Velosezona ir sākusies: policija atgādina par satiksmes drošību

Atgriežoties pavasarīgajam un siltajam laikam, satiksmes dalībniekiem pievienojas arvien vairāk velosipēdistu. Pēc šo transportlīdzekļu sezonas pārtraukuma būtiski ir atkārtot ceļu satiksmes noteikumus, lai, pavadot laiku ceļu satiksmē, tas gan gājējiem, gan braucējiem būtu drošs un patīkams.

Piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu, pirmajā vietā ir drošība. Pareizi jāaprīko transporta līdzeklis ar gaismu atstarojošiem elementiem, kā arī nedrīkst aizmirst par ķiveres lietošanu. Velosipēdam ir jābūt tehniskā kārtībā un aprīkotam ar bremzēm.

Valsts policija aicina satiksmes dalībniekus ievērot drošus intervālus un distances. Piedaloties ceļu satiksmē, velosipēda vadītājam savs transportlīdzeklis ir jāvada pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai pusei. Ja vienlaikus uz brauktuves atrodas vairāki velosipēdisti, tad jābrauc citam aiz cita, nevis blakus. Svarīgi atcerēties, ka, braucot pa gājēju ietvi ar velosipēdu, priekšroka ir gājējiem un jāpārvietojas ar ātrumu, kas neapdraud citus satiksmes dalībniekus.

Ceļu satiksmes statistikas dati liecina, ka 2020.gadā valstī kopumā fiksēts 921 ceļu satiksmes negadījums ar iesaistītiem velosipēdu vadītājiem, pie tam 16 beigušies ar letālām sekām. Vidzemes reģionā fiksēti 85 ceļu satiksmes negadījumi. Savukārt šogad Vidzemes reģionā trīs mēnešos fiksēti jau 11 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti.

Valsts policija atgādina - pirms došanās ceļā pārbaudi sava transporta līdzekļa tehnisko stāvokli! Satiksmes dalībnieki tiek aicināti savus transportlīdzekļus novietot drošā vietā un parūpēties par drošības aprīkojumu, lai izvairītos no zādzībām. Cieni citus satiksmes dalībniekus un ievēro ceļu satiksmes noteikumus!

20210505-1834-velo-plakats.png

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas