Vēl pirms konkursa rezumēšanas tiek ziņots, kā saskaņā ar balsojumu sarindojušies pretendenti. Tā tas ir saistībā ar līdzdalības budžetēšanas projektu konkursu. Šo ikgadējo konkursu, kā zināms, rīko Gulbenes novada pašvaldība.
Pašvaldības profilā sociālajos tīklos ir pausts: “Mums ir jauna ziņa saistībā ar Gulbenes novada līdzdalības budžetēšanas projektu konkursu!” Un tālāk atklāta populārāko projektu ideju secība dilstošā kārtībā. Tādējādi visas deviņas konkursam piedāvātās projektu idejas jau ir sarindotas. Tiesa, nobalsojot par projektu balsošanas vietnē “balso.gulbene.lv“, ir lasāma informācija, ka balsu skaitu varēs uzzināt tikai pēc balsošanas beigām.
Pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne “Dzirkstelei” teica, ka viedokļi ir atšķirīgi, ir vai nav jāinformē sabiedrība procesa laikā, kāda ir balsošanas gaita par projektu idejām, kuras piedāvātas konkursam. Iepriekšējo gadu pieredze bija konkursa laikā atklāt, kā pieaug vai stāv uz vietas balsu skaits par katru piedāvāto projekta ideju. Vēlāk šāda pieeja tikusi kritizēta. Un vienalga cilvēki teikuši, ka konkursa gaitā grib zināt, kā kuram projektam veicas ar balsu vākšanu. Tāpēc šoreiz izraudzīts vidusceļš, sarindojot projektus pēc popularitātes balsojuma laikā. Mērķis ir mudināt sabiedrību būt aktīvai un balsot, tādā veidā darot pašvaldībai zināmu savu viedokli. Tieši iedzīvotāju domu izzināšanu šā konkursa gaitā A.Sprudzāne uzskata par pašu vērtīgāko ieguvumu. Uz kritiku, ka iedzīvotāju projektu idejas šajā konkursā faktiski atspoguļo pašvaldības pašas nepaveiktos darbus, viņa sacīja: “Tā taču ir iedzīvotāju brīva griba. Ja redz darbus, kas jādara pašvaldībai, tas arī ir ļoti labi. Tādā veidā tiek vērsta uzmanība uz vajadzībām. Jāsaprot arī, ka pilnīgi visas projektu idejas šajā konkursā netiks apstiprinātas.”
A.Sprudzāne pastāstīja, ka pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļā notiek arī diskusijas par to, kādā veidā pašvaldība varētu ieinteresēt iedzīvotājus kultūras pieminekļu saglabāšanā novadā. Vēl nav skaidrs, vai tas varētu būt kāds konkurss vai kas cits. Runa, piemēram, kaut vai par Viestura ielas dzīvojamajām mājām Gulbenē. Kā zināms, Viestura ielas sešas dzelzceļa ierēdņu kolonijas ēkas, kurās tagad ir dzīvokļi, ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, bet dzelzceļa tējas nams – vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.
Līdz 21.septembrim novadā deklarētie iedzīvotāji vēl var nobalsot par savu izvēlēto projektu pašvaldības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursā. Balsošana notiek gan elektroniski balso.gulbene.lv (identificējot personu, kura ir sasniegusi vismaz 16 gadu vecumu), gan klātienē pašvaldības norādītajās vietās.
Pēc pirmās balsošanas nedēļas pilsētas apgabalā projekti ierindojas sekojoši:
- “Spārītes parka ietves atjaunošana”;
- “Bezmaksas dzeramā ūdens brīvkrānu uzstādīšana Gulbenes pilsētā”;
- “Rīgas ielas skvēra labiekārtošana Gulbenē”;
- “Crossfit laukuma ierīkošana Gulbenē”;
- “Ceļa seguma atjaunošana laukumam Blaumaņa ielā”.
Apgabalā mazie pagasti:
- “Aktīvās atpūtas laukuma izveide Druvienas muižas parkā”;
- “Bērnu atpūtas laukuma ierīkošana Litenes stadionā”;
- “Stāmerienas ezera peldēšanās vietu labiekārtošana”.
Lielo pagastu apgabalā šogad ir iesniegts viens projekts: “Bērnu rotaļlaukuma izveide un Daukstu pagasta bibliotēkas teritorijas labiekārtošana”.
Avots: Gulbenes novada pašvaldība
Projektu pilsēta ,kurā nekad nekā nebūs,tikai tukši solījumi 🥹😩
Kur Litenes ielas asfalts , kur gubīšu parka rkonstrucija un utt besī ārā šī pilsēta
Kamdēļ firmas.kas nav nodokļu maksātājas piedalās pašvaldības finansējuma apguvē?