Gulbenes novada vēlēšanu komisija aicina balsot arī iepriekš - 31.maijā, 3. un 4.jūnijā 43

Pašvaldību vēlēšanas 5.jūnijā šogad notiks Covid-19 pandēmijas apstākļos. Šāda situācija vēlēšanās līdz šim vēl nav bijusi. Centrālā vēlēšanu komisija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru sagatavojusi ieteikumus vēlēšanu iecirkņiem, lai balsošanas process būtu maksimāli drošs.

Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sanita Mickeviča stāsta, ka iecirkņi 5.jūnijā strādās no pulksten 7.00 līdz pulksten 20.00. Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš – 31.maijā, 3.jūnijā un 4.jūnijā.

Pilsētā – divi iecirkņi

Uzturoties vēlēšanu iecirknī, vēlētājiem būs obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs. Izņēmums būs personas ar acīm redzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai, kā arī vēlētāju bērni līdz 7 gadu vecumam. Vēlēšanu iecirkņos būs arī jānodrošina, ka vēlētāji, kuriem sejas maskas nav, tās var saņemt pie ieejas vēlēšanu iecirknī. Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance un jādezinficē rokas. Tāpat vēlētāji vēlēšanu iecirknī tiks aicināti izmantot savu pildspalvu. Ja vēlētājam šādas iespējas nebūs, iecirkņa darbinieki izsniegs katram vēlētājam savu pildspalvu.

S.Mickeviča stāsta, ka vēlētājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī. “Ja vēlētājam ir pilsētas iecirknis, tad viņš var doties vēlēt arī uz kādu no pagastu iecirkņiem un balsot arī tur,” skaidro S.Mickeviča.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks noskenēs vēlētāja pasi vai personas apliecību un pārliecināsies, ka vēlētājs ir iekļauts attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā un reģistrā jau nav atzīmes par viņa piedalīšanos vēlēšanās. Ja vēlētājam būs tiesības balsot, vēlēšanu iecirkņa komisija balsotāju reģistrēs elektroniskajā vēlētāju reģistrā un papildu ziņas par vēlētāju ierakstīs balsotāju sarakstā, kur vēlētājs parakstīsies par vēlēšanu materiālu saņemšanu.

S.Mickeviča stāsta, ka pilsētā līdz šim bija viens iecirknis, savukārt uz šīm vēlēšanām ir izveidoti divi iecirkņi – Gulbenes sporta centra zālē un sporta skolas zālē. “Lielas, plašas, piemērotas telpas, līdz ar to visi vēlētāji tiek sadalīti divās plūsmās. Nevajadzētu rasties problēmām ar drūzmēšanos. Cilvēki ir aicināti nākt balsot arī iepriekš, piemēram, 3. un 4.jūnijā iecirkņu darba laiks ir septiņas stundas,” uzsver S.Mickeviča.

Viņa arī skaidro, ka cilvēku nedrūzmēšanās un vienmērīga plūsma jānodrošina pašam vēlēšanu iecirknim. “Ja notiek drūzmēšanās, tad rinda jāveido iecirkņa ārpusē, ievērojot 2 metru distanci. Šobrīd neesam apsvēruši domu pieaicināt zemessargus vai policiju. Skatīsimies, kā būs ar iepriekšējo balsošanu. Šāda pieredze ir pirmo reizi. Rīgas domei bija vēlēšanas rudenī, un šī pieredze netika atzīta par tik kritisku, lai nevarētu normāli noorganizēt vēlēšanas arī šobrīd,” saka S.Mickeviča.

Var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā

S.Mickeviča stāsta, ka balsot varēs arī tie, kas atrodas pašizolācijā, karantīnā vai ir saslimuši. Būs jāievēro drošības pasākumi, nodrošinot balsošanu vēlētāja atrašanās vietā, kā arī slimnīcās un sociālās aprūpes namos. Balsošanas nodrošināšanai vēlētāju atrašanās vietās tiks norīkoti tie vēlēšanu komisijas locekļi, kuriem ir laba veselība, un tie, kuri, vēlams, ir saņēmuši Covid-19 vakcīnu. “Ir instrukcija, kā tiek organizēta balsošana mājās, kā, piemēram, ir jāapģērbjas iecirkņa darbiniekiem, kas ieradīsies,” saka S.Mickeviča.
Ja, piemēram, Gulbenes novadā deklarēts cilvēks ārstējas Balvu slimnīcas Covid-19 nodaļā, viņam balsošanas iespējas diemžēl nav. S.Mickeviča skaidro: “Balsošana vēlētāja atrašanās vietā ir iespējama tikai tad, ja vēlētājs atrodas mūsu novadā. Ja atrastos mūsu slimnīcā Gulbenē, tad varētu, bet ārpus mūsu novada teritorijas nobalsot pašvaldību vēlēšanās nevar. Bet šoreiz diezgan plaša iespēja ir dota iepriekšējai balsošanai,” uzsver S.Mickeviča.


Uzziņai

Iepriekš varēs nobalsot:
• 31.maijā no pulksten 16.00 līdz 20.00,
• 3.jūnijā no pulksten 9.00 līdz 16.00,
• 4.jūnijā no pulksten 13.00 līdz 20.00.

Vēlētāji, kuriem veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējas nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā.
Pieteikt balsošanu atrašanās vietā no 31.maija varēs vēlēšanu iecirkņos. Savukārt, ja ir iespēja iesniegumu parakstīt ar drošu elektronisko parakstu vai nosūtīt pa pastu, tad to var iesniegt arī pašvaldības vēlēšanu komisijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 43

vēlētājs

Lūgums atbildīgajām personām pasekot līdzi godīgam vēlēšanu procesam Gulbenes novada sociālās aprūpes centros, kuru mums ir liels skaits.

pirms mēneša, 2021.05.07 11:51

Bende

Kadreiz,stepanova banda braukaja pa pensionaru setam un kukulojot un apvardojot,tadejadi nodrosinot sev balsis- vai sobrid,kas ir mainijies...

pirms mēneša, 2021.05.07 12:11

Mirdza

Bendem - pat mirušajiem neliek mieru, dzīvosim šodienai...

pirms mēneša, 2021.05.07 15:42

Aivars Ignatāns

Manas domas par nākamajām Gulbenes domes vēlēšanām.
Esmu izaudzis Jaungulbenē pie pils, mācījies Gulbīšu vidusskolā un vēlāk daudzus gadus dzīvojis Gulbenē. Patreiz jau kādu laiku neesmu gulbenietis un pēdējos gados maz interesējos par notiekošo Gulbenes novada pašvaldībā līdz brīdim, kad uzzināju, ka novada dome iztirgo Jaungulbenes sabiedrisko īpašumu, lielu daļu no mana Jaungulbenes pagasta teritorijas – 142 ha plašo Jaungulbenes Silu. Sils, Dzirnavdambis (arī pašvaldības īpašums), Ušura esers - tā bija jaungulbeniešu kopējā teritaorija vēl pirms padomju laikiem. Bijā jāpienāk 2019.gadam, līdz kaut kādiem Gulbenes novada deputātiem ienāktu prātā doma pārdot Silu (lielu dalu no Jaungulbenes teritorijas), lai ieņemto naudu 2 nedēļu laikā iztērētu kaut kādām īstermiņa vajadzībām. Diemžēl apturēt pa kluso notikušo darījumu likumīgām metodēm vairs nebija iespējams, lai arī jaungulbenieši savāca 700 (gandrīz visu pagasta iedzīvotāju) parakstus pret to. Toreiz sapratu, ka TĀDS Gulbenes novada deputātu sastāvs vairs nedrīkst būt un neviens no deputātiem, kuri balsoja par Jaungulbenes sabiedriskās teritorijas pārdošanu, nav cienīgs būt Gulbenes domē, arī deputāts Caunītis, kurš nepiedalījās izšķirošajā balsojumā, bet bija viens no Jaungulbenes Sila pārdošanas iniciatoriem.
Tādos nelielos novados visi zina visus, tāpēc nav svarīgi, kuri deputātu kandidāti kuras partijas sarakstos ir. Aicinu nākamajās vēlēšanās balsot par sarakstu Nr.2, kura galvgalī ir Guna Pūcīte un sarakstā ir Ilmārs Kažmers, kurš 2019.gadā iestājās pret Sila pārdošanu.
Novadu deputātiem nav jābūt profesoriem vai biznesmeņiem, vispirms viņiem ir jābūt ar godaprātu.

pirms mēneša, 2021.05.07 12:33

...

