Gulbenes novada izglītības iestādēs novērojama liela skolēnu un arī darbinieku saslimstība ar akūtām augšējo elpošanas ceļu infekcijām, tajā skaitā arī Covid-19. Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja “Dzirkstelei” stāsta, ka izglītības iestāde pati izlemj, kā rīkoties tālāk, un par drošības pasākumiem.
“Bet pirmais ieteikums ir stingri ievērot prasību, ka ar saslimšanas pazīmēm nedodas uz izglītības iestādi, bet dzīvo mājās un ārstējas. Skolēniem tiek izsniegti arī Covid-19 testi par brīvu, un rekomendācija ir – arī kontaktpersonas veic testu. Tas ir pašpasargājošs elements. Bet arī šajā ziņā izglītības iestādes pašas skatās, kā tām ir noteikts,” stāsta I.Arāja.
“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāju Daci Kablukovu, kura saka, ka Izglītības pārvaldei ir informācija, ka slimo, bet šobrīd nav ziņu, ka kāda visa mācību iestāde novadā mācītos attālināti. Arī viņa uzsver, ka tas, kā rīkoties pie konkrētās epidemioloģiskās situācijas, ir katras izglītības iestādes ziņā, ņemot vērā, cik liela ir saslimstība, cik ir klātesoši bērni un skolotāji. Kas attiecas uz Covid-19 testu veikšanu, tad tas arī ir atkarīgs no situācijas izglītības iestādē. “Nav noteikts, ka visi jātestē. Pašvaldībai testu ir pietiekamā skaitā, un skolas pēc tiem vaicā. Tiem, kam vajag, piegādājam,” saka D.Kablukova.
- Inita Savicka
Nu jau liela daļa būs atkal pārslimojusi. Un kas ir pats interesantākais, ka tie,kas neslimoja visus divus gadus,tie arī tagad neslimo. Tie,kas jau bija slimi,ir paspējuši būt jau vairākas reizes. Domāju ka tagad visi ,kam parādās pozitīvs,ar steigu taisa lielo testu,cerībā,ka nebūs jāpotējas,ja nu kas. Bet,kā tagad nav nekādas kontroles,tā “” slimnieki”” tā arī vazājas apkārt. Nekādu piesardzības pasākumu nav. Pilnīgas muļķības . Labāk būtu ar steigu domājuši,kā ārstēt vēža slimniekus. Un beigtu to ārstēšanu pa telefonu. Nav jābrīnās ka ir tik daudz ielaistu slimību .