Gulbenes novadā nav Covid-19 uzliesmojumu

Slimību profilakses un kontroles centra publiski pieejamie statistikas dati par inficēšanos ar Covid-19 Latvijas novados liecina, ka Gulbenes novadā katru dienu ir jauni saslimšanas gadījumi.

Centrs arī publiskojis, ka 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Gulbenes novadā uz 13.septembri ir 382,3, kas pēc šī rādītāja Gulbenes novadu ierindo desmitajā vietā Latvijā.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novadā šobrīd nevienā iestādē, darbavietā vai sociālās aprūpes centrā nav Covid-19 uzliesmojuma, bet tie ir atsevišķi saslimšanas gadījumi ģimenēs, darbavietās. Arī Gulbenes novada izglītības iestādēs situācija ir mierīga.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd neviena klase nav devusies mācīties attālināti. “Pēdējos testos nav apstiprināts neviens Covid-19 pozitīvs gadījums, līdz ar to visi var mācīties klātienē. Arī novada pirmsskolas izglītības iestādēs situācija ir mierīga,” stāsta E.Kanaviņa.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka pirms nedēļas pozitīvu Covid-19 testu dēļ attālināti mācās divas pirmās klases – Gulbenes novada vidusskolā un Stāķu pamatskolā. “Viņi nākamnedēļ atgriežas klātienes mācībās,” saka E.Kanaviņa.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece pagājušajā nedēļā konceptuāli vienojās pāriet uz skolēnu testēšanu vienu reizi 14 dienās līdzšinējo 7 dienu vietā. Ja pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits sabiedrībā būtiski palielināsies, testēšanas regularitāte atkal var tikt pārskatīta. “Būs jāskatās, kādi būs kumulatīvie saslimstības rādītāji pašvaldībām, vai varam pāriet uz testēšanu divās nedēļās reizi vai arī saglabāsies testu veikšana katru nedēļu. Informāciju esam saņēmuši, precizēsim, kā tā attiecas uz mums, un tad informācija caur izglītības iestādēm nonāks pie vecākiem, kā tālāk notiks testēšana,” stāsta E.Kanaviņa.

Uzziņai

Jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19 Gulbenes novadā

12. septembrī – 0
9.,10. un 11. septembrī – 11
8. septembrī – 4
7. septembrī – 5
6. septembrī – 2

Avots: SPKC

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas