Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tomēr neatceļ divas Gulbenes novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas

Paredzams — pašvaldība vispirms apspriedīsies ar sabiedrību

ĻOTI NOZĪMĪGI NE TIKAI PATĒRĒTĀJIEM, bet videi kopumā. Tā ir vērtējama jaunu pieslēgumu veidošana centralizētajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem. Gulbenē kanalizācijas nopludināšana grāvjos un līdz ar to Dzirnavu dīķī un Krustalīcē ir sena un sāpīga problēma, kuras risināšanā pašvaldībai ir jānāk palīgā iedzīvotājiem arī finansiāli. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Lai arī Gulbenes novada pašvaldības budžeta optimizācijas plāns paredzēja, tomēr deputāti novada domes 28.novembra sēdē nenobalsoja par divu pašvaldības brīvprātīgo iniciatīvu atcelšanu ar nākamā gada 1.janvāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runa ir par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai, kā arī par līdzfinansējumu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un/vai kanalizācijas sistēmai.

Deputāti diskutēja un vienojās, ka pie šā jautājuma atgriezīsies turpmāk, samazinot iespējamā pašvaldības finanšu atbalsta apjomu. Pašvaldības Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Sanita Mickeviča deputātiem skaidroja, ka, izstrādājot grozījumus nolikumos (kuri nosaka kārtību pašvaldības atbalsta saņemšanai), tiem obligāti ir jāizsludina sabiedriskā apspriešana.

Bijusi sabiedriskā apspriešana arī tam, ka pašvaldība plānoja atteikties no minētajām brīvprātīgajām iniciatīvām. Iedzīvotāji savu viedokli varēja izteikt no 5. līdz 18.novembrim. Atsaucības nebija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iemesls, kāpēc pašvaldība vēlētos atteikties no šāda veida atbalsta sabiedrībai, ir finanšu taupīšana, lai sabalansētu pašvaldības nākamā, kā arī 2026.gada budžetu. Un tas atbilst pašvaldības budžeta izdevumu optimizācijas plānam, kas apstiprināts domes 27.jūnija sēdē.

Bija paredzēts, ka, atceļot 2019. gada 30.septembra saistošos noteikumus “Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai Gulbenes novadā”, pašvaldības budžeta izdevumi nākamgad samazināsies par 5000 eiro.

Šogad pašvaldība netika saņēmusi nevienu iesniegumu ar lūgumu piešķirt tās līdzfinansējumu ar mērķi labiekārtot zemi pie daudzdzīvokļu mājas – finanšu komitejas sēdē 21.novembrī informēja novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim pašvaldības līdzfinansējumu vienas mājas piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai varēja saņemt viena kalendārā gada laikā tikai viena projekta pieteikuma ietvaros. Piešķirtā līdzfinansējuma apjoms bija paredzēts līdz 20 000 eiro, bet ne lielāks kā 50 procenti no kopējām atbalstāmajām izmaksām.

Atsakoties no 2020.gada 29.oktobra pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējumu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai”, nākamā gada budžetā tiktu ietaupīti 10 000 eiro.

Līdz šim viena nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un/vai kanalizācijas sistēmai pašvaldības līdzfinansējums varēja tikt noteikts 50 procentu apmērā no pieslēguma būvniecības izmaksām, bet ne vairāk kā 2000 eiro. Komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvei nekustamajā īpašumā esošajā ūdensapgādes sistēmā pašvaldības līdzfinansējums tika noteikts 100 procentu apmērā no komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūves izmaksām, bet ne vairāk kā 500 eiro. G.Švika sacīja, ka šogad saņemts viens iesniegums, kas tika apmierināts, piešķirot pašvaldības atbalstu 1130 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Dzirkstele”. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Kāpēc netiek kontrolētie tie, kuri nav pieslēgušies pilsētas kanalizācijai? Daudzi no viņiem savu kanalizāciju daļēji laiž pilsētas grāvjos.

    12
    1
  2. Varbūt vispirms lai izbūvē kanalizācijas sistēmu uz visām ielām un pēc tam sāk kontrolēt?
    Mani vairāku gadu laikā 3x atšuva, jo uz ielas, kur dzīvoju, “neesot iespējams” pieslēgties pilsētas kanalizācijai. Turpretī ūdens padevi varot izbūvēt no blakus ielas.
    Kāda jēga no pilsētas ūdens ievilkšanas, ja kanalizāciju negrib ņemt pretī?

    15
    1
  3. Ir mājas, kuras vēlas pieteikties līdzfinansējumam, bet domes deputāti priekšlikumus programmas paplašināšanai ir noraidījuši jau vairākas reizes. Cik interesanti, ka programmai “neviens nepiesakās”, bet programmas paplašināšanu deputāti uzskata par nevajadzīgu. Piemēram, varētu iekļaut malkas šķūņu atjaunošanu, bet domnieki saka nē. Programma iedzīvotājiem skaitās vien uz papīra, realitātē tā nav pieejama.

    11
  4. Pie kā tad, lai pieslēdzas, ja nav kur pieslēgties??? Visu vasaru ar pārtraukumiem rakās pa Tilta ielu, un čuššš, darbi turpināsies nākošpavasar!!!!

    1
    1
  5. Kā tad lai piesakās uz atbalstu, ja mūsu ielā vēl rok!??? Un pabeigs nākošgad!!! Jāpiesakās, jābrīdina, ka gribēšu pieteikties atbalstam? Sviests, kārtējais!

  6. Viss ir risināms. Mūsu ielā arī tikai līdz pusei bija paredzēta kanalizācija un ūdens. Gājām un panācām, ka pagarināja visas ielas garumā.
    Pieslēdzāmies paši, negaidot kaut kādus pabalstus vai atbalstus.

    1
    1
  7. Kad iedzīvotāji cenšas savas mājas problēmas risināt,tad domē sūta no viena kabineta uz otru.Vienā skaidro,ka jāraksta pieteikums pašvaldībai.Otrā savukārt saka-nu,ja nebūtu rakstījuši to iesniegumu,tad varbūt kaut kā varētu šo lietu sakārtot!
    Jūs to nopietni???😳

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.