“Sarunas ir bijušas un vēl noteikti būs. Vispirms runājam skolā ar pedagogiem, tad ar skolēnu vecākiem,” tā par Gulbīša pamatskolas iespējamo slēgšanu “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis.
Gulbīša pamatskolas direktore Sarmīte Puriņa laikrakstam apstiprina – ar viņu par skolas iespējamo slēgšanu ir runājis gan A.Caunītis, gan pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne, gan Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova. Vēl neesot veikta vecāku aptauja, kurp viņu bērni turpmāk varētu doties mācīties. Visticamāk – uz Cesvaini vai Gulbeni.
A.Caunītis saka – pašvaldība vairāk nevarēs finansiāli atbalstīt Gulbenes privāto Valdorfskolu.
“Dzirkstele” rakstīja, ka vietējo deputātu lēmums paredz šajā mācību gadā Valdorfskolai pedagogu atlīdzības nodrošināšanai no pašvaldības budžeta 2023.gadā piešķirt 756,37 eiro mēnesī, bet 2024.gadā līdz 31.augustam – 849,07 eiro mēnesī. Tā kā Valdorfskola nav Gulbenes novada pašvaldības dibināta izglītības iestāde, pašvaldībai obligāti nav jāatbalsta tās pastāvēšana, tā līdz šim ir bijusi tikai brīvprātīga iniciatīva. Turklāt atsevišķi deputāti jau agrāk iebilda, ka nesaprot, kāpēc jāatbalsta privāta skola laikā, kad tiek slēgtas pašvaldības skolas.
Gulbīša pamatskolu pašvaldība šogad finansiāli atbalsta ar 7976 eiro mēnesī, kas tiek izmantoti pedagogu atlīdzības nodrošināšanai. Taču ar jauno mācību gadu no pašvaldības tiks prasīts vēl lielāks ieguldījums. A.Caunītis stāsta: “Sākotnēji Izglītības un zinātnes ministrija informēja, ka lems par valsts finansējuma noņemšanu Gulbīša pamatskolai ar 2025.gadu. Bet nu izskan, ka tas notiks jau ar 2024.gada 1.septembri, paredzot pārejas noteikumus.”
A.Caunītis teic – Gulbīša pamatskolā pietrūkst skolēnu (šobrīd skolā ir 56 audzēkņu) un tāpēc nevar pretendēt uz valsts finansiālo atbalstu nevienā no klašu posmiem. Pašvaldība viena nespēšot nodrošināt skolas pastāvēšanai vajadzīgo finansējumu.
A.Caunītis piebilst – pašvaldība tāpat visu laiku no sava maka liek klāt savu dibināto izglītības iestāžu pastāvēšanai nepieciešamo finansējumu. Tas ir atbalsta personāls – logopēdi, psihologi. Turklāt “pašvaldība šajā ziņā iegulda vairāk naudas, nekā Izglītības un zinātnes ministrija to plāno un paredz” – saka A.Caunītis.
- Šodien: 12.01.2025
- Sveiki! Pieslēgties
Mūciet visi uz Cesvaini, te nav ko art
Nu tad beidzot ir saprasts ka pāris vecāku iegriba par privātu skolu nav atbalstāma.
Tad kads skolas apvienoja/likvidēja (Gulbenes 2.vidusskolu, ģimnāziju, vidusskolu), tad teica, ka būs nauda tam un šitam un visam kam. Tagad izrādās naudas nav nekam. Nu, ko teiksiet, kur palika nauda, lielie reformatori- Mazūrs ar savu brandžu!
Pirmās Latvijas laikos bija zemei tikko gājis pāri Pirmais pasaules karš, Neatkarības karš un boļševiku terors. Bet tika celtas skolas, slimnīcas, attīstīta ražošana. Bagāta valsts bijusi…
Nu kā tad lai pietiktu nauda finansiālam atbalstam, ja domes darbinieki SEV palielināja
algas.😡
Ja tikvien tās naudiņas pietrūkst, varbūt aiztaisīt ciet pagasta pārvaldi. Pieaugušiem cilvēkiem vieglāk aizbraukt uz Gulbeni nekā bērniem. Un vispār viss jau ir nokārtojams attālināti, un paliek taču jaunatvērtais centrs kur var saņemt pakalpojumus. Cik mums cilvēku ir palicis pagastā, tos pašus gribat aizdzīt prom!
