“Vai šopavasar ilgāk būs jāgaida, kad Spārītes parkā varēsim atkal redzēt melno gulbi Heinrihu, jo spēkā taču līdz 15.maijam ir ierobežojumi, lai mazinātu putnu grupas izplatības draudus?” “Dzirkstelei” vaicā kāda gulbeniete.
Valdība patiešām ir apstiprinājusi grozījumus par biodrošības pasākumiem dzīvnieku turēšanas vietās laikā no 1.aprīļa līdz 15.maijam. Līdz 15.maijam ir aizliegta mājputnu un nebrīvē turētu putnu piedalīšanās pasākumos, aizliegts tos izlaist dabiskās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpēs, kurās nevar nodrošināt biodrošības prasības.
Par Gulbenes melno gulbi visu gadu rūpējas Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure. Arī pašlaik viņa aprūpē Heinrihu viņa ziemas mītnē, kuru nodrošina pašvaldība. Uz jautājumu, kad melnais gulbis varētu atgriezties Spārītes parkā, I.Žeigure “Dzirkstelei” saka: “Paskatīsimies.” Runa ir par to, vai Spārītes parka dīķī, kur vasaras sezonā mitinās Heinrihs, varēs nodrošināt tā saucamos biodrošības pasākumus. Tie paredz: mākslīgi izveidotās ūdenstilpes jānorobežo ar līdzekļiem, kas nepieļauj savvaļas ūdensputnu piekļuvi, un tās izmantojamas tikai mājputnu un nebrīvē turētu ūdensputnu sugām. Bet, kā pieredze liecina, kopā ar melno gulbi iežogotajā dīķī peld arī savvaļas pīles.
Jau vēstīts, ka 2015.gadā Gulbenei tika sarūpēti divi melnie gulbji, kurus par godu baroniem Volfiem nosauca par Marisu un Heinrihu. Diemžēl Marisa nepārcieta ziemu un 2016.gadā Heinrihs palika viens. Pašvaldībai šo septiņu gadu laikā nav izdevies gulbim atrast jaunu draudzeni – melno gulbi.
Cik ilgi vēl mocīs vienu?
Jau sen pilsētas pārvaldnieks varēja iegādāties Henrijam draudzeni. Cik atceros, ka tika stāstīts, ka visas koordinātes, kur var iegādāties otro gulbi esot zināmas jau sen.
Gulbjiem jādzīvo brīvā dabā!Tur viņu īstā vieta, nevis izklaidēt pilsētniekus!