Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā: Vai jāveic mamogrāfija amputētās krūts vietai?

Foto: “Unsplash”

“Pēc ļaundabīga krūts audzēja ārstēšanas ir amputēta krūts. Taču, dodoties uz mamogrāfa izmeklējumiem Gulbenē, tika veikta mamogrāfija ne tikai esošajai krūtij, bet mediķe arī centās stiept ādu amputētās krūts vietā, lai veiktu mamogrāfiju, kaut es sūdzējos par sāpēm, ko izraisa šāda veida manipulācija. Vai tiešām jāveic mamogrāfa izmeklējums amputētās krūts vietai? Vai loģiskāk nebūtu veikt sonogrāfisku izmeklējumu, protams, izmantojot citu pakalpojumu, piemēram, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”. Šis uzņēmums mamogrāfijas pakalpojumu Gulbenē nesniedz. Gulbenietes izmantot var citu divu medicīnas iestāžu pakalpojumus,” “Dzirkstelei” stāsta kāda lasītāja.

Atbildi “Dzirkstelei” sniedza Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste mamoloģijā Ilze Eņģele: “Pēc vadlīnijām pacientiem, kuriem ir bijusi krūts vēža terapija, reizi gadā ir jāveic mamogrāfija. Ja ir iespējams, veicot arī amputētās krūts MLO projekciju rētas un paduses audu apvidum. Ultrasonogrāfija ir mamogrāfiju papildinoša metode nepieciešamības gadījumā, bet vadlīnijās tā netiek rekomendēta kā primārā izmeklēšanas metode dinamiskās novērošanas nolūkā.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Apsurds-vai tiešām tā jāplēš pie kaula jau pieaugusi āda-lai tikai kautko dabūtu aparātā.Pagāj vairāk kā pusgads,traumētā vieta sāp pukstGrūti pacelt roku,jo arī padusē meklēja kādu ādas lancku ko ievilkt aparātā’

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.