Tvnet portālā īsa un saturīga info par Gulbīša parka atjaunošanu par gandrīz 1,3 miljoniem. Darbi sāksies martā. Tvnet arī norādīts, ka pašvaldība noslēgusi līgumu ar ĢL Konsultants, kurš pieder Ģirtam Letiņam (51%), Gintam Āboliņam (29%), Uldim Putānam (20%). Tad jau naudas nav un tāpēc jāatbalsta atkritumu apstrāde pilsētā? Varbūt kaut kam deputāti arī sapelnīs.
Tā dīvaini par Valdorfskolu un deputātu lēmumu to finansēt no pašvaldības budžeta. Gribētu redzēt deputātu reakciju, ja tiktu lūgts finansēt katoļu skolu. To visi saprastu un varētu ļoti skaļi komentēt. Ka Valdorfskolu pamatā ir Šteinerts un ezotērika, tas gan nav nekas. Vai arī nav izpratnes gan par dabas un cilvēku fizisko ķermeņu piesārņošanu, gan par bērnu garīgās pasaules piesārņošanu?
Un kam tie parki būs vajadzīgi.ja visi aizbrauks darba meklējumos?
Caunīts&Čakša rullē Viss notiek pēc plāna laukiem tukšiem būt.
Savu Latviju mēs nogalinām paši,mēs paši….cik daudz ir cilvēku latviešu,vadošu darbinieku,kas visu tikai pārdod…un nekad nav un nav gana…..un nebūs gana…likvidējam un pārdodam visu,arī savu sirdsapziņu…..galā jābūt sabrukumam,nekas cits te vairs nav iespējams.Pat skolu nevajag priekš citiem,galvenais ,ka man nauda kabatā….nožēlojamie latvieši….
Kāds var pateikt, kas ir tas Gints Āboliņš, kuram daļēji pieder uzņēmums, kurš atjaunos Gulbīša parku? Nav radniecības ar pilsētas saimnieku?
Paši jaungulbenieši. Jo sūta bērnus mācīties citur. Ja visi no Cesvaines un Gulbenes mācītos pagasta skolā, pietiktu skolēnu.
Vai mums tas novads nav par lielu? Ja sadalītu uz pusēm, tad būtu vēl otrs centrs, kur būt vidusskolai un kam nekam.
Paskatietieks raidījumu, Kas notiek Latvijā- tur mūsu Kanaviņa negrib nosaukt, kuras divas skolas neatbilst nekādiem standartiem, viena, cik noprotams ir šī un šo var saprast ar 56 skolēniem nav aršana. Gulbītis nav tik tālu no Gulbenes, lai bērni tur nemācītos, tālāk ir Cesvaine. Ceļa infrastruktūra labāka uz Gulbeni, ne kā Cesvaini, jo posms no Kaipiem līdz Cesvaines aplim ir kritiskā stāvoklī. Bet Madonas novads apmaksā brīvpusdienas visiem Cesvaines vidusskolā un šis būs izšķirošais nosacījums vecākiem, kur bērnu laist, lai arī ceļš beigts un garāks laidīs tur. Cesvaines vidusskolā ir arī mūzikas skola jeb interešu izglītība. Gulbenes novadam tad drīz nebūs ilgi jāgaida, ka vidusskola būs tikai pamatskola:), jo neatbilstīs, lai saņemtu finansējumu no valsts. Te Gulbenes novadam būtu jāmeklē iespēja savējos paturēt nevis atdot kaimiņu novadam, bet izskatās pretēji sev ceļ algu un viss iet grīstē. Tā maz pamazām iznīcinās net tikai lauku skolas, bet arī savu vienīgo pilsētas vidusskolu. Pirms vairākiem gadiem slēdza Līgo pamatskolu, tur tagad sociālā māja. Tie bērni pārsvarā brauc uz Cesvaini, bet ir Jaungulbenē vecaki, kuri spēj izvedāt paši vai arī ar satiksmi jau šodien brauc mācīties uz Gulbeni. Ja prāto par demogrāfiju, tad Lizums, Tirza divi pagasti nespēj saražot bērnus tik cik vajadzēs, tāpēc laikus domājiet. Jau tagad arī no Druvienas, jeb Pērles gala brauc uz Cesvaini, no Virānes arī nav tālu uz Cesvaini, tuvāk ne kā Gulbene bez brīpusdienām bērniem.
Jā, jā- un nosaukt to otru par Bezgulbenes novadu…
Nezin kāpēc Gulbisa parka renovācijai 1.5 miljoni tiks atvēlēti jo kāds atkal pasvaldibai tuvu stavos uzņēmējs varēs nopelnīt, nē protams nekādas korupcijas…..bet skolām naudas nebūs, jo tās jau tika renovētas
Likumsakarīgi par Gulbīti! Kāda Gulbīša skolas darbiniece reiz Dzirksteles komentāros teica-kam nepatīk, lai lasās prom!
