Gulbenes novada pašvaldības sabiedrības līdzdalības budžetēšanas konkursā turpmāk plāno organizēt publisko diskusiju 10

No iedzīvotājiem tiek saņemti vairāki viedokļi, tāpat arī pretenzijas par situāciju, ka tika anulēts klātienes balsojums sabiedrības līdzdalības budžetēšanas konkursā. To “Dzirkstelei” atzīst Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Zane Pūcīte.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka šī projektu konkursa vērtēšanas komisija bija saņēmusi informāciju, kā arī konstatējusi situāciju, kas lika apšaubīt godīgu klātienes balsojuma procesa norisi. 2.septembrī norisinājās Gulbenes novada pašvaldības sabiedrības līdzdalības budžetēšanas konkursa vērtēšanas komisijas sēde, kurā tika nolemts anulēt visas klātienē reģistrētās iedzīvotāju balsis, savukārt elektroniski saņemtās tiks saglabātas. Tāpat tika lemts par divām nedēļām pagarināt elektronisko balsošanu par visām 12 projektu idejām, organizējot to no 6. līdz 20.septembrim.

Z.Pūcīte “Dzirkstelei” stāsta, ka pretenzijas ir vairāk par to, ka netiek dota iespēja nobalsot klātienē, nevis par to, ka tika anulēts klātienes balsojums. “Cenšamies būt pretimnākoši un saprotami izskaidrot, kādēļ tika pieņemts tieši šāds lēmums. Jāņem vērā arī tas, ka šādu lēmumu (anulēt klātienes balsojumu un pagarināt tikai elektronisko balsošanu) komisija pieņēma, uzklausot arī deputātu viedokļus, tika nolemts, ka no visiem iespējamajiem risinājumiem šis ir visgodīgākais un vissaudzīgākais veids, kā šo nepatīkamo situāciju atrisināt. Nākamgad, organizējot šādu projektu konkursu, domāsim, kā nodrošināt godīgu klātienes balsošanas procesu. Vēlreiz vēlamies paust nožēlu par radušos situāciju. Noslēdzoties šīgada projektu konkursam un domājot par nākamā gada projektu konkursa norisi, nosacījumiem un izmaiņām nolikumā, organizēsim publisko diskusiju, lai uzklausītu iedzīvotāju viedokļus un priekšlikumus,” saka Z.Pūcīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aija

Gan skaidrā latviešu valodā jāuzraksta avīzē,par ko jābalso,kur jābalso. Par katru pagastu atsevišķi. Kādi projekti ir padomā. Izskatās,kā tikai tie ir cilvēki,kam ir imternets, ir cilvēki. Pārējiem nekas nav jāzin. Skumji.

pirms mēneša, 2021.09.17 22:05

:)

Pareizi nupat Valsts kontrole pacēla jautājumu valsts līmenī. Jūs vispirms apskatieties vai ar visiem tiltiem un caurtekām uz pašvaldības ceļiem ir kārtība. Ja tā, tad taisiet šo līdzdalības (lasi publicitātes) pasākumu. Ja nē, remontējiet tiltus un caurtekas.

pirms mēneša, 2021.09.18 09:34

Paulis

Vajadzēja anulēt rezultātus negodīgajiem, pārējiem par to nevajadzētu ciest.

pirms mēneša, 2021.09.18 10:26

...

To jau arī izdarīja, anulējot klātienes balsojumus. Neuzskatu, ka esmu negodīga, ja balsoju no sevis elektroniski uz dzīvoju pagastā, kur bija arī negodīgi balsojumi.

pirms mēneša, 2021.09.18 14:14

Rankas iedzīvotāja.

Kā balsojums var būt negodīgs, ja es ar savu parakstu apliecinu, ka vēlos balsot par projektu. Diemžēl ne visiem iedzīvotājiem ir iespēja tikt uz bibliotēku, kā arī - ne visiem iedzīvotājiem ir interneta banka - piemēram, manam 16 gadus vecajam dēlam tādas nav.

pirms mēneša, 2021.09.18 15:39

lejasciemiete

Grozi kā gribi nav un nav godīgi pret visiem cilvēkiem ,vai gan cienījamie deputātu kungi to negrib ņemt vērā ,nu nav visiem tās internet bankas un bez tās lai kaut ir mājā dators un internets nobalsot nevari.Ko darīt pensionāriem kuri taču arī grib piedalīties kopienas dzīvē un atbalstīt vajadzīgākos projektuis. Par tiem projetiem vajadzēja plašāk reklamēt un pirms balsošanas vairāk publicēt presē.Bet kad nāks vēlēšanas tad visi skries un atradīs katru pensionāru lai tikai nobalsotu.Žēl bet situācija mums nerada uzticību domei un deputātiem Gulbenes novadā.

pirms mēneša, 2021.09.18 16:59

?

Kādi cienījamie deputāti? Galvā drāzti klauni!

pirms mēneša, 2021.09.18 17:46

i

padibenes un palaistuves

pirms mēneša, 2021.09.19 18:00

Atbilde Lejasciemietei

Ļoti pareizi. Vēl izlasīju avīzē,kā ir BIJUŠAS sporta spēles pašvaldības iestāžu starpā. Atvainojiet, bet es arī strādāju tādā uzņēmumā, bet par tādām spēlēm pilnīgi neko nezinu. Kā tas nākas? Kam tās domātas? Tajā pašā laikā uzņēmumos nedrīkst stāvēt reģistra lapa uz galda,jo tur,redziet ,ir vārds,uzvārds un telefons. Tajā pašā laikā lai pieteiktos jebkur pie ārsta,tev pa telefonu jānosauc pilns personas kods. Kurš izskaidros šos aplamos likumus? Muļķība muļķības galā. Cik var!

pirms mēneša, 2021.09.18 19:12

post scriptum

Tā ir tikai un vienīgi birokrātija šī vārda sliktākajā nozīmē. Labā roka nezin, ko kreisā dara.

pirms mēneša, 2021.09.19 08:35

Vietējās ziņas