Kāds autovadītājs ar “Dzirksteles” starpniecību vēlējās noskaidrot: “Vai policijas darbinieks var piemērot sodu par ātruma pārkāpšanu, ja ceļa zīme bija aizputināta?”
SIA “Auto-moto” autoskolas ceļu satiksmes noteikumu pasniedzējs Andris Leišavnieks “Dzirkstelei” saka – ja ceļa apzīmējumi nav saskatāmi, kā mēs varam zināt, kas tā ir par zīmi? “Principā domāju, ka sodīt nevar. Ja nav redzama zīme, tad vadītājs var arī nezināt, kas uz tās zīmes ir.”
Viņš arī uzsver – nekur noteikumos nav rakstīts, ka autovadītāja pienākums būtu apturēt mašīnu un tīrīt ceļa zīmes. Problēma ar aizputinātām ceļa zīmēm ziemā ir, un, ja, piemēram, uzstāda radarus, tad ir jāpanāk, ka “tā zīme ir tīra”. Viņš vērš uzmanību arī uz to, kas varētu notikt, ja kāds autovadītājs izdomā tomēr uz ceļa apstāties un aizputināto ceļa zīmi notīrīt. “Autovadītājs sāk bremzēt, lai notīrītu zīmi, bet rada bīstamu situāciju tiem, kas brauc aiz viņa, jo tajā brīdī mašīna stāv uz brauktuves, autovadītājs tīra zīmi, tā lieki novēršot uzmanību citiem vadītājiem, un var notikt ceļu satiksmes negadījums,” skaidro A.Leišavnieks, piebilstot, ka autovadītājam gan ir jārūpējas par savas automašīnas numura zīmi, jo tai ir jābūt redzamai.
Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Viesturs Ronis saka – ja vadītāji redz aizputinātas zīmes, ir jāziņo policijai vai autoceļu uzturētājiem. “Mēs jau pirms tam apskatām tās un tikai tad veicam kontroli. Proti, pārbaudām, kāda ir situācija mūsu darbības zonā. Apskatām posmu, kurā strādājam. Ja redzam, ka zīme ir aizputināta, tad notīrām vai ziņojam, kam tas ir jādara,” saka V.Ronis.
– Inita Savicka
Skandināvijā gan nav dzirdēts,ka puteņa, vai intensīvas snigšanas laikā, policija sodītu,vai liktu tīrīt aizputinātās a/m numura zīmes. Tas ir bīstami!!!!!