Pēdējais reģistrētais COVID-19 slimnieks nav saistīts ar 28.jūlijā saslimušajiem 8

Gulbenes novadā aizvadītāja diennaktī konstatēts vēl viens COVID-19 slimnieks. Kopumā līdz šim Gulbenes novadā oficiāli reģistrēti 11 COVID-19 slimnieki. Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja “Dzirkstelei” stāsta, ka šī persona, kurai COVID-19 konstatēts aizvadītajā diennaktī nav saistīta ar pēdējiem diviem Gulbenes novadā reģistrētājiem COVID-19 slimniekiem, kuriem saslimstība tika konstatēta 28.jūlijā. I.Arāja norāda, ka pēdējā saslimušā kontaktpersonas ir noteiktas.

Starp šīm 11 ar COVID-19 saslimušajām personām ir divas Valsts darba inspekcijas darbinieces, vienai saslimšanu konstatēja 28.jūlijā. Valsts Darba inspekcija Gulbenē atrodas divās adresēs: Ozolu ielā 2a un Ābeļu ielā 8. Šobrīd abās adresēs Valsts Darba inspekcijas Gulbenes sektors ir slēgts. Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas Gulbenes sektora vadītājs-galvenais valsts inspektors Ainārs Šmagris “Dzirkstelei” apstiprina, ka Valsts darba inspekcijas Gulbenes sektorā saslimšana ar COVID-19 konstatēta divām darbiniecēm. Abas ir Inspekcijas Gulbenes konsultatīvā centra, kas atrodas Ābeļu ielā, darbinieces.

I.Arāja arī norāda, ka pirmais 22.jūlijā oficiāli reģistrētais COVID-19 slimnieks Gulbenes novadā nebija atgriezies no ārvalstīm. Vaicājot, kur šī persona varēja inficēties, I.Arāja atbild: “Tas ir jautājums, ar ko strādā un nodarbojas epidemiologi. Ja, mēs (SPKC), saņemam informāciju par pozitīvu gadījumu, uzsākam izmeklēšanu un tad skaidrojam – veicam aptaujas, caur kurām uzzinām, kādas ir šīs personas ikdienas gaitas, kur ir būts, ar ko tikušies, tālāk meklējam avotus, kur varēja inficēties un saslimt. Pirmajai inficētajai personai Gulbenes novadā savstarpējo ģimenes kontaktpersonu vidū ir bijis cilvēks, kas atgriezies no ārvalstīm, bet tā nebija valsts, kura iekļauta sarkanajā vai dzeltenajā sarakstā, no kuras atgriežoties ir jāievēro pašizolācija. Bet šis cilvēks arī ir saslimis ar COVID-19. Līdz ar to, atgriežoties no ārzemēm, SPKC ieteikums ir novērot veselību. Arī atgriežoties no ārvalstīm, kur saslimstība ir zema, var saslimt,” brīdina I.Arāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

pasākumi un Covid ierobežojumi

Paskatījos www.gulbene.lv pasākumu plānu. Nesaprotu, kas novadā īsti ir aizliegts? Jo pasākumu plāns pilns ar notikumiem. Mākslas festivālu aizliedz, bērnu dienas nometnes arī, bet rallijs, golfa un krosa sacensības notiek. Kur ir loģika?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 20:14

.

Gulbenoīdi pēc jūsu loğikas ,tad veram visus veikalus ciet ? brauciet iepirkties pārtiku uz Zilupi,jo mūsu miestā kovids , tā ir skaudība vai debīlisms?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.31 21:46

Atpalikusi

Pilsētā brīvi pārvietojas auto ar UK komplektāciju, mūzika, uz skaļo - Welcom!

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.01 09:11

Sandra

Nezinu, vai to, ka man nav kovida, bet tev ir, var saukt par skaudību. Varbūt tev ir skaudība uz kovidniekiem, man ne.

pirms 11 mēnešiem, 2020.08.01 14:46

U.Dimings

Kopš pasaule pastāv ir slimojuši, šņūkājušies, klepojuši-kāsējuši, ar temperatūru gulējuši un tā tālāk. Ir bijuši mēra laiki, kad lielākā daļa izmiruši tajās mēra vietās, bet pēdējos 100-200 gados tādi mēra uzplūdi nav dzirdēts, ka būtu notikuši.
Kas tagad lēcies, ka visa pasaule kā sajukusi? Ja tas ir nopietni un tā ir patiesība, tad vispār nav jēgas kaut ko ierobežot , ja jau tik vienkārši var uznākt kaut kādi vīrusi, kas grauj visu pasauli. Šitais vīruss beigsies, ja pieņemam to , ka esam aizsargājušies, tad sāksies nākošais, ja jau cilvēce ir tik bezspēcīga dabas priekšā. Tad varbūt uzpurņu vietā vīriešiem noteiks, ka uz attiecīgā verķa jāuzvelk .... , bet ko sievietēm? Tad jau redzēs. Nevajag visas izdomu muļķības ņemt galvā. Tad dzivosim kā dzīvojuši. Ja parādīsim to, ka esam gatavi visu ierobežot, tad nākamo vīrusu laikā pat iedomāties nevar, ko izdomās.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.03 09:26

Skolnieciņš

Lūgsim Dabas Māti, lai latvju zemīti piepilda Dabas Mātes svētība! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons padzen Kovidu (Covid-19) prom no mūsu zemītes! Lūgsim Veļu Māti, lai mums būtu dots garš mūžs! Ar baltu skaudību, Skolnieciņš [Latvju Skaudības Dievs] #SkaudībasDievs #Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 14:12

Skolnieciņš

Piekārsim pie durvīm kadiķa zariņu, lai Kovids (Covid-19) netiktu mūsu mājās un prātos. Iedegsim zaļu svecīti, lai mājās ienestu Dabas Mātes svētību. Lūgsim Dabas Māti, lai viņa mūs pasargā no Kovida (Covid-19).
Ar stipru un nelokāmu skaudību, Skolnieciņš
[Latvju Skaudības Dievs]
#Skolnieciņš #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.02 14:14

Vietējās ziņas