Gulbenes Radošo iniciatīvu centra Spāru svētkos 3.maijā kopā pulcējās visi, kas izauklējuši ideju līdz projektam no ieceres 2015.gadā par ideju attīstīt konkrēto teritoriju līdz pagājušajā gadā uzsāktiem būvniecības darbiem.
Šobrīd ēka jau iegūst kopskata veidolu. Tā pārtop par mūsdienīgu Gulbenes mākslas un Gulbenes mūzikas skolas mājvietu.
Tā tiek veidota kā radošo iniciatīvu centrs ar mākslas izziņas, plašizklaides un mācību telpu funkciju, piedāvājot iedzīvotājiem pakalpojumus radošuma un prasmju attīstības veicināšanai.
Cer ievākties nākamajā gadā
Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica, ka tad, kad šī ēka beidza pastāvēt kā izglītības iestāde un bija piedāvājums mākslas skolai uzreiz pārcelties uz šīm telpām, tika saņemta atbilde – ja būs remonts, tad viņi nāks, bet, ja ne, tad paliks savās šaurajās, bet mājīgajās telpās. “Tagad remonts ir, kaut gan to nevar nosaukt par remontu. Tā ir atdzimšana,” teica A.Caunītis.
Sarunā ar “Dzirksteli” viņš pastāstīja, ka, visticamāk, ar jauno mācību gadu vēl nebūs iespējams tajā darboties, bet ar jauno gadu gan.
Spāru svētku pasākumā Gulbenes mūzikas skolas direktore Ilona Matīsa teica paldies visiem, kas pielikuši roku Radošo iniciatīvu centra tapšanā. “Mums visiem ir kaut kas kopīgs, un tā ir spēja radīt. Mūziķiem tā ir spēja radīt mūziku, māksliniekiem – mākslu, jums (pašvaldībai – red.) ir spēja radīt projektu, kura rezultātā top mūsdienīga ēka. Mēs ar ļoti lielu cerību raugāmies jau pavisam tuvā nākotnē, ka šī ēka kalpos mūsu bērniem un jauniešiem, lai varētu attīstīt savus talantus mūzikā un mākslā,” uzsvēra I.Matīsa.
Iemūrē sienā Madernieka vārdus
Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane uzsvēra: “Madernieks, kā zināms, tagad novadā ir modē, bet mākslas skola pastāv jau 34 gadus, un mākslas skola šo Madernieka tēmu kopj 34 gadus. Un tāpēc diezgan dabiski ir tas, ka mēs izvēlējāmies arī iemūrēt sienā Madernieka teicienu. Manas skolotājas ir uztaisījušas porcelāna šķīvī Madernieka vārdus ar Madernieka burtiem: “Patiesās dzīves kalngali ir tikai tur, kur māksla tapusi par nepieciešamu un tiešu garīgu valdnieci.” Protams, ka Madernieks izteicās tādos ļoti piepaceltos vārdos, un varbūt, ka mums mazliet pietrūkst šī piepacēluma. Es redzu to, ka šī māja piepildīsies ar radošu pacēlumu, ar darbu, ar to, ka te nāks ne tikai bērni, jaunieši, bet arī pieaugušie. Un visi varēs kaut ko jaunu veidot un radīt. Šajās dienās, kad visā pasaulē gaisma cīnās ar tumsu vai arī otrādi – tumsa mēģina uzvarēt gaismu, mēs varam vairot to gaišo tikai ar sevi, gaismu sevī, ar savu radošumu, ar savu iekšējo pasauli,” uzsvēra S.Dikmane.
- Inita Savicka
Uzziņai
Projekts “Bērzu pamatskolas pārbūve par Radošo iniciatīvu centru” tiek īstenots ar valsts budžeta atbalstu kā augstas gatavības pašvaldības investīciju projekts.
Projekta īstenotājs: Gulbenes novada pašvaldība.
Būvuzņēmējs: SIA “Rufs”.
Būvprojekta izstrāde: “SIA “Ceturtais stils”.
Autoruzraudzība: Arhiteks Juris Moris.
Būvuzraudzība: SIA “Firma L4”.
Radošo iniciatīvu centra izveide Gulbenē guva valdības atbalstu kā viena no iniciatīvām Covid-19 krīzes pārvarēšanai.
Kopējais investīciju projekta finansējums 2 143 867 eiro, no tā valsts budžeta finansējums – 1 822 286,95 eiro.
Ēkā plānots izvietot Gulbenes mākslas skolu un daļēji to izmantot Gulbenes mūzikas skolas vajadzībām.
Avots: Gulbenes novada pašvaldība