Sāk pirmos darbus, veidojot komposta laukumu Gulbenē 5

Par 70 622,24 eiro līgumcenu bez PVN zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukuma izveidi pirmajā etapā Gulbenē, Rēzeknes ielā 13b, īstenos SIA “Ēku demontāža”. Līgums ar uzņēmumu novada pašvaldības reģistrā iegrāmatots 14.septembrī – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Uzņēmumam būvdarbi jāizpilda 100 dienu laikā saskaņā ar SIA “Marten projekti” izstrādāto būvprojektu (tas izmaksāja 5000 eiro bez PVN).

Darbu apjomā, kas deleģēts SIA “Ēku demontāža”, ir norādīts: demontēt nedzīvojamo ēku, sētu un vārtus Rēzeknes ielā 13b; pārvietot šos un citus teritorijā esošos būvgružus uz pašvaldības norādīto vietu; izveidot gultni zem jaunbūvējama laukuma; izveidot teritorijā uzbērumu, izmantojot derīgu grunti; izrakt jaunu grāvi lietusūdeņu nostādināšanai; planēt (labiekārto) teritoriju pēc darbu paveikšanas. Tālāk uzņēmumam jāuzbūvē laukuma segums, betona apmales un teknes, jāiegulda caurtekas.

Pašvaldība ir norādījusi – darbi, kas saistīti ar asfaltbetona ieklāšanu, apmaļu uzstādīšanu, nožogojumu un apgaismojumu, tiks iepirkti ar atsevišķu būvdarbu līgumu, un tas notiks ne agrāk par 2023.gadu.

Rezultātā paredzēts izveidot kompostēšanas vietu apmēram 500 kubikmetriem zaļo un dārza atkritumu. Laukums būs ar ūdensnecaurlaidīgu segumu 1500 kvadrātmetru platībā. Laukums atrodas uz 1,5 hektāriem pašvaldības zemes. Šajā objektā apmēram 10 gadus tika uzkrāti zaļie dārzu atkritumi (lapas, nopļautā zāle, koku zari), tur atrodas arī būvniecības procesos radušos būvgružu atbērtnes vieta. Teritoriju paredzēts atbrīvot no uzkrātajiem būvgružiem un sakārtot atbilstoši Valsts vides dienesta izdotajai B kategorijas atļaujai piesārņojošām darbībām.

Bioloģiskie atkritumi ir dabīgas izcelsmes atkritumi, kas viegli sadalās dabā – ēdienu atlikumi, zaļie atkritumi, slapjš, netīrs iepakojuma papīrs. Tiek uzskatīts, ka mājsaimniecības sadzīves atkritumu sastāvā nonāk apmēram 40 procenti bioloģiski noārdāmu atkritumu, kuri ir derīgi tehniskā komposta veidošanai, biogāzes ražošanai vai mehāniski - bioloģiskajai pārstrādei. Ar laiku bioloģisko atkritumu dalīta vākšana būs obligāta visiem iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ooo

kaut kas neredzēts gulbensē high tech tehnoloģijas komposta laukuma izveidē

pirms 25 dienām, 2021.09.23 16:40

M

To šajā adresē, kopš tur veda lapas, vajadzēja darīt visu laiku un bez naudas tērēšanas! Varbūt dara? Ja tā, tad jautājums, kur paliks šī projekta finansējums? Vai Dzirkstele varētu papētī šo tēmu sīkāk?

pirms 25 dienām, 2021.09.23 19:37

Nesaprotu

https://www.leta.lv/press_releases/310EDEAB-7522-478F-8E35-FDA13371D779

Kāpēc Gulbenē tērē naudu, ja ir valsts atbalsts? - nemākam vai negribam?

pirms 24 dienām, 2021.09.24 07:36

?

Ko var mācēt mūsu blondās aukas? Lielā daļa baltajā mājā tikusi caur pazīšanos vai caur gultu.

pirms 23 dienām, 2021.09.25 11:56

Vietējās ziņas