Šī gada februārī Gulbenes un Alūksnes novadā reģistrētas krāpšanas. Iegūstot iedzīvotāju uzticību, tika izvilināti norēķinu karšu dati, kā arī izkrāpta nauda lielā apmērā. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un kritiski izvērtēt informāciju, kuru atrod aizdomīgās interneta vietnēs un saņem no nepazīstamām personām.
“2022.gada janvārī kādai Gulbenes novada iedzīvotājai, atsaucoties uz dziedniecības pakalpojuma sludinājumu internetā, tika izkrāpta nauda. Sieviete interneta vietnē pamanījusi dziedniecības pakalpojuma sludinājumu, kurā tika aicināts norādīt personas kontakttālruni un aizpildīt testu dziedniecības veida noteikšanai. Iedzīvotāja, veicot minētās darbības, tās pašas dienas laikā saņēma zvanu no sievietes, kura uzdevās par dziednieci. Saruna noritēja krievu valodā. Pēc dziedniecības procedūrām, kuras norisinājās telefonsarunas formātā, kāda cita persona sievietei sniedza norādes kā un kam jāveic samaksa par saņemtajiem pakalpojumiem. Kopumā sieviete veikusi septiņus maksājumus par kopējo summu 3720 eiro. Saistībā ar notikušo, policijā uzsākts kriminālprocess par naudas izkrāpšanas faktu pēc Krimināllikuma 177.panta pirmās daļas – par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana),” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.
Savukārt Alūksnes novadā februārī reģistrēts gadījums, kur kāds vīrietis saņēmis zvanu no personas ar piedāvājumu iegūt peļņu, iesaistoties darījumos ar biržu un “bitkoiniem”. “Saruna norisinājās krievu valodā. Vīrietim tika lūgts lejupielādēt divas mobilās lietotnes, kur vienā no tām bija nepieciešams ievadīt bankas konta datus, ko vīrietis arī izdarījis. Rezultātā no iedzīvotāja bankas konta tika izkrāpti 360 eiro, kā arī uz viņa vārda tika noformēti trīs ātrie kredīti 1390 eiro apmērā. Policija turpina lietas izmeklēšanu,” stāsta I.Bukša.
Lai pasargātu sevi, Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem pret nezināmām personām, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgas interneta resursu saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē „Mana Drošība”.
Man tas sak patikt.Ja pa visam iespejamiem caurumiem censas iekalt visiem kas tadas reizes jadara tad lai tik tik atdod suri pelnito.Kur bus aitas tur bus cirpeji,ja pasiem nu tiesam nava smadzenu.Caunitis butu aizdevis savu padomnieku,vabut butu mazak apmulkoto?