Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē daudzdzīvokļu māju pagalmā Skolas ielā tiek saskrāpētas automašīnas

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāds gulbenietis, kurš dzīvo Skolas ielā, aicina citus Skolas ielas māju masīva iedzīvotājus pārrunāt ar saviem bērniem, ka ir jābūt uzmanīgiem un nedrīkst bojāt svešu īpašumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nepilna mēneša laikā jūsu jau vairs ne tik mazie bērni ir saskrāpējuši četras mašīnas ar akmeņiem, spēlējot paslēpes. Man relatīvi paveicās, jo jāpārkrāso tikai viena detaļa, bet citiem remonta izdevumi būs lielāki. Lūdzu, pieskatiet savu bērnu izklaides māju pagalmos vai sūtiet viņus uz stadionu sportot! Nevienu netaisos ķert vai audzināt – par to lai parūpējās bērnu vecāki!” šādu aicinājumu viņš publiskojis sociālajos tīklos.

“Dzirkstele” sazinājās ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecāko inspektori Ievu Ploriņu, kura norāda: ja automašīna ir sabojāta, saskrāpējot ar akmeni, tā ir svešas mantas tīša bojāšana. Konstatējot faktu, ka ir bojāta automašīna, piemēram, saskrāpēta ar akmeni vai kādu citu priekšmetu, ir divas iespējas, kā rīkoties. Ja automašīnas lietotājs, īpašnieks vēlas tikai informēt Valsts policiju automašīnas bojāšanas fakta konstatācijai, automašīnas lietotājs vai īpašnieks, zvanot uz 110, informē Valsts policiju, lai fiksētu automašīnas bojāšanas faktu. Ja automašīnas īpašnieks vēlas, lai par par automašīnas bojāšanas faktu tiktu uzsākts kriminālprocess, automašīnas īpašniekam ir jāiesniedz iesniegums Valsts policijā. “Ja ir konstatēts automašīnas bojāšanas fakts, vainīgajām personām jebkurā gadījumā jāsedz radītie zaudējumi. Ja to izdarījuši bērni, zaudējumus sedz vecāki vai citi bērnu likumiskie pārstāvji. Ja konstatē, ka automašīna ir bojāta tīši, vainīgo personu var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 185.pantu. Pie kriminālatbildības vainīgo persona var saukt, ja persona ir sasniegusi 14 gadu vecumu. Bērnam līdz 18 gadu vecumam soda vietā var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus. Ņemot vērā, ka šādos gadījumos bieži vainīgo personu noskaidrot ir sarežģīti, ieteicams automašīnu apdrošināt,” saka I.Ploriņa.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.