Sācies jaunais mācību gads, skolēni atgriezušies skolās, un sākusies slimošana. Tipiskākās sūdzības – iesnas, sāpošs kakls, temperatūra.
Tagad, rudenī, sācies aktīvākais vīrusu laiks. Vairāk sākuši slimot bērni un skolēni izglītības iestādēs. Bet, kā “Dzirkstelei” paskaidro Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa, kura ir pediatre, tas nav nekas ārkārtējs vai citādāks kā iepriekšējos gados. “Bērni slimo, un tas ir tikai loģiski, jo viņi atgriežas telpās, lielos kolektīvs, kur viens “padalās”, otrs “padalās”. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka sāk slimot. Vasarā visi vairāk vai mazāk dzīvo ārā, nepulcējas tik ļoti. Nav tā, ka tagad slimotu vairāk nekā citos gados – ir augšējo elpceļu vīrusi, arī tā saucamie vēdera vīrusi ir. Parādās arī Covid-19, bet to vairāk ārstē ambulatori,” stāsta S.Drubiņa.
Svarīgākais, ko darīt, bet ko vecāki visvairāk neievēro – nelaist slimus bērnus uz izglītības iestādi, lai neaplipina citus. “Varbūt kādam liekas: kas tad tur – ir tikai iesnas, bet arī ar iesnām pirmās trīs, četras dienas vajadzētu palikt mājās. Ar iesnām arī pašam bērnam ir grūti – galva ir “smaga”, padomāt nevar, un iesnas arī ir vīruss. Un kādam varbūt arī būs tikai iesnas, bet kādam citam var būt smagāka saslimšana. Vajag padomāt par pārējiem – ja bērns ir akūti slims un ir saslimšanas pirmās dienas, kad viņš izteikti šķauda, ir iesnas, nelaižam tādu skolu,” saka S.Drubiņa.
Savukārt, lai pasargātu sevi no vēdera vīrusiem, svarīga ir roku higiēna. Rokas jāmazgā pirms ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma, pēc mācību stundām.
Vajag būsterīti?
Kuru? 14.?
Stājas rindā. Visiem var nepietikt.
Tie ir pārsvarā bērni kas slimo.
Gulbēņus jau eris gāžot pilnā sparā!
Labprāt atstātu mājās bērnu pie katra punķa. Tikai, darba devējs īsti to neatbalsta, turklāt, tagad skolā tāda izglītības sistēma, ka labāk nekavēt.
Turiet bērnus mājās ja viņi ir slimi ,nelaist bērnus uz skolu var saslimt arī citi bērni.
Tagad tāda izglītības sistēma, ka labāk uz skolu nelaist! 🤷♂️
Neviens arsts tik biezi nerakstis zilas lapas cik biezi bernam ir iesnas