Zīmi "Gājējam draudzīgs" saņem vēl divi Gulbenes novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji

Vēl divi Gulbenes novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji saņēmuši zīmi “Gājējam draudzīgs” - Lejasciema lauku māja "Mežvidi" un pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs". Pavasarī šo zīmi jau saņēma Lejasciema viesu nams "Pincikājas".

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotāja" pārstāve Asnāte Ziemele informē, ka, sagaidot vasaru, zīmi "Gājējam draudzīgs" visā Latvijā saņems vēl 53 tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kuri piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Līdz ar to Latvijā būs 157 šādas vietas.


Pakalpojumi kājāmgājējiem

Aktīva atpūta dabā šobrīd ir īpaši aktuāla, un došanās pārgājienos ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas dabu.

Zīme “Gājējam draudzīgs” tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.


Pieteikties var jebkurš uzņēmējs

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki - gan valsts iestādes, gan organizācijas, kas atbalsta iešanu kājām, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus - ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2021.gada septembrī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas