Gulbenes novadā sākas apkaimes ideju darbnīcas 4

Pagasta vides labiekārtošana, tūristus piesaistošu objektu uzturēšana, regulārāka savstarpējā saziņa un instrumenti viedokļu apmaiņai, kā arī nepieciešamība turpmāk tikt uzklausītiem – galvenās vēlmes, kas izskanēja pirmajās biedrības “Sateka” šīgada organizētajās apkaimes ideju darbnīcās “Esi aktīvs – iesaisties!”.

Biedrības “Sateka” valdes priekšsēdētāja Daiga Gargurne ir gandarīta, ka šī gada iecere apceļot visus novada pagastus un pilsētu ir lielisks turpinājums praksei, kas bija gan 2015. un 2018. gadā. Šoreiz jaunums ir novada vietvaras pārstāvju piesaiste.
“Dzirkstele” jau pirmajā apkaimes darbnīcā, kas norisinājās novada mazākajā pagastā – Līgo, satika gan domes priekšsēdētāju Andi Caunīti, gan vairākus deputātus, kuri bija gatavi klātienē diskutēt un uzklausīt sanākušos vietējos iedzīvotājus. Deputāti solīja – iespēju robežās būs klātesoši arī citu pagastu tikšanās reizēs, jo tā viņiem ir iespēja noskaidrot iedzīvotāju izvirzītās prioritātes, kā arī priekšlikumus un ieteikumus pagasta izaugsmes veicināšanai.

“Mēs šoreiz piesaistām pašvaldības pārstāvjus, lai arī viņiem mainās plānošanas dokumenti. Mūsu biedrība ir kā neformālais palīgs pārējām biedrībām novadā. Es personīgi esmu dažādās darba grupās Vidzemes plānošanas reģiona attīstības programmas konsultatīvaj ā padomē. Iedzīvotājam vieglāk ir nākt ar ieceri, ja viņš zina savu teritoriju,” pārliecināta ir D.Gargurne.
Viņa stāsta “Dzirkstelei”, ka tuvāko mēnešu laikā šādas apkaimes darbnīcas notiks visos pagastos un pilsētā. Pēc tām norisināsies arī divi īpaši diskusiju apļi ar novada deputātiem, kuriem vēlreiz tiks prezentēts novadā izrunātais. Diskusijas plānotas 13. un 20. oktobrī, un uz tām būs aicināti visi iedzīvotāji.

“Noslēguma pasākumā 28. oktobrī arī aicināsim pārstāvjus no pagastiem un tad rezumēsim visu galveno, kas izrunāts šajās darbnīcās un diskusijās ar politiķiem. Sadarbībā ar novada pašvaldību kopīgi šajā noslēguma pasākumā dosim 1000 eiro vērtu balvu kādai projekta idejai, kas būs izskanējusi darbnīcu laikā,” informē D.Gargurne.

Viņa īpaši atzīmē, ka Līgo pagasts ir viens no pozitīvajiem piemēriem, kā ar virkni nelielu realizēto projektu var tik daudz izdarīt. Līgo pagasts šobrīd realizējts jau piektais mazais projekts, lai labiekārtotu un padarītu pievilcīgāku savu pagastu. Kā novēroja “Dzirkstele”, Līgo pagasta darbnīcas dalībnieki bija vienisprātis – vairākas vēlmes un vajadzības, kas aktualizētas, ir paveicamas pašu spēkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

žēl

...apkaimes ideju darbnīcā var piedalīties tikai tie kas nestrādā, 16.00 visiem vēl ir darba diena. Labi, ka šim kundzēm nav jāstrādā....

pirms 4 mēnešiem, 2021.08.02 08:22

Žēl gan

Vienmēr visiem ir slikti, jo ka kaut kas tiek organizēts neatbilstošā laikā!
Nez kāpēc atrodas laiks pa darba laiku aizskriet pie friziera, pa veikaliem utt. Arī organizatoriem ir ģimenes un jābūt mājās saprātīgā laikā. Viņi tam velta laiku arī pēc darba un rosina mūs - Gulbenes novada cilvēkus pašiem būtr aktīvākiem!
Vienu reizi jau var atprasīties no darba jēdzīga iemesla dēļ.
Neviens neliedz pievienoties pēc 17, kad darbi biegušies, jo darbnīcas ilgst līdz vēl ilgi pēc 19 (zinu, jo piedalījos!).
Esiet aktīvi un nečīkstiet. Visam var atrast laiku!!!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2021.08.02 08:54

kakis

"organizatoriem ir ģimenes un jābūt mājās saprātīgā laikā" - lai paņem brīvu dienu un organizē vakarā. Mani neviens no "Avotiem" atrāk nelaidīs no darba ideju darnnīcas pēc....

pirms 4 mēnešiem, 2021.08.02 12:07

Nu tā nu gan nav glīti

Pēc Līgo apkaimes darbnīcas, pagasta iedzīvotāja izveidoja Līgo FB lapu lai reklamētu Dzirksteli un savus rakstus. :D ļoti korekti!

pirms 4 mēnešiem, 2021.08.02 10:17

Vietējās ziņas