Šogad "Rankas pienam" mazāks pieprasījums pēc “Jāņu siera” 13

Pirms gada, sagaidot Jāņus, “Dzirkstele” stāstīja, ka vasaras saulgriežu laikā pieprasījums pēc AS “Rankas piens” ražotā īstā “Jāņu siera” palielinās. Diemžēl šogad pieprasījums pēc siera ir samazinājies par 20 tonnām.

“Pasūtījumu šogad ir mazāk. Aktīvākā “Jāņu siera” tirdzniecība turpināsies līdz Pēteriem, tomēr tā acīmredzot nav tāda kā pērn, lai gan arī tad masu pasākumu nebija. Tagad jau daudzi ir saņēmuši Covid-19 vakcīnu un droši vien svinēs Jāņus arī kuplākā lokā. Tomēr ir jārēķinās, ka pasūtījumi tika veikti aprīlī un maijā, kad slimības izplatība bija draudoša, tāpēc bija jārēķinās ar striktiem ierobežojumiem. Tad, protams, sieru pasūtīja piesardzīgi,” stāsta AS “Rankas piens” valdes loceklis Aldis Spalviņš.

Iespējams, ka ietekmē arī tas, ka jāņusieru ražot atsākuši vēl citi, palielinot jaudas: “Cesvaines piens”, “Latgales piens” un “Valmieras piens” – tātad ir plaša izvēle. Tiesa, Rankā ražotais “Jāņu siers” ir gatavots pēc receptes, kura ir apstiprināta Eiropas Komisijā, saglabājot latviskā siera identitāti. Arī degustācijā tas savulaik atzīts par garšīgāko, tomēr prognozēt patēriņu ir grūti.

Ja tomēr būs lielāks pieprasījums, “Jāņu siera” ražošanu AS “Rankas piens” svētkiem nevar palielināt. “Visu nosaka plānotais ražošanas apjoms. Saskaņā ar to tiek nodrošinātas izejvielas un fasēšanai paredzētais iepakojums. Tā kā pasūtījumu bija mazāk, samazinājām kopējo ražošanas apjomu par 20 tonnām. Jārēķinās, ka “Jāņu sieram” ir īss realizācijas termiņš,” skaidro A.Spalviņš.

Viņš informē, ka vairums pasūtītāju ir tie paši kā iepriekšējos gados. Ir prieks, ka palielinājies “Jāņu siera” pieprasījums Anglijā, kur to savos veikaliņos veiksmīgi tirgo latviešu uzņēmēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

fakts

Rankas Jāņu siers patiešām nav garšīgs. Ļoti lipīgs, grūti griežās. Ražotājiem jāpadomā par kvalitāti! Neatbilst īstā Jāņu siera nosaukumam.

pirms mēneša, 2021.06.23 12:17

Jānis

Mana pieredze ir tāda, ka tas siers katru reizi ir savādāks, citreiz ir tāds dīvains glumš, negaršīgs, reti kad garšīgs.

pirms mēneša, 2021.06.22 14:12

Inga

Tas būs signāls sākt pārmaiņas uzņēmumā.

pirms mēneša, 2021.06.22 16:31

:)

Tas siers vienkārši nav ēdams. Vai pašiem darbiniekiem un vadītājiem viņš garšo?

pirms mēneša, 2021.06.22 18:32

Ance

Kaut kas neiet kopā. Kāpēc piemēram Lizumā pēcpusdienā nevienā veikalā nebija tieši Rankas siera ? Vai nu veikalnieki nesūta,lai izpērk citus,vai tieši kvalitātes pēc neņem. Bet cenas gan šim sieram ir augstas cauru gadu. Tāda pieredze.

pirms mēneša, 2021.06.22 18:51

Santa

Būtu kvalitāte būtu ar pieprasījums un protams cena.

pirms mēneša, 2021.06.23 08:31

nnnuuuuu

Man nepatika. Reti pērku, bet šogad nopirku Rankas Jāņu sieru. Sālīts. Neturas kopā. Garša nenosakāma. Tā varētu garšot vārīta gumijas kaloša?

pirms mēneša, 2021.06.24 17:34

!!! !!!

Rīgas Centrāltirgū jau vairākus gadus neatradīsi Rankas sieru. Tādēļ, ka garšo un ātri izpērk? Ja tā būtu! Nepērk un tādēļ tirgotāji to atsakās tirgot. Tādas, lūk, tās lietas...

pirms 30 dienām, 2021.06.25 12:01

tas zelts peld

cena par to lipekli kā par zelta gabalu

pirms 29 dienām, 2021.06.25 22:57

Vietējās ziņas