Gunārs Ciglis skaidro iemeslu: Ministru kabineta noteikumi ir rakstīti lielajām pilsētām
Līdz 18.septembrim ir pārcelts piedāvājumu iesniegšanas termiņš pašvaldībai konkursā ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Gulbenes novada vidusskolā 24 mēnešu laikā – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.
Termiņi dalībai konkursā ir grozīti jau trīs reizes, visticamāk, sakarā ar saņemto sūdzību.
Diskusija par šo publisko iepirkumu izvērsās arī Gulbenes novada domes 29.augusta sēdē. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis deputātus informēja, ka pagaidām “ar 2.septembri ēdināšanu novada vidusskolā nodrošinās pašvaldība”.
Deputāts Intars Liepiņš teica, ka konkursa nosacījumi faktiski izslēdz vietējiem uzņēmējiem dalības iespēju. “Mēs it kā pozicionējam, ka atbalstām vietējos uzņēmējus, ka veicinām uzņēmējdarbību, bet beigās mūsu uzņēmēji nevar piedalīties savas pašvaldības izsludinātajos publiskajos iepirkumos,” viņš sacīja.
Pretendēt var uzņēmumi, kas jau ēdinājuši skolās, slimnīcās
Konkursa dokumenti ir sagatavoti atbilstoši Ministru kabineta 172. noteikumiem (izdoti 2012.gadā, bet ir vairākkārt grozīti) – teica šā konkursa komisijas priekšsēdētāja Evita Lode. Tas nozīmē, ka pretendentiem ir jābūt līdzšinējai pieredzei ēdināšanas jomā skolās vai slimnīcās, vai rehabilitācijas iestādēs. “Šādu prasību, izsludinot iepirkumu par ēdināšanu izglītības iestādēs, ietver visas pašvaldības,” viņa skaidroja.
E.Lode atklāja, ka tieši “par šo konkrēto punktu” konkursa noteikumos arī ir saņemta sūdzība Iepirkumu uzraudzības birojā. Viņa norādīja, ka Publisko iepirkumu likums atļauj veidot personu apvienības, lai startētu konkursos. Viņasprāt, tas varētu būt risinājums vietējiem uzņēmējiem apakšuzņēmumu statusā.
A.Caunītis teica – viņš ir parakstījis atbildi sūdzībai, kas tika saņemta Iepirkumu uzraudzības birojā. Patiešām esot tā, ka šajā pašvaldības izsludinātajā publiskajā iepirkumā nevar pieteikties neviens vietējais uzņēmums. Varot veidot personu apvienību vai kļūt par apakšuzņēmumu, lai startētu konkursā, bet “to var, ja otrs piekrīt”, – teica A.Caunītis.
Jājautā bija ekonomikas ministram, kurš neatbrauca
Rezumēja šo diskusiju deputāts Gunārs Ciglis, kurš teica: “Droši, ka šis jautājums nav atbildams te. Tas būtu jautājums ekonomikas ministram Viktoram Valainim.” Viņš atgādināja, ka ministrs bija solījis 29.augustā atbraukt uz Gulbeni, bet tomēr to neizdarīja.
“Reāli ir tā, ka vairāk vai mazāk Ministru kabineta noteikumi ir rakstīti lielajām pilsētām. Un ļoti daudzās mazākās pašvaldībās neviens komersants nevar piedalīties šajos iepirkumos – skolēnu vai, teiksim, slimnīcu ēdināšanā, jo tā “latiņa” ir uzcelta stipri augstu,” viņš teica.
Jau vēstīts, ka novada vidusskolas ēdinātājam līguma izpildes vieta būs divās adresēs: Gulbenē, Līkajā ielā 21 (brokastis, pusdienas, launags un vakariņas) un Skolas ielā 10B (pusdienas un launags). Pretendentiem ir nepieciešams uzrādīt iepriekšējo trīs gadu laikā gūtu pieredzi vismaz viena līdzīga līguma kvalitatīvā izpildē.
SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Dzirkstele”. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”.
Mani bērni apmierināti ar pirmo dienu ēdināšanas kvalitāti skolā. Man kā mammai patiess prieks, ka garšo un ēd pusdienas.
Mana meita šogad sāka macīties “ģimnāzijas korpusā” un teica, ka salīdzinot ar “2. vidusskolas korpusu” ir daudz garšīgāks ēdiens.
Mans bērns (Skolas ielā) teica, ka šodien negāja ēst jo nekā garšīga nebija. Vakar bijis plovs, bet Līkajā ielā bijis garšīgāks.
Tā nekad nebūs, ka visiem pa prātam sagatavos ēdienu! Kādam vienmēr negaršos, kādam garšos!
To cik veselīgi un garšīgi ēd skolēni var redzēt pusdienlaikā skolas ielas Maksimā! Pilnībā veikals pārbāst ar skolēniem.
Tāpēc ,ka skolas virtuvēs ir jāstrādā pēc speciālas programmas. Un Gulbenē strādā pēc ļoti sarežģītas programmas. Tāpēc ir jābūt ļoti gudram datorā un rēķināšanā. Pavāriem jau nav problēmu. Protams, grūti ir tādām daudzumam sataisīt,bet labums tāds,kad sadod visu pēc svara un taisi. Ar izdalīšanu atkal— vajag pēc svara. Zemūdens akmeņus daudz.. Bet ēdiens nekad nebūs tik garšīgs,kā taisa mājā kārtīga saimniece. Jo ir normas,kas jāievēro. Visvairāk jau jūt tieši sāls un cukura trūkumu. Bet, galvenais jautājums— kā vecāki ir iemācījuši ēst mājā. Ja pēc principa— tas man garšo, tas ne, tas nozīmē, ka mājā negatavo visus produktus, kādi mums pieejami. Un tas jau ir skumji.
Man arī mājās ir ģimenīte kuru ir japabaro