Sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes Alejas” ierobežo piederīgo vizītes 8

Gulbenes novada sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes Alejas” informē, ka drošības pasākumu dēļ saistībā ar Covid-19 izplatību sociālās aprūpes centrā no 8.septembra ir atceltas piederīgo vizītes. Sūtījumi centra klientiem joprojām tiek pieņemti. Mainoties drošības pasākumiem, informācija tiks sniegta.

“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes novada Sociālā dienesta vadītāju Jāni Antaņeviču, kurš skaidro, ka ir konstatēts viens pozitīvs Covid-19 gadījums klientam, kurš atgriezies no ārstniecības iestādes, līdz ar to drošības dēļ ierobežotas piederīgo vizītes.

Ziņu aģentūrai LETA "Jaungulbenes Aleju" vadītāja Marika Andževa nevarēja plašāk komentēt situāciju ar Covid-19 sociālās aprūpes centrā, jo patlaban aizdomas par saslimšanu tiekot pārbaudītas un rezultāti varētu būt zināmi rīt. Kad būs zināmi testu rezultāti, tiks lemts arī par turpmākajiem drošības pasākumiem. "Ja mums ir kaut mazākās aizdomas par saslimšanu, mēs uzreiz ieviešam ierobežojumus, lai infekcijas slimība neizplatītos tālāk," ziņu aģentūrai LETA sacīja M.Andževa.

"Jaungulbenes alejās" patlaban uzturas 86 seniori. Vadītāja nevarēja konkrēti nosaukt, cik daudz klientu un darbinieku patlaban ir vakcinēti, jo situācija katru dienu mainās, nākot klāt jauniem klientiem un darbiniekiem. Arī šonedēļ centrā esot bijusi plānota vakcinācija pret Covid-19.

Ziņu aģentūrai LETA M.Andževa uzsvēra, ka aprūpes centrā strikti ievēro tiem noteiktos pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai, testējot nevakcinētos darbiniekus un klientus, ievērojot higiēnas prasības. "Regulāri veicam izglītojošus pasākumus gan darbiniekiem, gan klientiem, lai pilnveidotu higiēnas ieradumus," sacīja vadītāja, piebilstot, ka centrs ir nodrošināts ar higiēnas precēm, aizsarglīdzekļiem un regulāri atjauno to krājumus.

Valdība otrdien pieņēma zināšanai Labklājības ministrijas (LM) pilnveidoto rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai sociālās aprūpes centros, kurā lielāks uzsvars likts ne vairs uz masveida inficēšanās ar Covid-19 gadījumu novēršanu, bet gan uz vakcinācijas pret Covid-19 aptveres paaugstināšanu gan sociālās aprūpes centru darbinieku, gan arī klientu vidū.

Augusta dati liecina, ka ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās vismaz ar pirmo vakcīnas devu ir vakcinējušies 74 % no visiem klientiem un 61 % no visiem darbiniekiem.Pievieno komentāru

Komentāri 8

!

lasi uzmanīgāk :)

pirms 17 dienām, 2021.09.09 19:36

Jānis

Kā vienmēr! Cilvēku aizved pie ārsta un tur aplipina. Pagājušo gadu tādi bija n-tie gadījumi.

pirms 17 dienām, 2021.09.09 20:27

Aija

Bet visu laiku jau nevarēja. Kāda tur tikšanās,ja tevi izdzen vai izstumj laukā, neskatoties uz laika apstākļiem. Cik ilgi lietū un vējā stāvēsi vai sēdēsi. Ir taču auksts. Bet darbiniekiem taču ir jābūt potētiem.

pirms 16 dienām, 2021.09.10 07:28

Maija

Ārā saule un 22 pluss

pirms 16 dienām, 2021.09.10 09:58

Ance

Visa vaina,ka ir medmāsas,kas braukā pa vairākiem darbiem un pat pa citiem novadiem. Un ievazā. Vietējās tajā pašā laikā dabū ciest,jo viņām jāstrādā vairākas dienas no vietas pa 12 stundām. Pārslodze nenormāla un arī veselība klibo. Galu galā ir pirmspensijas vecums. Bet vadītāja neklausās. Grafiki jāstāda ar galvu un visas medmāsiņas ir vienādas. Ja kāda grib lēkt pa vairākiem darbiem,tad citiem nav jādara viņu darbs. Tiešām tā var palikt bez personāla.

pirms 16 dienām, 2021.09.10 07:49

.

Brīnos, ka visi darbinieki sac vēl nav vakcinēti. Vai tad tiešām ir tādi, kas mīļuprāt grib paralizēt iestādes darbu? Vadītājam viela pārdomām.

pirms 16 dienām, 2021.09.10 09:48

..

Turpini brīnīties! Un beidz uzmākties darbiniekiem ar savu fakcīni.

pirms 16 dienām, 2021.09.10 14:42

Vietējās ziņas