Gulbenes pensionāru tiesā par Krievijā pirkta alkohola glabāšanu 6

Nepatīkamos pārdzīvojumos ir iekūlies kāds Gulbenes pensionārs, kurš saukts pie kriminālatbildības par 29 dažāda tilpuma Krievijā ražota alkohola (bez Latvijas akcīzes markām) glabāšanu mājās. Bez tam pie viņa mājās glabājās arī 40 litru tilpuma kanna ar pašraudzētu vīnu. Kopumā vīrietis ir glabājis mazliet vairāk nekā 66 litrus alkohola ar etilspirta saturu no 7,2 līdz 70 procentiem.

Policija pārbaudi vīrieša dzīvesvietā veica uz aizdomu pamata par nelikumīgu tirdzniecību, tomēr šādi pierādījumi netika gūti. Apsūdzība gulbenietim uzrādīta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu ievērojama apmērā. Šajā situācijā par cietušo ir atzīts Valsts ieņēmumu dienests (VID). Pēc “Dzirksteles” lūguma šo gadījumu laikrakstam komentē VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja: “VID saņēma no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas pieprasījumu, kurā norādīts, ka 2018.gada 25.oktobrī, veicot administratīvo apskati personas dzīvesvietā, tika izņemti nelikumīgi alkoholiskie dzērieni ar kopējo absolūtā spirta daudzumu 14,276 litri. Saskaņā ar likumu “Par akcīzes nodokli” visas darbības (glabāšana, pārvietošana, realizācija, ražošana utt.) ar akcīzes precēm, par kurām nav samaksāts akcīzes nodoklis, ir aizliegtas. VID, pamatojoties uz procesa virzītāja pieprasījumu, kriminālprocesā aprēķināja nenomaksāto akcīzes nodokli par izņemtajiem alkoholiskajiem dzērieniem 238,41 eiro apmērā, kas arī ir radītais mantiskais kaitējums valstij, kura iekasēšanu valsts vārdā administrē VID.”

Vidzemes rajona tiesā Gulbenē šī krimināllieta tiek skatīta kopš pagājušā gada 20.maija – liecina tiesu portālā pieejamā informācija. Ir notikušas trīs tiesas sēdes. Lietu turpinās skatīt 1.oktobrī, kad sāksies tiesu debates.

16.jūnijā notika kārtējā atklātā sēde šajā lietā. Tika nolasīta apsūdzēta vīrieša rakstiski sagatavotā liecība, kurā viņš apstrīd apsūdzību un pauž, ka nav vainīgs, kā arī lūdz viņu attaisnot. Vīrietis uzsvēris, ka alkoholu Krievijā pircis likumīgi, un tas ir darīts ilgākā laika periodā – visa 2018.gada garumā. Uzkrājums veidots, lai ģimenē svinētu piederīgā 70 gadu jubileju, kā arī sagaidītu gadumiju radu lokā. Šim nolūkam arī gatavots pašbrūvētais vīns.

Tiesas materiāliem pēc apsūdzētā lūguma tika pievienotas no valsts robežsardzes izprasītās kopijas. Tās apliecina – apsūdzētais 2018.gadā no Krievijas likumīgi (katrreiz atļautajā daudzumā) alkoholu ir ievedis 35 reizes, taču pirkumu čeki nav saglabāti. Viņš arī norādīja, ka vairākkārt līdzi uz Krieviju iepirkties ir braukusi arī viņa sieva. Katrreiz braukts ar personisko transportlīdzekli.

Tiesas sēdē tika nopratināta arī lieciniece – jauna sieviete -, kura pastāstīja, ka 2018.gadā reizē ar apsūdzēto savā personiskajā automašīnā iepirkties uz Pleskavu ir braukusi regulāri reizi mēnesī. Vienmēr nodokļu brīvajā zonā pirkts alkohols, ka arī citas preces. Bieži vien uz Krieviju braukts caur Igauniju.

Fakti

* Likumā “Par akcīzes nodokli” 33.panta (2) noteikts: Latvijas Republikā aizliegts ražot, izmantot, pārstrādāt, uzglabāt, pārvietot, realizēt un iegādāties akcīzes preces, par kurām nav samaksāts akcīzes nodoklis, izņemot šajā likumā noteiktos gadījumus. (“Par akcīzes nodokli” 33.panta (2).)

* Krimināllikums par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. (Krimināllikums, 221.2 panta 1.daļa.)

* Atbildība par Krimināllikuma 221.2 pantā (attiecībā uz spirtu vai citiem alkoholiskiem dzērieniem) paredzēto noziedzīgo nodarījumu, kas izdarīts ievērojamā apmērā, iestājas, ja alkoholiskā dzēriena daudzums sasniedz 10 litrus absolūtā spirta. (Likums “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, 23.1 pants (2).)

Avots – www.likumi.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ussr

iebraucot LV ,neviens nepārbauda šmigas re/alo izcelsmi,jo pierobežā tirgojas 90% krutka,10 gadus ir bijusi vīza uz RU ,šis pasākums ,nevaru zināt visus lietas apstākļus,izskatās pēc podstavas,..un ierindas pilsoņiem 'vīzu neizsniedz jau ilgu laiku

pirms mēneša, 2021.06.22 15:15

Nja

Riga policija neko neizmekle jo trukst darbinieku..laukos policijai plans japilda tapec vinai tantitei izplauj kanepes..citai sods par nelikumigu senu tirgosanu seviski bistamos apmeros..tas pats ar celu satiksmes noteikumiem..kur Riga policija nepievers uzmanibu tur laukos tiek taisits protokols ..ta sakot laimes zeme viss pa vecam.

pirms mēneša, 2021.06.24 11:51

Ja nezini-labak neraksti

No kurienes tāda informācija, ka neko neizmeklē? Vienkārši neatbilst patiesībai.

pirms 29 dienām, 2021.06.25 17:54

Ha

Nabadziņš tā jau pārdzēries, ka nesaprot ko raksta. "Točka" aizvērta, cerams nāks kāda gudrība atpakaļ.

pirms 27 dienām, 2021.06.27 21:33

Kkkkkkkkkkkkk

Nošaut pencionari par glabāšanu Krievijas šņabi.

pirms 30 dienām, 2021.06.25 07:35

Onkuls

Pilnigi pareizi , šņabi ir jadzer uzreiz !!????

pirms 30 dienām, 2021.06.25 13:34

Vietējās ziņas