Laika zīmju vērotājs sola siltu un jauku augustu

“Jūlijs mūs pārsteidza. Un izskatās, ka augusts arī būs tīri jauks, tikai nokrišņu, iespējams, būs vairāk,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš stāsta, ka augusts varētu būt siltāks nekā parasti, un nokrišņu ziņā nevienmērīgs sadalījums – būs vietas, kur nokrišņu būs daudz, bet citviet lietusmākoņi paies garām. “Augusta pirmajā pusē, iespējams, dažas dienas var vēl būt arī plus 30 grādu karstums. Augusta vidū un otrā pusē – mainīgi laika apstākļi, un vēsāks varētu palikt ap 24.augustu,” stāsta V.Bukšs.

Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis saka, ka nedēļas otrajā pusē vēji norims, būs saulains un kļūs siltāks.
V.Bukša vērojumi dabā liecina, ka arī septembris varētu būt jauks. “Lai gan pīlādži ir bagāti ar ogām, kas savukārt liecina, ka rudens būs mitrs un slapjš,” saka V.Bukšs.

Viņš norāda, ka arī augustā ir nozīmīgas dienas, kuras var vērot. 1.augusts vēsta, kāds būs rudens. Ja diena ir jauka, bez nokrišņiem, tad tāds gaidāms arī rudens. Ja diena ir lietaina, tad arī rudens – lietains. Laika apstākļi 7.augustā rāda, kāda būs ziema. Ja šī diena lietaina un vēsa, tad ziema – auksta un ar sniegu bagāta. Kāds laiks šajā dienā līdz pusdienām, tāds līdz Ziemassvētkiem, kāds pēc pusdienām – tāds pēc Ziemassvētkiem. 15.augusts nosaka, kāds būs septembris. Jāvēro, vai diena būs lietaina vai saulaina. 16 augusts norāda, kāds būs oktobris. Ja šī diena auksta, tad arī ziema būs auksta. Savukārt 17.augusts norāda, kāds būs novembris. Ja 20.augustā stārķi gatavojas aizlidot, tad būs auksts rudens. Ja 25.augusts – lietains, atvasara būs īsa, bet silta un saulaina.
Ja 26.,27. augustā ir kluss un maigs vējiņš, būs jauks septembris un saulaina atvasara. Ja diena vētraina, tad būs lietains un nemīlīgs septembris.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas