Joprojām dzērājšoferi ir problēma. Katru nedēļu tie nonāk policijas redzeslokā. Pagājušajā gadā Vidzemē sodīti 977 cilvēki par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā – liecina Valsts policijas apkopotā statistika.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko norāda, ka liela daļa dzērājšoferu, iespējams, to darīs arī turpmāk.
“Viņiem tiesības sen ir noņemtas, bet tas viņus nesatrauc. Nesatrauc arī tas, ka viņiem konfiscēs transportlīdzekli vai piedzīs tā vērtību, jo vērtība nav diža – varbūt kādi pāris simti eiro, jo viņi brauc ar “lūžņiem”. Viņi arī nekautrējas braukt bez OCTA un bez transportlīdzekļa tehniskās apskates,” stāsta I.Mitrošenko.
Tajā pašā laikā viņš skaidro, ka ne visas avārijas, kas notikušas, ir tāpēc, ka transportlīdzekļa vadītājs bijis reibumā.
“Protams, ka nē. Pamatā, iespējams, ceļu apstākļi, braukšanas ātrums, varbūt mazāk tehniskais stāvoklis. Savukārt, kas attiecas uz moto un kvadricikliem, tad pamatā gandrīz vienmēr ir bijusi pārgalvīga alkohola lietošana vai prasmju trūkums, jo iemaņām jābūt – gan braucot ar divriteņu transportlīdzekli, gan četrriteņu. Faktiski vienmēr, kad ir bijis negadījums ar kvadriciklu, braucējs ir bijis zem transportlīdzekļa un ir bijis nospiests vai lauzis sprandu. Tas nenotiek uz koplietošanas ceļiem, bet gan pamatā piemājas teritorijās,” stāsta I.Mitrošenko.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Dimitrijs Kohanovs stāsta, ka attiecībā pret 2022.gadu sodīto par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā ir vairāk.
“Aizturam viņus saviem spēkiem, kontrolējot ceļu satiksmi, bet liels paldies iedzīvotājiem, kuri mums regulāri ziņo par aizdomīgiem transportlīdzekļu vadītājiem, par aizdomīgu transportlīdzekļa vadīšanu. Apzinīgie iedzīvotāji ziņo mums par varbūtību, ka vadītājs, iespējams, ir reibuma stāvoklī. Mēs reaģējam un arī konstatējam. Paldies sabiedrībai! Aicinām turpināt ziņot!” uzsver D.Kohanovs.
Valsts policijas darbinieki vērš uzmanību arī uz elektrisko skrejriteņu vadītājiem, jo traumas, kas gūtas, tos vadot, var būt smagas un arī ar letālām sekām. Kā piemēru viņi min negadījumu Valmierā, kad elektriskā skrejriteņa vadītājs bija reibumā, bez ķiveres, ietriecās kokā un gāja bojā.
Vidzeme
Cietušie ceļu satiksmes negadījumos
2022.gadā: 351
2023.gadā: 379
Bojā gājušie ceļu satiksmes negadījumos
2022.gadā: 17
2023.gadā: 16
Sodītie vadītāji par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā
2022.gadā: 871
2023.gadā: 977