Gulbenes novadā Lieldienu brīvdienās reģistrēti pieci pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumi 1

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde aizvadītajās brīvdienās, arī Lieldienu laikā, strādāja pastiprinātā režīmā un uzraudzīja, vai tiek ievērotas Covid-19 ierobežošanai noteiktās drošības prasības. Tāpat, kā ierasts, arī šajos svētkos tika nodrošināta satiksmes uzraudzība.

“Aizvadītajās brīvdienās laika posmā no 1.aprīļa līdz 5 aprīlim Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā tika konstatēti 111 ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārkāpumi, tostarp aptuveni 74 gadījumos cilvēki nav ievērojuši pulcēšanās ierobežojumus. Tāpat veiktas gandrīz 170 tirdzniecības vietu pārbaudes, pārkāpumi nav konstatēti,” stāsta Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Gulbenes iecirkņa apkalpojamajā teritorijā noformēti 49 administratīvā pārkāpuma procesi, no tiem 39 satiksmes uzraudzības jomā. Savukārt 5 administratīvie procesi sākti par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem. Tāpat veiktas gandrīz 30 tirdzniecības vietu pārbaudes, pārkāpumi nav konstatēti. Uz Gulbenes autoceļiem brīvdienās pieķerti 2 automašīnu vadītāji alkohola reibumā. Savukārt viens automašīnas vadītājs atteicies no pārbaudes. Tāpat reģistrēti 4 ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušām personām.

“Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka lielākā daļa konstatēto epidemioloģiskās drošības ierobežojumu ir tieši privāta pulcēšanās. Lai gan statistika rāda, ka pulcēšanās ierobežojumus lielākoties pārkāpj tieši jaunieši līdz 24 gadu vecumam, jāteic, ka pulcēšanās pārkāpums tomēr ir raksturīgs visām iedzīvotāju vecuma grupām. Raksturīgi, ka pulcēšanās notiek gan dažādos viesu namos, gan dzīvokļos, gan arī publiskās vietās ārā. Kā arī bieži tiek konstatēts, ka jaunieši pulcējas tieši automašīnās,” saka Z.Vaskāne.

Tāpat svētkos vienlaicīgi epidemioloģiskās drošības prasību kontrolei Valsts policija pastiprināti pievērsa uzmanību arī ceļu satiksmes dalībniekiem un tam, vai tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi. Uz Vidzemes autoceļiem brīvdienas pieķerti astoņi automašīnu vadītāji un seši velosipēda vadītāji alkohola reibuma, kas ir līdzīgi kā pērn Lieldienu brīvdienās. Vidzemē fiksēti 32 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas trīs personas. Kopumā ceļu satiksmes jomā pieņemti 437 administratīvie lēmumi par soda piemērošanu, tajā skaitā 299 par ātruma pārsniegšanu un viens par agresīvu braukšanu.

“Arī turpmāk policija uzraudzīs, lai tiek ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi gan dienas, gan nakts laikā. Jo īpaši tiks uzraudzītas vietas, kurās pastāv lielāks cilvēku pulcēšanās risks, piemēram, tirdzniecības vietas un citas publiskās vietas,” saka Z.Vaskāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Xxx

Mizeļi paši cep gaļu un atpūšas un miž visām virsu.pašiem ņemtiem uzlikt sodu

pirms 7 dienām, 2021.04.06 20:15

Vietējās ziņas