Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā izmet kaķus no mašīnām un atstāj

Ilustratīvs foto no “Dzirksteles” arhīva

Kāda Daukstu pagasta iedzīvotāja aktualizē jautājumu par nežēlīgu mājdzīvnieku pamešanu. Viņa vērsās “Dzirksteles redakcijā”: “Bezatbildīgie saimnieki kaķi, kurš vairs nav vajadzīgs, aizved uz laukiem un palaiž, lai tas cīnās pats saviem spēkiem par izdzīvošanu. Pati esmu redzējusi no savas mājas loga, kā ceļa malā piestāj mašīna un no tās izmet ārā kaķi. Es šobrīd rūpējos jau par astoņiem šādiem citu cilvēku pamestiem kaķiem. Sirds sāp – kā lai viņus nebaro? Trīs kaķi te vēl klaiņo apkārt. Tā ir cilvēku bezatbildība!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure uzsver: “Kaķi ir jākastrē un jāsterilizē – nevairotos nevajadzīgie dzīvnieki. Par dzīvnieka pamešanu ir jārēķinās ar administratīvo atbildību jebkura kaķa saimniekam. Kad kaķis ir sasniedzis sešu mēnešu vecumu, viņu nedrīkst laist ārā no telpas, pastaigāties laukā, ja kaķis nav sterilizēts vai kastrēts – tā ir likumdošana, tie ir noteikumi. Uz suņiem tas neattiecas, bet uz kaķiem gan! To kontrolē gan policija, gan PVD (Pārtikas un veterinārais dienests – red.), bet pie mums tas nedarbojas, kaut likums to paredz. Ne tik daudz, ka mums trūkst resursu to darīt, bet nav gribēšanas! Cilvēki uzskata, ka kaķi var iet un staigāt, kur vēlas. Jā, viņš arī to var darīt, bet tikai tad, kad būs kastrēts un sterilizēts!

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards uzsver: “Bezatbildīgiem dzīvnieku saimniekiem ir jārēķinās ar administratīvo atbildību, jo tā ir dzīvnieka atstāšana bezpalīdzīgā stāvoklī. Ja kādam ir nofilmēts materiāls, kā no mašīnas tiek izmests dzīvnieks kaut kur laukos ārā, lai sūta video policijai izvērtēšanai.”

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša norāda: “Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.pants nosaka, ka ir aizliegts cietsirdīgi izturēties pret dzīvniekiem, ta skaitā dzīvnieku atstāt bez aprūpes, atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. Dzīvnieku aizsardzības likuma 59.pants nosaka, ka par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku piemēro naudas sodu: fiziskajai personai – no 100 līdz 2000 eiro, juridiskajai personai — no 2000 līdz 3500 eiro, nosakot dzīvnieku turēšanas tiesību aizliegumu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija aicina ziņot par gadījumiem, kad novērota cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, zvanot pa tālruni 110 vai arī vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.