Gulbenes novadā skolēni nepietiekami naski uz darbu vasarā 11

Negaidīta situācija izveidojusies Gulbenes novadā. Ja citus gadus skolēni un viņu vecāki žēlojās, ka trūkst piedāvājuma skolēnu darbam vasarā, šogad situācija ir cita. Ir vēl 90 brīvas vakances skolēnu vasaras darbam Lizuma uzņēmumā “Avoti SWF” jūnijā, jūlijā un augustā, bet atsaucība pagaidām nav tā labākā. Darba devējs pie sevis gaida darbā pilngadīgus jauniešus, kuri ir motivēti gūt darba pieredzi mēbeļu ražošanas uzņēmumā, kuri ir disciplinēti, spējīgi ievērot uzņēmuma darba aizsardzības prasības un ražošanas specifiku, kuri ir komunikabli, veicot darbu komandā un uzdot jautājumus, lai izprastu darba nianses – liecina publiski pieejamā informācija.

Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāles darbinieki aicina visus jauniešus, kas sasnieguši 18 gadu vecumu un kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, izmantot iespēju vasarā strādāt SIA “Avoti SWF” ceha strādnieka profesijā. Mērķis: veicināt skolēnu īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi. Interesentiem, kuri vēlas izmantot šo iesēju, ir jāreģistrējas dalībai var NVA mājas lapā: “https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-bezdarbniekiem”.

Publiski pieejama informācija liecina, ka citos uzņēmumos skolēnu vasaras darbam piedāvātās vakances ir aizpildītas: SIA “Vējakalni energo” - divu remontatslēdznieku darba vietas; SIA “A.S.I.M.” - četras parka dārznieka darba vietas; SIA “S.Mednes SIA Santa” - divu pārdevēja palīgu darba vietas; Gulbenes novada pašvaldībā – kopumā 18 dažādas darba vietas; SIA “Arka” - divas lauksaimniecības palīgstrādnieka darba vietas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Mamucis

Pirmkārt izrādās kad daudzas darba vietas jau bija līgumi noslēgti pirms sākas nva pieteikšanās tas ir ļoti negidīgi. Kā vienā darba vietā teica februārī jau vajadzēja pieteikties. Lidz ar to jaunieši no 15 gadiem kas tiešām grib strādāt, nav viņiem brīvu darba vietu. Tā kā informācija ir neprecīza.

pirms 10 dienām, 2021.06.10 11:47

Līga

Es arī uzskatu, ka informācija ir neprecīza. Pirmkārt, jaunākiem bērniem nepiedāvā NEVIENU darbavietu! Tas, ka pašam iepriekš kaut kur ir vieta jāsarunā, tas nenozīmē, ka piedāvā NVA. Otrkārt, var pieteikties tikai tie bērni, kuriem jau ir 15 gadi, tas nekas, ja 15 gadi paliek šovasar, kurā datumā ir dzimšanas diena, tad tikai vari pieteikties. Uzskatu, ka nevis trūkst piedāvāto vietu - to nemaz NAV!

pirms 10 dienām, 2021.06.10 14:18

Aa

Cik var melot vadiba tiesam nezin realo situaciji.bij izsludinats konkurss avize par skolenu darbiem tad kad tie jauniesi aiziet izradas ka pa visu pagastu ir tikai 2 vietas tas pats pilseta.kaunejusies butu.daudzi jauniesi kas beidz arodskolas ja beidz saja traka laika jau ir darbs.reti kurs jaunietis ies pukes ravet

pirms 10 dienām, 2021.06.10 14:41

skolotājs

A vajadzētu gan pamācīties puķes ravēt un vēl daudz ko citu.....! Kaut kā patreiz, tā vien šķiet, ka ar to strādāt gribēšanu ir kā ir. Ta to negrib, ta šito negrib.... Ta tas nav labi, ta šitas..... Ziniet - nav radināti pie darba!

pirms 9 dienām, 2021.06.10 16:31

eh

Pati jau arī neesi nekāda ravētāja . ...jā citus kritizēt viegi. Skolēni grib strādāt un nopelnīt. Cik tad maksāsi par ravēšanu? ? ?

pirms 9 dienām, 2021.06.10 20:04

....

Lai sakuma paskatas kas avotos notiek pa bardaku un tad lai mekle skolenus kas grib stradat tur. + kurs skolens sitajos laikos grib stradat pa 500eur algu? NEVIENS...

pirms 9 dienām, 2021.06.10 18:04

Oligarham

Domāju gan, ka grib daudzi. 500 eur jaunietim ir salīdzinoši daudz. It īpaši, ņemot vērā faktu, ka daudzām ģimenēm Gulbenes novadā ar finansēm nemaz tik spīdoši nav.

pirms 9 dienām, 2021.06.11 07:34

Atbilde .....

Mani vienmēr izbrīna šī nestrādāšana par minimālo algu. Viņiem nav nekā, bet ārprāts,par tādu naudu strādāt. Nezinu,es strādāju,esmu paēdusi un apģērbusies. Nedzeru un nepīpēju,vēl braukāju uz darbu. Un būtu grēks kliegt,tad Dieviņš sodīs.
Bet arī rados ir tādi niķi. Jaunietis skolu nepabeidza un arī darbos neturas,jo par maz maksā. Arī tētis dzied tādu pašu dziesmu. Redziet,nav izaugsmes iespējas. Bet bez darīšanas nav iespējas. Un runā puikam dzirdot,tā vietā,lai viņam skaidrotu,kā bez izglītības nekā nav. Pats arī strādāja armijā,nu būtu tiecies uz augšu. Bet nē, vienmēr neapmierināts, kamēr palūdza aiziet. Tāpat policijā,atkal nav labi. Un tā to dzīvīti nodzīvo burkšķot.

pirms 9 dienām, 2021.06.11 07:48

...

Iepriekšējos gados mans bērns pieteicās, labākās vietas dabūja ar domi saistītie bērni. Šogad norunājām, ka nav vērts tērēt laiku un cerēt.

pirms 9 dienām, 2021.06.11 09:18

Pensionārs

Agrāk lauku skolām bija izmēģinājuma lauciņi kuros katram skolēnam jarave savslaucins kur auga visādi dārzeņi tagad bērni dzīvo bezdarbība un ēd cipsis

pirms 8 dienām, 2021.06.11 18:54

Vietējās ziņas