenes pilsētas strūklaka “Pakur, pakur” centrālajā skvērā tika izveidota 2008.gadā. Strūklakas kompozīcija sastāv no divām stilizētām metāla liesmām, sešām centrālajām strūklām ar augstumu līdz 2,5 metriem un 45 mazākām ūdens strūklām, kas plūst baseina centra virzienā. Strūklakai jābūt izgaismotai ar 21 prožektoru, kuriem tumšajās diennakts stundās jāpriecē skatītāji ar mainīgu, krāsainu apgaismojumu. Skvēra labiekārtojuma un strūklakas izskata idejas autors ir mākslinieks Ivars Vecāns, kurš strādā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā. Hidrotehniskā projekta autors ir inženieris Gints Jaudzems. Strūklakas tehnoloģiskā sistēma izveidota, izmantojot Vācijā rūpnieciski ražotās profesionālās iekārtas un materiālus. Strūklakas montāžu un regulēšanu izpildīja SIA “Rubate”. Projekta pasūtītājs un galvenais finansētājs bija Gulbenes pilsētas dome, taču strūklakas izbūves finansēšanā ar ziedojumiem aktīvi piedalījās arī iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

* Gulbenes strūklakas “Pakur, pakur” veidošanai naudu ziedojuši arī gulbenieši.

* Strūklaku atklāja 24.jūlijā par godu Gulbenes 80. dzimšanas dienai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Kopumā projekts izmaksājis aptuveni 100 000 latu.

Avots: “Dzirksteles arhīvs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

  1. Tik nesavienojamas lietas- uguns un ūdens. Nekādas harmonijas. Tāpat kā Gulbenes logo ar maisu zem jostasvietas. Gulbīšu parkā gan bronzas kompozīcija kādiem dikti traucē. Mīlestība un rūpes, ko izstaro gulbju mamma ar gulbīšiem, visveiksmīgakais pilsētas nosaukuma iemiesojums, to ne, to nevajag. Citur tādās mīļās struklakās bērniem ir iespēja plunčāties karstumā.. Bet mums rūpējas par bleķu kaudzes apgaismošanu. Kuriem ir tāds naids pret ģimenisku un jauku Gulbeni?

    7
    1
  2. pēc kā jūs Dzirkstelē nosakiet, kuri komentāri dzēšami? Varbūt jūsu sistēma skar manus sensitīvos datus?

  3. Cenzūra te ir nenormāla!
    Bet gan jau visiem likumpārkāpējiem pienāk laiks atbildēt.

  4. kadreiz majas stiepa tualetes rullus,tagad ari lampinas- slikti laiki amatperzonam…

    3
    0
  5. Viena strūklaka un netiek galā, smieklīga tā Gulbenes dome

    5
    0
  6. Ja nemākat strādāt jājiet r prom nav ko bojāt pilsētai dzīvi

    3
    0
  7. Kas Jums cilvēki tā vairo naidu Gulbenē? Vai bezdarbība?Nekad nekas nav labi?Jāstrādā, tad nebūs “jārej” citi.
    Nesaprotu, skaisti izgaismots, pilsēta attīstās, paldies tiem, kam rodas šis idejas.
    Priecē ,ka sastādīti ozoli, kas priecēs nākamās paaudzes.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.