Zemessargiem - gada lielākās militārās mācības, arī Gulbenes novada iedzīvotāji aicināti iesaistīties 14

Militāro mācību lauka taktiskais vingrinājums, kas norisinājās no 11. līdz 12.septembrim arī Gulbenes novadā, ir aizritējis veiksmīgi, “Dzirksteli” informē Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs.

Viņš norāda, ka zemessargi no 2. Vidzemes brigādes, kurā ir arī Gulbenes 25. kājnieku bataljons, ir sagatavoti ikgadējām lielākajām militārajām mācībām “Namejs 2021”.

Mācības “Namejs 2021”, kas Vidzemē notiks no 24. līdz 26.septembrim, ir kā nosacīts eksāmens, kurā parādīt, ko vienības ir apguvušas, un identificēt jomas, kas jāpilnveido. Konkrēti Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes mērķis šogad ir pārbaudīt bataljonu spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. Līdzīgi kā kontrolvingrinājumi, arī šī mācību aktīvā fāze noritēs iepriekš saskaņotās teritorijās Stradu pagastā, Kaļņa ezera apkārtnē un gar autoceļu Gulbene-Rēzekne, savukārt Litenē medicīnas rotas zemessargi izvērsīs mobilo cietušo aprūpes punktu, kur trenēs cietušo stabilizāciju.

Kapteinis A.Mačs informē, ka atsevišķās mācību norises vietās uz autoceļiem īslaicīgi tiks ierobežota transporta un gājēju kustība. Par satiksmes ierobežošanu rūpēsies Valsts policijas ekipāžas, un autobraucēji saņems informāciju par slēgšanas ilgumu un iespējamiem apbraucamajiem ceļiem, arī bataljona zemessargi informēs iedzīvotājus par mācību aktivitātēm un aicinās uzgaidīt mācību uzdevuma beigas. Operatīvā transporta kustība netiks aizkavēta.

Nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki. Ja mācību laikā savā apkārtnē tiek manīti Igaunijas Aizsardzības spēku karavīri vai militārā tehnika, tad arī iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties mācībās, piezvanot vai rakstot īsziņu uz tālruni 25703319 (var arī sūtīt bildes lietotnēs "WhatsApp" vai "Signal"): “Aicinām nosaukt vietu, kurā redzēti Igaunijas karavīri vai transports, to skaits, darbības un kustības virziens. Tādā veidā jūs sniegsiet savu ieguldījumu veiksmīgā mācību norisē un atbalstīsiet vietējos zemessargus.”.

Mācību uzdevumus karavīri un zemessargi maksimāli veic diennakts gaišajā laikā, lai pēc iespējas neietekmētu sabiedrības ikdienas dzīvi. Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju.. “Poligonā var trenēties konkrētās kaujas iemaņās, piemēram, šaut ar kaujas munīciju, bet tur nevar iemācīties, kā izveidot pozīcijas uz konkrēta ceļa vai pilsētas ielās. Tas, ka karavīri pārzina un prot aizsargāt konkrētas vietas, ir šo vietu iedzīvotāju ieguvums, jo tikai tā var gūt pārliecību, ka būsim gatavi stāvēt par šīm vietām. Katrs zemessargs mācībās uzlabo savas spējas – gan individuālās, gan sadarbību ar savu un citu vienību karavīriem, lai būtu pēc iespējas profesionālāks un nepieciešamības gadījumā spētu aizstāvēt savu ģimeni, ciemu, novadu, pilsētu, valsti,” saka A.Mačs.

Zemessargi savu dienestu pilda brīvprātīgi. "Laikā, kamēr pārējā sabiedrība atpūšas vai steidz apdarīt dārza darbus, zemessargi trenējas aizsargāt savus novadus, ciemus un ģimeni. Tāpēc vēlreiz paldies darba devējiem, kuri izprot nepieciešamību mācīties un ir atbalstoši saviem zemessargiem, sniedzot iespēju mācības apmeklēt trīs dienas pēc kārtas,” saka A.Mačs.

Fakti: 


Militāro mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku gatavību veikt valsts aizsardzības uzdevumus.

Militārās mācības Vidzemē notiks Gulbenes, Madonas, Balvu, Alūksnes, Valmieras, Valkas, Cēsu un Ogres novadā.

Tajās piedalīsies ap 1000 dalībniekiem. No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 14

???

Nespried pec citiem,pats neko smagaku par pudeli nesi celis

pirms mēneša, 2021.09.20 19:45

!!!

Es biju starp pirmajiem kad dibinājās zemeņu sargi. Bet toreiz gan tur nebija tādu nobarotu tefteļu!

pirms mēneša, 2021.09.24 19:59

Jons

Var jau izdomāt nosaukumu - " Nemeiz brol-2021"! :)????

pirms mēneša, 2021.09.20 12:03

bijushais zs.

kad devu sava laika zverestu, tur skan vardi netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. diemzel nemot veraa pedejo gadu notikumus, shiem vardiem vairs nav nekadas noziimes. zs ir palikushi par miesassargiem banditiem kas sez tribines.

pirms mēneša, 2021.09.20 20:15

arī bij.zs

Vecīt tas bija vecais zvērests. Jaunajā ir termins 'likumīgā valdība'. Lai cik tas banāli nebūtu, bet cilvēks ar valsts izsniegtu kaujas ieroci ir tās instruments. No mirkļa kad paņem ieroci - aizmirsti par politiku. Tavs darbs ir pakļauties valdībai kas ievēlēta likumīgā (demokrātiskā) ceļā. Punkts.

pirms mēneša, 2021.09.20 20:52

!

Ja es pa meža ceļu paspārdīju atstātās nesprāgušās "puļas", tas jau skaitās, ka piedalījos?

pirms mēneša, 2021.09.21 08:05

Sapratu

Lasu un nemaz nebrīnos...pārsvarā dīvānā pirdēju komentāri

pirms mēneša, 2021.09.21 08:44

Xrenvam

Saproti, tie pat nav dīvānā pirdēji. Šitie ir tie kas te gribētu putļeru un padumjos laikus. Un vislabāk abus komplektā.

pirms mēneša, 2021.09.24 12:07

Sasi

Nevarat vien sagaidīt kad varēsiet pindosiem atsūkāt?

pirms mēneša, 2021.09.24 19:55

Xrenvam

Nu re, vēl viens putinists Sasi pieteicās

pirms mēneša, 2021.09.24 21:45

!!!

Tieši tā. Gatavojas apspiest tautas nemierus.

pirms mēneša, 2021.09.24 19:53

Vietējās ziņas