Nu tad nu visi prom ir!
Ja būtu vecākiem darbi uz vietas, tad būtu arī bērni uz vietas, vietējā skolā. Bet, ja darbs ir citur, tad arī skolas izvēle atbilstoša cilvēku iespējām un vajadzībām.
Ko jūs gribat no korumpētiem ierēdņiem kuri 30 gadus pieauguši pie beņķiem!
Slēdza visas skolas ciet, tā būs labāk.berniem tā nākotnes nebūs Latvijā.
Būs kārtējais pansionāts.
Rīgai visa trūkst: bērnudārzos vietu nav, skolas pārbāztas. Vai nevarētu kaut kā kooperēties- lai rīdzinieki, kurus apmierina bērnu prombūtne uz nedēļu, ved bērnus uz mūsu lauku “dārziņiem” un varbūt arī sākumskolām? Pat speciālus autobusus varētu ieviest pirmdienu rītos un piekdienu vakaros.
Tik un tā.visa ekonomiskā dzīve grozīties vien ap Rīgu
Ja klasē ir 15 bērni, tas ir ideāli, bet ja zem 8, tad tas galīgi neder. Saprotiet beidzot, ka tukšu skolu uzturēt galīgi neatmaksājas un nejauciet šo jautājumu ar visam nedienām. Zinu, kā notiek mazās skolās, tur runa nav par bērniem, bet par skolotājiem un tehniskiem darbiniekiem. Ja skolā 56 bērni, vajag ap 10 skolotājiem un 5 tehn.darbiniekiem, elektrība, apkure, māc.materiāli. Parēķiniet ar skaidru galvu.
Nu protams! Štrunts par bērniem,pats'”galvenais”” uz pasaules ir nauda!Neticu,ka esi vecāks!Gan jau domes krēsla deldetājs!
Var redzēt, ka te lielākā daļa ir ieņemti Royal spirta laikā un nekur tālāk par gateri un veikalai Beta nav savā mūžā bijuši.
Grāmatvede pačukstēja, ka Gulbenes novads maksā naudu, lai pašu bērni no Jaungulbenes centra mācītos Cesvainē:) Tur tā naudiņa arī paliek. Neviens tos skaitļus gan nemin. Smalkos kungus nemaz neinteresē lauku bērnu nākotne , palikšana savā pagastā, nekad arī nav interesējusi. Katram ierēdnītim pāris padomdevēji šogad tiks nodrošināti-īpaši gudriem nemaz pašiem nav jābūt. Tam visam naudas pietiks. Arī atmaksātiem papildatvaļinājumiem, pieredzes braucieniem uz Belarusiju, Maltu un tālāk..
Kur nu vēl pagasta pārvaldei prieks. Paliks plašs kultūras nams, kur varēs dancāt paši, svinēt pensijā aiziešanu, apaļas jubilejas, rullēt matus, likt nagus, masēt pēdiņas, būs mazāk skatītāju. Mazāk ēku, mazāk klapatu.
Cik jaunu darbavietu mūsu pagastā pēdējo gadu laikā ir Jaungulbenes bērnu vecākiem? Vecāki spiesti strādāt prom no mājām. Vai ir vajadzīgi pārvaldnieki, kas neko nedara? Pievienojam pie Gulbenes! Varēs braukt ar to pašu foršo busiņu, kas transportēs arī mazos. Žēl . Atgādina Sibīrijas laikus.
Cerēsim, ka Gulbenes ierēdņi mums visiem pastāstīs, cik tad pēc skolas nolīdzināšanas Gulbene bērniņus savāks. Cesvaines busiņš pirms solītajiem Gulbenes 3 autobusiem visus bērnus pārvedīs uz Madonas novadu. Nauda sekos skolēniem. Lai veicas !
Un tagad ar skaidru galvu ieiejam “Zudušajā Latvijā”, ar skaidru galvu sameklējam 20. gs. 20-, 30-o gadu skolu fotogrāfijas un ar skaidru galvu saskaitām, cik tur ir bērnu. Un tad pajautājam savai skaidrajai galvai, kāpēc toreiz nebija nostādnes, ka tas neatmaksājas.
Līdz Cesvainei var aizbraukt 15 – 20 min. Kur var Rīgā var pa to laiku aizbraukt? Agrāk sīkie gāja ar kājām 5 -7 km. Katrai dzemdētājai ir audi a4, tad ved savu šmuli uz to skolu, ja tev tā rūp izglītība, nevis pabalsti!
Kur lai citur naudu atrod novada pārvaldes darbinieku algām?
Piekrītu.
Sākušies laiki, kurus tā arī var nosaukt ,,Zudusī Latvija,,.
Kas piepildīs ēkas, kuras tāpat būs jākurina, jāsargā?
Pansionātu tak pietiek. Tad nu bēgļu mājas-ukraiņu vai islāmticīgo?
Droši vien. Tādēļ arī tie i- centri atkal sāk parādīties Gulbenes novadā. Vajadzēs arī tulkus.
Alūksnē vairs bēgļus neesot kur likt. Klaiņojot pa ceļiem un sēžot kafejnīcās.
Būs jau labi.
Tak jo visa mazāk,jo mazāk hlapatu,sen jav skaidrs,Gulbēnijas vadībai viss “pie kājas”,ka tik pašiem alga tūkstošos,grābiet,grābiet kamēr vēl variet,pēdējais laiks.
Nu es neteiktu, ka Gulbenes monstrs piedāvātu baigi kvalitatīvu izglītību…Bet Gulbīšskola sen jau ir zaudējusi savu sākotnējo godību. Jebkurš vecāks, kuram rūp savs bērns, šo skolu neizvēlēsies. Tāpēc arī vietējie izvēlas bērnam citas skolas.
Kāds lūdzu paskaidrojiet, cik rentabli ir uzturēt skolu Stāķos? Šito tiešām nesaprotu. Vai par to nevienam jaitājumi nerodas?
Stāķos mācās pat ļoti daudz bērnu arī no Gulbenes, skola ir brīnišķīga,tik daudz interešu izglītības iespēju,un aizejiet kādreiz uz kādu pasākumu zālē vietas nav visiem nemaz cik apmeklēta ir.skola.
Bērniem nākotnes nebūs Latvijā,brauciet prom ja gribat panākt kaut ko saviem bērniem.
Es priecātos par katru saglabāto skolu Gulbenes novadā. Mūsu novads ir liels, nu nevar visus bērnus sabāzt mūsu superskolā, ir labi, ka palikušas vēl arī mazās. Un priecājos, ka pastāv vēl Stāķu skola. Maza skola, bet ar personīgāku pieeju, jo bērnu klasēs mazāk. Vēljoprojām ļoti žēl, ka Gulbenē palikusi tikai viena skola, uz šo bērnu daudzumu, varēja atstāt divas. Runājot par Gulbīša skolu, tur jau kādu laiku gāja uz slēgšanu. Jo tiešām vairs nav bērnu un daudzi vecāki bērnus sūta Cesvaines vidusskolā. Turklāt, daudzi no vecākiem strādā Gulbenē, tādēĺ loģiski, ka braucot uz darbu ved arī savus bērnus uz skolu. Bet žēl, ka tā ir noticis. Un kā jau te raksta citi komentētāji, būtu vecākiem darba vietas Jaungulbenē, tad arī bērnu tur būtu vairāk un skolu nevajadzētu slēgt. Vienīgais par ko nav žēl, ja aizvērs Valdorfskolu. Tas bija tiešām nevajadzīgs veidojums, vienas ģimenes personīgajām interesēm.
Latvijā tiešām ar visu ir ļoti bēdīgi.Tikai kas un kad to atzīs….
Visādu iekšēju un ārēju uzbrukumu gadījumos skola var izrādīties viens no mērķiem. Jo lielāka skola, jo vairāk upuru (un lētāk tas viss sanāk)
Labi, kamēr viss labi. Bet, ja pēkšņi vairs labi nav, tad būs gaužām traki sakasīt kopā pa diezgan plašu apkārtni izmētāto ģimeni- tēvs ar mašīnu vienā vietā, māte (teiksim, no autobusa atkarīga)- citā, bērni vispār kaut kur ārpus novada skolā… Sīkai bērnudārzā vēl citā vietā, vecmāmiņa- simtlatnieku programmā kaut kur zem elektrolīnijas krūmus cērt. Cik ilgā laikā tā ģimene var savākties kopā, lai glābtos? Varbūt pat- ne lai dotos kaut kur tālu, bet lai uz pagrabā nobēgšanos visi būtu mājās.
Ar Valdorfskolu viss varēja būt pavisam citādi, ja pašā sākumā nebūtu ļāvuši vienai bezrobežu aktīvistei sagrābt varu un izēst īstos idejas nesējus un darīt gribētājus. Nu nevarēja tas labi beigies.