Aivars Ignatāns: Protams, ka lielākajā daļā jautājumu esmu maz zinošs. - ko jaucies visur, ja neesi zinošs

pirms mēneša, 2021.05.07 12:48

Pēteris

Aivar, interesanti ar ko sudrablapsu-tēvzemiešu pelēkais kardināls tevi paķēra, ja tu nenoguris aģitē par šo politisko klaiņotāju sarakstu?

pirms mēneša, 2021.05.07 12:59

Pēterim

Man Rīgas naciķi, ar Dzintaru priekšgalā, riebjas! Diemžēl Gulbenē šis ir vienīgais saraksts par kuru vispār var balsot.

pirms mēneša, 2021.05.07 14:57

Aivars Ignatāns

Atvainojos Ivaram Kažmeram, ka ierakstījās ne tas vārds :) Papildus gribētu novēlēt jaunajai novada domei izbeigt apmaksātu komandējumu uz ārvalstīm praksi. Vienīgā vieta, uz kurieni domes vadībai par pašvaldības naudu ir vajadzība braukt, ir Rīgas valsts iestādes. Uz ārzemēm ekskursijās lai vizinās par savu personīgo naudu.

pirms mēneša, 2021.05.07 17:51

?

Zem śī ignatāna nika slēpjăs nekompetence un klaidone šmucite-pucite

pirms mēneša, 2021.05.07 13:13

Aivars Ignatāns

Man Facebook ir profils. Uzraksti ziņu, iedošu savu telefona Nr,, varēsi pazvanīt un pārliecināties. Kompetence vai nekompetence, tā ir cita lieta. Vēlēšanas ir vienīgā reize, kad pilsoņi spēj ietekmēt pašvaldību. Kā varēja pārliecināties 2019.gadā, tad 8-9 pašvaldības deputāti mierīgi var neņemt vērā 700 kāda pagasta iedzīvotāju vēlmes un izrīkoties ar pagasta sabiedrisko īpašumu pēc saviem ieskatiem. Tāpēc arī rosinu balsot par deputātu kandidātiem, kuri ņem vērā vēlētāju intereses.

pirms mēneša, 2021.05.07 17:24

...

Aivar Ignatān kā tu ,šito paskaidrosi ?
https://s.kgb.arhivi.lv/public/LV_LVA_FPA-101/LV_LVA_FPA-101_US64.pdf
10 lapā tavs vārds
tagad jau čekisti sākuši Pūcīti atbalstīt ?

pirms mēneša, 2021.05.08 10:35

...

Aivar Ignatān kāpēc tu raksti no Kazahstānas Алматы ??????

pirms mēneša, 2021.05.08 11:00

?????

Aivar Ignatān Аntoņina Ignatāne nebūs tava sieva kas no Ždanokas partijas tiesājas pret Latviju ?
https://lv.wikipedia.org/wiki/Ignat%C4%81ne_pret_Latviju

pirms mēneša, 2021.05.08 11:15

Aivars Ignatāns

Atbildēšu pēc kārtas uz visām man personīgi veltītajām piezīmēm:
1. Nav nevienam noslēpums, ka līdz 1989.gadam strādāju Gulbenes rajona komjaunatnes komitejā, kopš tā laika esmu pazīstams ar daudziem Gulbenes novada iedzīvotājiem, no kuriem daži ir arī patreizējie novada domes deputāti. Vienīgi ar KGB gan man nebija darīšanu, izņemot gadījumu, kad studenta gados tiku vienreiz izsaukts uz audzinošām pārrunām. Kopš 1989.gada man nav nekāda sakara ne ar PSRS, ne ar Latvijas valsts iestādēm vai vēlētām institūcijām.
2. Jā, es pašlaik atrodos darba darīšanās Almati. Ja būtu gribējis slēpties, tad būtu nomaskējis IP numuru.
3. Nē, man ir cita sieva, izplatīt feikus nav smuki.
4. Žēl, ka kādam mana pagātne un šodienas privātā dzīve ir svarīgāka par manu komentāru būtību. Nu tāds čekistu stiliņš rakāties kaut kādos vecos arhīvos kompromata meklējumos. Un priekš kam tika meklēta IP adrese un atrašanās vieta? Nu taču uzrakstiet man Facebook privāti un atbildēšu, kur es atrodos, kas ir mana sieva un ko darīju pirms 33 gadiem. Es neesmu pretendējis un arī šodien nepretendēju uz deputātu vai cita veida pašvaldības vai valsts amatiem un vienīgais manu komentāru mērķis ir aicinājums nākamajās vēlēšanās balsot par tiem deputātu kandidātiem, kuri 1989.gadā iestājās par 700 jaungulbeniešu un citu novada iedzīvotāju tiesībām nepārdot sabiedriskajā īpašumā bijušo Jaungulbenes Silu.

pirms mēneša, 2021.05.11 09:40

Bendei

Stepanova banda,kā jūs rakstat,daudz darija iedzīvotāju un pilsētas labā,kaut arī sev bāza kabatā.Šobrīd kā redzams,tikai pieliek sev algas.Un nekas saprātīgs netiek darīts.

pirms mēneša, 2021.05.07 13:21

Bende

Es komenteju,ka tautas partija zaga balsis un vadiba bija stjopa...

pirms mēneša, 2021.05.07 13:36

Stulbai bendei (nedabūjušai)

Tu, klukste, liec mierā nelaiķus! Izārstē VTO, izdzen cērmes un arī tev uzspīdēs saulīte.

pirms mēneša, 2021.05.07 14:24

omīte

Pilnīgi atbalstu par Stepanova kungu,tad tiešām pilsēta zēla bija prieks.Nu bet tagad nolaista līdz pēdējam.Pelēka žēl,tiešām žēl.Vēl vēlēt par to visi tie paš citi krekli mugurā.Izlasīju visus sarakstu ,neredzu nevienu piemērotu kandidātu.50 procenti ko pazīstu,negribu ne vienu .

pirms mēneša, 2021.05.07 15:00

Bende

Tautas partijas varnas joprojam kerc,ko citu darit...

pirms mēneša, 2021.05.07 15:14

skeptiski

ja gulbenē un godīgas vēlēšanas tas ir svarīgi

pirms mēneša, 2021.05.07 17:05

Zane

Tā Aivara ņemšanās ar putām uz lūpām slavināt vienu personu jau sāk palikt nogurdinoša. Godātais kungs, - nodod balsi par ko vien vēlies. Liec mierā mūs pārējos. Gan paši izlemsim par ko un varbūt arī vispār ne par vienu...

pirms mēneša, 2021.05.07 18:09

Aivars Ignatāns

Es neslavinu vienu personu, bet aicinu balsot par sarakstu, kurā ir VAIRĀKI deputātu kandidāti, kuri 2019.gadā iestājā pret Jaungulbenes Sila pārdošanu. Tās ir manas pilsoņa tiesības. Neapšaubu Jūsu tiesības uz citādu izvēli.

pirms mēneša, 2021.05.07 18:34

M

Ir sens japāņu sakāmvārds, ne katra prostitūta var vadīt bordeli, bet jebkura var balsot pret visu un regulāri, tur prāta daudz nevajag.

pirms mēneša, 2021.05.07 20:22

?

Edijs Frīdenbergs 2 1986 Gulbenes novada kultūras pārvalde Galgauskas kultūras nama vadītājs

pirms mēneša, 2021.05.07 18:10

Zina

Arī Staru kultūras nama vadītājs.

pirms mēneša, 2021.05.07 20:18

0tto

Bendei!
Stepanova laikā pat aprūpes centru nebija.Nevajag murgot.Lai vai kā,bet Stepanovs bija saimnieks.

pirms mēneša, 2021.05.07 19:36

eh

ottin,ej nodod savu komunista karti,ta tev vairs nebus vajadziga

pirms mēneša, 2021.05.08 11:01

Viela pārdomām ...

Attīstās tie novadi, kurus ilggadēji vada SAIMNIEKS. Šo īpašību redz pa gabalu. Tātad?

pirms mēneša, 2021.05.08 11:00

f

Saimnieks-patriots...ne biznesmenis rāvējs.

pirms mēneša, 2021.05.08 12:42

bende

viens dizais saimnieks jau ap***ies ,apmizies sez...

pirms mēneša, 2021.05.08 13:04

eh

audzisa korifans...

pirms mēneša, 2021.05.08 13:05

Vēlētājs

A.Ignatanam. Sarakstos ir daudz kandidātu, kuri nekad nav bijuši deputāti un arī pašlaik nav. Kāpēc atskaites punkts ir balsojums par Jaungulbenes silu. Ir daudz citu lietu kur arī otrais saraksts kļūdījàs. Varbūt ļauj mums katram lemt. Mès visi neesam Jaungulbenē.

pirms mēneša, 2021.05.08 15:03

?

Kurš tev neļauj? Ej un vēlējies!

pirms mēneša, 2021.05.08 16:05

rupors

Cik var taurēt! Nupat biju tajā silā - tāds pats vien ir. Ne mani kāds dzina projām, ne aizrādīja, ka nedrīkst šeit atrasties.
Otrais saraksts tāds pats kā visi pārējie. Ne par matu nav labāks. Beidz n-to reizi aģitēt un ņemties. Jau no galvas zinam siladziesmu...

pirms mēneša, 2021.05.08 16:14

God. Aivar!

Priekšvēlēšanu reklāma ir aizliegta! Kā Dzirkstele to nav piefiksējusi??? Tas ir viens. Otrs, kas par daudz, tas par skādi ( tas attiecas uz Silu). Trešais, didaktika panāk pretējo (Jūsu klajās norādes “ar pirkstu”, par ko balsot un par ko ne). Ļausim katram vēlētājam izpaust savu brīvo gribu?

pirms mēneša, 2021.05.08 17:29

!

Ja priekšvēlēšanu reklāma ir aizliegta, tad ko Mazurs feisbukā ņemas kā aptracis? Arī JKP-isti tur sāk ložņāt kā sū.u mušas!

pirms mēneša, 2021.05.08 20:42

Aivars Ignatāns

Kopš kura laika pilsoņiem nav tiesību izteikt savu viedokli, arī vēlēšanu sakarā?

pirms mēneša, 2021.05.11 08:42

God. Aivar!

Priekšvēlēšanu reklāma ir aizliegta! Kā Dzirkstele to nav piefiksējusi??? Tas ir viens. Otrs, kas par daudz, tas par skādi (tas attiecas uz Silu). Trešais, didaktika panāk pretējo (Jūsu klajās norādes “ar pirkstu”, par ko balsot un par ko ne). Ļausim katram vēlētājam izpaust savu brīvo gribu?

pirms mēneša, 2021.05.08 17:30

:) :)

Laba jau laba tā Pūcīte, man arī viņa patīk:). Vai tāpēc saku, ka balsošu par viņu un aģitēju arī citus? Man patīk arī viens otrs cits! Un ir arī, kuri nepatīk. Un, tā kā nevar izvēlēties no vienota saraksta, tad, lai kādu vienu labu izceļot, neskādētu citiem labiem, atturēšos līdz laikam, kad ar prieku varēšu sastādīt savu komandu no vienota saraksta. Āmen.

pirms mēneša, 2021.05.08 18:00

Nu

Bijušās sirsniņmājinieku partijas blondās, alkonauti, vēsturnieki, citi nezdarbnieki raujās iekăpt pašvaldības privilēğiju un naudas silē jo saprot ka neko jau jēdzīgu neprot lai godīgi izveidotu savu biznesu,bet ir viens instingts ,izcila māka balsot pret visiem lēmumiem, gan jau tie muļķi vēlētāji uzķersies.

pirms mēneša, 2021.05.08 19:15

to Nu

Ja ar to domāta Pūcīte, tad nepiekristu. Man ir bijusi iespēja vairākās sēdēs redzēt, ka viņa tiešām cenšas iedziļināties katrā izlemjamā jautājumā, un tādēļ man viņa patīk. Par viņas kompetenču apjomu gan no tā vien spriest būtu neapdomīgi.

pirms mēneša, 2021.05.09 18:35

;)

Esmu dzirdējis ierakstā to, ka šī daiļā būtne vienā sēdē pauž vienu viedokli, citā diametrāli pretēju... galvenais , lai ir PRET!

pirms mēneša, 2021.05.12 12:41

Vietējās ziņas